Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Samorząd województwa sfinansuje wielomilionową inwestycję SGGW

W Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie powstanie nowoczesne Centrum Badawczo-Rozwojowe Żywności i Żywienia. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego uczelnia otrzyma prawie 33 mln zł dofinansowania z RPO WM 2014-2020.

więcej...

Już jutro rozdanie Nagród im. Jerzego Regulskiego
11 stycznia 2018 roku o godzinie 11.00 w Pałacu Staszica (Sala Lustrzana) w Warszawie odbędzie się uroczystość wręczenia Nagrody im. Jerzego Regulskiego za 2017 rok. Wydarzenie będzie miało miejsce podczas Otwartego Posiedzenia Plenarnego Komitetu Zagospodarowania Przestrzennego Kraju PAN.
więcej...

Zmiany w Kodeksie wyborczym mogą być niezgodne z Konstytucją RP
Dr hab. Piotr Uziębło w ekspertyzie sporządzonej dla Fundacji im. Stefana Batorego negatywnie ocenia proponowane przez większość parlamentarną modyfikacje ordynacji. Zaznacza, iż budzą one poważne wątpliwości nie tylko z punktu widzenia ich efektywności i celowości, ale także zgodności z Konstytucją i międzynarodowymi standardami wolnych wyborów.
więcej...

Innowacyjne autobusy bezemisyjne zdominują ulice w miastach

Ponad 2 mld zł na zakup ok. tysiąca innowacyjnych autobusów bezemisyjnych – to wsparcie resortu środowiska na rzecz rozwoju elektromobilności w Polsce. Środki zapewni Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) w ramach Programu realizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju „Bezemisyjny Transport Publiczny” (BTP).

więcej...

Celina Maciejewska rzecznikiem ds. seniorów w Łodzi

Głównym zadaniem Celiny Maciejewskiej będzie inicjowanie różnych form wsparcia osób 60+, konsultowanie projektów skierowanych do seniorów, działania edukacyjne i interwencyjne oraz współpraca z instytucjami publicznymi, NGO i biznesem na rzecz środowiska ludzi starszych.

więcej...

Cyberbezpieczeństwo w 2018 roku - prognozy ekspertów

Jak co roku Instytut Kościuszki poprosił ekspertów, będących członkami społeczności Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa - CYBERSEC, reprezentujących różne obszary sektora publicznego, akademii oraz sektora prywatnego o podzielenie się opiniami na temat wyzwań dotyczących cyberbezpieczeństwa z jakimi będziemy musieli się zmierzyć w 2018 roku.

więcej...

Zmiany w Partnerstwie Publiczno Prywatnym

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra rozwoju i finansów.

więcej...

Rekordowy rok pod względem interwencji warszawskiej straży miejskiej

Więcej zgłoszeń dotyczących ochrony środowiska, zwierząt i parkowania, ale za to mniej przypadków zakłócania porządku publicznego i spożywania alkoholu. Ponad 560 tys. zgłoszeń wpłynęło do straży miejskiej w 2017 roku – to rekordowa liczba.

więcej...

Marek Olszewski: Czeka nas niepewność w kwestii skutków zmian w prawie
Marek Olszewski, przewodniczący Związku Gmin Wiejskich RP przestrzega, że w 2018 roku czeka samorządy niepewność w kwestii skutków zmian w prawie, m.in. wodnym, budowlanym czy zagospodarowaniu przestrzennym.

więcej...

Ludwik Węgrzyn: Rok 2018 będzie rokiem pełnym pracy dla samorządowców
Ludwik Węgrzyn, prezes Związku Powiatów Polskich przedstawia wyzwania jakie czekają samorządy, w szczególności szczebla powiatu w 2018 roku.

więcej... [KOMENTARZE (3)]

Już dzisiaj zarejestruj się na Forum Transportu Publicznego

Celem ogólnym dla systemu komunikacji zbiorowej jest optymalna realizacja potrzeb przewozowych pasażerów poprzez wykorzystanie dostępnych technologii. Zaproszeni eksperci w zwięzłej formie przekażą pełen zakres praktycznych informacji dotyczący tej tematyki, szczególnie istotnej po rozpoczęciu kolejnego okresu budżetowego Unii Europejskiej.


więcej...

