Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


OCHRONA ŚRODOWISKA
Jakość powietrza w Polsce nadal do poprawy

Analiza wymiany kotłów i oczyszczania się powietrza w Polsce opiera się na wskaźniku ile wymieniono kopciuchów – czyli najgorszych kotłów grzewczych. Jeszcze kilka lat temu szacowano ich liczbę na 3,8 - 3,9 miliona sztuk. Teraz ta liczba jest nieco poniżej 3 milionów – a więc zlikwidowano około 800 - 900 tysięcy kopciuchów. To przekłada się w pewnym stopniu na poprawę jakości powietrza.
więcej...

WYDARZENIA LOKALNE 
Na kaliskim rynku stanął wyjątkowy obiekt

Całoroczny fortepian zewnętrzny zagościł w Kaliszu. Każdy będzie mógł przyjść na Główny Rynek i sprawdzić możliwości instrumentu. Nie zabraknie również muzycznych niespodzianek.


więcej...

BEZPIECZEŃSTWO 
Kontynuacja programu„Bransoletki życia” w Kujawsko-Pomorskiem

Marszałkowski Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej zaprosił do Torunia przedstawicieli wszystkich gmin w regionie, by rozmawiać na temat kontynuacji wojewódzkiego programu teleopieki domowej opartego na mobilnych urządzeniach, które monitorują funkcje życiowe i pozwalają w razie potrzeby wezwać pomoc. Obecnie objętych jest nim 3 tysiące niesamodzielnych osób starszych.
więcej...

WYDARZENIE
IT w Służbie Zdrowia


14 września 2023 roku zapraszamy na organizowaną przez GigaCon konferencję IT w Służbie Zdrowia, która odbędzie się w formule online.

więcej...

OCHRONA ŚRODOWISKA 
W nowo wybudowanym zbiorniku retencyjnym jest już woda

Na poznańskim osiedlu Kiekrz powstał zbiornik retencyjny. Jego zadaniem jest gromadzenie wód deszczowych i roztopowych. Obecnie trwają prace związane z infrastrukturą towarzyszącą dla spacerowiczów oraz obsługi technicznej.

więcej...

WSPÓŁPRACA 
Polsko-Chińskie Forum Biznesowe

W dniu 30 sierpnia jednocześnie w Lublinie (Polska) oraz w Zhengzhou (Chiny) odbędzie się Polsko-Chińskie Forum Biznesowe z okazji 15. rocznicy nawiązania stosunków partnerskich między Województwem Lubelskim a Prowincją Henan.


więcej...

INWESTYCJE 
Rozpoczynają się prace przy budowie obwodnicy na Dolnym Śląsku

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oficjalnie zainaugurowała rozpoczęcie prac przy budowie obwodnicy Boguszowa-Gorc – etap I. W symbolicznym „wbiciu łopaty” uczestniczyli wicemarszałek Grzegorz Macko oraz członek zarządu województwa Tymoteusz Myrda.

więcej...

STOWARZYSZENIA 
Akcja „OSP na straży środowiska” pod patronatem ZGWRP

Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej objął patronatem ogólnopolską, proekologiczną akcję pn. „OSP na straży środowiska”, zainicjowaną przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP, firmę MB Recycling, Elektryczne Śmieci oraz Fundację Odzyskaj Środowisko.
więcej...

BEZPIECZEŃSTWO 
Bezpiecznej drogi - w Tychach ruszyła miejska kampania

Urząd Miasta Tychy i Komenda Miejska Policji w Tychach rozpoczęła kampanię edukacyjną „Bezpiecznej drogi” poświęconą bezpieczeństwu tyszan w mieście. Akcja kierowana jest do wszystkich uczestników ruchu – a w szczególności do pieszych, użytkowników hulajnóg elektrycznych, rowerów i innych urządzeń takich jak np. rolki, deskorolki.

więcej...

POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO 
Samorząd województwa łódzkiego walczy z suszą

Dwie kolejne ważne dla województwa inwestycje, które pomogą skutecznie walczyć ze skutkami niedoborów wody. Na płynącej przez gminę Galewice rzece Struga Węglewska zostanie wybudowany nowy zbiornik retencyjny. W sierpniu otwarty został także wyremontowany jaz na rzece Prosna. Łódzkie jest liderem walki ze skutkami suszy.


więcej...