UOKiK ostrzega: odblaski i kamizelki ostrzegawcze są wadliwe
Inspekcja Handlowa wzięła pod lupę odzież ostrzegawczą, akcesoria odblaskowe i ochronniki słuchu. Kontrola odbyła się w II kwartale 2017 roku.


więcej...

Tadeusz Wrona komentuje: Budynki czy budowle
Zwykle rozpoczynający się rok należy kończyć podsumowaniem starego, który właśnie minął. Byłoby o czym pisać, bo przecież sprawy samorządu terytorialnego były w 2017 r. tematem wyjątkowo gorącym, a rok kończył się przyjęciem istotnych zmian w Kodeksie wyborczym (po wycofaniu się z wielu z propozycji, pozostawiając jednak zmianę fundamentalną o kadencyjności wójtów, burmistrzów i prezydentów).
więcej...

Od stycznia 2018 roku będziemy mieli w Polsce nowe najmniejsze miasto

Od 1 stycznia 2018 roku status miasta zyska siedem miejscowości, w tym licząca 3 tysiące mieszkańców Wiślica. Zmiany będą dotyczyć również granic miast.

 

więcej...

Czystsze powietrze dzięki inwestycjom w Odnawialne Źródła Energii

Dzięki inwestycjom w Odnawialne Źródła Energii w czterech mazowieckich gminach: Stoczek (powiat węgrowski), Strachówka i Jadów (powiat wołomiński) oraz Długosiodło (powiat wyszkowski) mieszkańcy będą oddychać czystszym powietrzem.

 

więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Poznaj zagrożenia teleinformatyczne w zarządzaniu kryzysowym
Zapraszamy do udziału w 23 seminarium z cyklu ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE I RATOWNICTWO "ZAGROŻENIA TELEINFORMATYCZNE W ZARZĄDZANIU KRYZYSOWYM. NARZĘDZIA SMART CITY W OBRONIE PRZED ZAGROŻENIAMI", które odbędzie się 23 stycznia 2018 r.
więcej...


  więcej...

Wigilijne spotkania samorządowców

Tradycyjnie już przedstawiciele samorządów wszystkich szczebli , w poszczególnych województwach spotkali się przy wigilijnym stole. Zbliżające się Święta to okazja, aby samorządowcy wraz z mieszkańcami, przedstawicielami organizacji samorządowych, służb mundurowych, parlamentarzystami i duchownymi złożyli sobie życzenia.

więcej...

Lubelscy strażacy ochotnicy hojnie obdarowani przez samorząd

43 średnie i ciężkie wozy strażackie trafiły do Ochotniczych Straży Pożarnych z województwa lubelskiego. Kwota dofinansowania wynosi prawie 20 mln złotych, a środki pochodzą z RPO WL. Cała wartość projektu to prawie 32 mln zł.

więcej...

W Gostyninie stawiają dla mieszkańców i turystów inteligentne ławki

W przyszłym roku kolejne ławki fotowoltaiczne zasilą zasoby powiatu gostynińskiego. Cztery z nich pojawią się już na wiosnę, docelowo ma ich być kilkanaście. Na inwestycji skorzystają nie tylko miastowi, ale również mieszkańcy gminy Szczawin Kościelny.

więcej... [KOMENTARZE (1)]

< 1 2 3 5 6 7 8 9   ...   138 >
 
PARTNER STRATEGICZNY

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

23-25 lutego, Łódź, INTERBUD 2018 - Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz, https://www.targi.com

28 lutego, Warszawa, Szkolenie „Zarządzanie kryzysowe – komunikacja kryzysowa, http://successpoint.pl

28 lutego – 1 marca, Kielce, ENEX–Nowa Energia 2018 - Targi Odnawialnych Źródeł Energii, http://www.targikielce.pl

Więcej wydarzeń...
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»