WYDARZENIE 
Już za niemal miesiąc jubileuszowe zgromadzenie ogólne ZPP 

Rok 2023 jest dla samorządów terytorialnych rokiem szczególnym. 25 lat temu, 5 czerwca 1998 roku, uchwalona została ustawa o samorządzie powiatowym – usamorządowione zostały wspólnoty powiatowe. By godnie uczcić ten ważny Jubileusz, Związek Powiatów Polskich przy współpracy z Biurem „Niepodległa” organizują uroczyste Zgromadzenie Jubileuszowe Związku Powiatów Polskich, które odbędzie się 12 września 2023 roku na Zamku Królewskim w Warszawie.


więcej...

POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO 
Szczecin na drodze do samowystarczalności energetycznej

W odpowiedzi na narastające wyzwania związane z cenami energii oraz niestabilnością na rynkach surowców, Szczecin stanął na czele ruchu ku samowystarczalności energetycznej. Celem jest wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, które pozwolą uniezależnić miasto od wpływu zewnętrznych czynników oraz zapewnić stabilność i bezpieczeństwo energetyczne.
więcej...

WYDARZENIE 
Nabór do Partnerstw Agendy Miejskiej dla UE - Żywność i Miasta Równości

Miasta oraz organizacje miejskie oraz inni interesariusze są zaproszeni do składania wniosków i zostania partnerem w nowych partnerstwach tematycznych w ramach Agendy Miejskiej dla Unii Europejskiej (UAEU), dotyczących Żywności i Miast Równości.

więcej...

KONKURSY 
Miasta wobec zmian klimatycznych – konkurs FEPW

Ruszył pierwszy konkurs Programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027 poświęcony adaptacji miast do zmian klimatu.Alokacja dostępna w konkursie wynosi 550 milionów złotych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Przyjmowanie wniosków projektowych potrwa do 31 października.
więcej...

POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO 
Wielkopolskie samorządy przyjazne zwierzętom

Po zakończeniu procesu naboru w ramach inicjatywy Wielkopolska Przyjazna Zwierzętom, 70 miast i gmin z Wielkopolski złożyło aplikacje o wsparcie. Łączna wartość wnioskowanych środków wynosi 932,158,50 złotych, co stanowi wyznacznik inwestycji w dobrostan zwierząt na niebywale wysokim poziomie.

więcej...

TURYSTYKA 
Zwiedzaj Warszawę i Mazowsze jednym biletem - Mazobiletem

Z Mazobiletem w weekendy można bez ograniczeń podróżować po stolicy metrem, tramwajami i autobusami, a poza Warszawą – pociągami KM, SKM i WKD. Władze Mazowsza i Warszawy podpisały porozumienie w tej sprawie.


więcej...

RANKINGI 
Opublikowano Ranking Miast Przyjaznych Kierowcom 2023

Siódma edycja Rankingu miast przyjaznych kierowcom, opracowanego przez Oponeo i aplikację Yanosik, przyniosła wiele zmian. Chociaż Gdańsk utrzymał pozycję lidera wśród miast powyżej 300 tys. mieszkańców, to na pozostałych miejscach widoczne są wyraźne roszady.

więcej...

WYDARZENIE 
Krajowy Kongres Współpracy Lokalnej

Krajowy Kongres Współpracy Lokalnej – to unikalne wydarzenie, na którym organizacje społeczeństwa obywatelskiego z całej Polski będą miały okazję do budowania sieci kontaktów, dzielenia się dobrymi praktykami i uczenia się od siebie nawzajem. Organizatorzy planują, aby Kongres na stałe wpisał się w krajobraz polskiego trzeciego sektora i był w przyszłości forum wymiany idei i miejscem spotkania organizacji pozarządowych z całej Polski.

więcej...

POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO 
Powstanie Fundusz Powierniczy Województwa Świętokrzyskiego

Marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski oraz Marek Jońca – członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, w obecności senatora Jarosława Rusieckiego podpisali z przedstawicielami Banku Gospodarstwa Krajowego umowę, dotyczącą utworzenia Funduszu Powierniczego Województwa Świętokrzyskiego. Na ten cel przeznaczono blisko 350 mln zł.

więcej...

ŚRODOWISKO
Wielkopolska walczy z suszą

Wielkopolska to region Polski, który boryka się z największym niedoborem wody. Właśnie dlatego tak ważne jest tworzenie zbiorników retencyjnych. Jeden z nich – w Tulcach w gminie Kleszczewo – otwarto w środę 26 lipca. Środki na jego powstanie pochodzą w przeważającej mierze z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+.
więcej...

< 1 2 3 5 6 7 8 9   ...   217 >
 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

6-7 grudnia, Warszawa, Krajowe Forum Miejskie, https://www.gov.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»