Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Nowe wozy strażackie dla lubelskich OSP

Do 43 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa lubelskiego trafią nowe samochody ratowniczo-gaśnicze. Podczas spotkania w remizie OSP Piaski, umowy na zakup sprzętu trafiły do prezesów jednostek OSP oraz  wójtów gmin realizujących projekt.


więcej...

W Toruniu rusza budowa szpitala za 500 mln zł

Na budowie nowego kompleksu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego, poświęconego w Rzymie przez papieża Franciszka, oraz aktu erekcyjnego. W 36 miesięcy za pół miliarda złotych powstanie jeden z najnowocześniejszych zespołów szpitalnych w kraju.

więcej...

Uchwała antysmogowa wejdzie w życie od września

Sejmik Województwa Śląskiego jednogłośnie przyjął uchwałę w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląskiego ograniczeń w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw.


więcej...

Rower Metropolitalny połączy pomorskie gminy

Obecnie trwa opracowywanie Studium Wykonalności dla projektu, by uzyskać możliwość dofinansowania z funduszy unijnych. Pierwsze rowery mają wyjechać na trasę w 2018 roku.

więcej...

NIK: Problemy samorządów z gospodarką odpadami

Organy administracji publicznej nie do końca są przygotowane do właściwego zagospodarowania odpadów komunalnych – wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli.


więcej...

Rafał Zając nowym prezydentem Stargardu

Startujący jako kandydat bezpartyjny Rafał Zając z miażdżącą przewagą (ponad 87 proc. głosów) pokonał Zofię Ławrynowicz z Platformy Obywatelskiej i Ireneusza Rogowskiego z Prawa i Sprawiedliwości.

więcej...

Polityka senioralna wyzwaniem dla samorządów

Statystyki pokazują, że w 2050 roku tylko w Małopolsce seniorzy będą stanowić ok. 35 proc. mieszkańców. Dlatego starzenie się społeczeństwa stanowi wyzwanie dla systemów emerytalnych, opieki zdrowotnej i socjalnej oraz finansów publicznych. 


więcej...

Częstochowa nagrodzona za realizację polityki społecznej

W trakcie spotkania Forum Międzysektorowego pt. „Ekonomia społeczna w kreowaniu aktywnej polityki lokalnej” zaprezentowano laureatów konkursu „Gmina przyjazna ekonomii społecznej 2016”, w którym zostały wyłonione gminy w najwyższym stopniu zaangażowane w rozwój sektora ekonomii społecznej w województwie śląskim.


więcej...

Rząd o finansowaniu w kolejnych latach polityki rolnej

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o finansowaniu wspólnej polityki rolnej, przedłożony przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi.
więcej...

Przyjazny wiatr dla odważnych projektów w polityce
W dobie malejącego zaufania do polityki w całej Europie, Polacy wraz z mieszkańcami innych krajów europejskich rozpoczynają bezstronną inicjatywę na rzecz innowacji w polityce. Inicjatywa rusza równolegle w ośmiu krajach europejskich. 


więcej...

„Nie” burmistrzów dla narastającego eurosceptyzmu

W siedzibie Europejskiego Komitetu Regionów odbył się szczyt burmistrzów EUROCITIES. Głowny nacisk położono na pilną potrzebę zareagowania na szerzący się w Europie populizm i eyrosceptycyzm.

więcej...

Sieć szpitali a szpitale powiatowe
W Warszawie odbyło się posiedzenie zarządu Związku Powiatów Polskich, które poświęcone było m.in. omówieniu skutków wejścia w życie zmian związanych z nowelizacją ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych wprowadzającą tzw. sieć szpitali w kontekście szpitali powiatowych.
więcej...

Czesław Tomalik komentuje: Wystawmy im rachunek za to marnotrawstwo
Jestem przedstawicielem Gmin w Wojewódzkiej Radzie Dialogu Społecznego. Na wczorajszym posiedzeniu WRDS przedstawiłem prezentację  pt. „Ocena przewidywanych skutków wprowadzenia reformy oświatowej w wybranych gminach miejsko-wiejskich i wiejskich”.

więcej... [KOMENTARZE (1)]

Nowe zezwolenia na działalność w katowickiej SSE

Prawie 300 nowych miejsc pracy i ponad 170 mln złotych nakładów inwestycyjnych przybędzie w Katowickiej SSE w związku z trzema nowymi  zezwoleniami na działalność w strefie.

więcej...

NIK: System zatrudniania więźniów coraz skuteczniejszy

W systemie zatrudniania osób pozbawionych wolności wystąpiły poważne trudności w zakresie pracy odpłatnej, wykonywanej przez osadzonych. Wynikły one ze zmiany przepisów prawa. NIK ocenia jednak pozytywnie wysiłki, jakie podjęła Służba Więzienna w celu utrzymania i pozyskania miejsc pracy dla osób pozbawionych wolności.

więcej...

T. Wrona: Czy gabinety polityczne w samorządach pozostaną nadal?
Kiedy w 2008 r. Sejm przyjął nowelizację ustawy o pracownikach samorządowych dającą możliwość tworzenia gabinetów politycznych, prawdziwi samorządowcy zdziwili się i nie zastosowali tego wynalazku zaszczepionego przez postkomunistów w 1997 r. w postaci gabinetów politycznych ministerstw.

więcej...

3 mln zł na samochody dla mazowieckich strażaków

Samorząd województwa mazowieckiego od lat wspiera działalność OSP. W tym roku w ramach programu OSP 2017 przeznaczył 3 mln zł wsparcia na zakup specjalistycznych samochodów dla 30 jednostek OSP z Mazowsza.

więcej...

Zapraszamy na II Krajowy Kongres Sekretarzy
Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej wraz z Forami Sekretarzy samorządów terytorialnych z całej Polski organizuje w Krakowie w dniach 29 - 30 maja 2017 r. – II Krajowy Kongres Sekretarzy. Gospodarzem Kongresu jest Forum Sekretarzy Samorządów Polski Południowej, które w 2017 roku świętuje jubileusz 25-lecia działalności.


więcej...

Tajemnice wyborów samorządowych
System stosowany w wyborach do rad powiatu, miast na prawach powiatu i do sejmików województw w niewielkim stopniu respektuje sympatie wyborców. Zwycięzcy otrzymują mały odsetek ogółu głosów – to tylko niektóre tezy z raportu „Przedstawiciele i rywale – samorządowe reguły wyboru” opracowanego przez ekspertów Fundacji Batorego.


więcej...

Kolejne posterunki policji przywrócone

Trzy posterunki policji przybyły na mapie Podkarpacia. Symboliczne klucze do posterunków w Kamieniu, Ulanowie i Jasienicy Rosielnej odebrali ich kierownicy.


więcej...

< 1 2 3 5 6 7 8 9   ...   117 >
 
PARTNER STRATEGICZNY

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

29 maja, Warszawa, Cloud Computing, www.gigacon.org

1 czerwca, Gdańsk, Warsztaty ePUAP w praktyce, www.sukcescr.pl

2-4 czerwca, Chorzów, 
Atrakcje Regionów Targi Turystyki Weekendowej, www.atrakcje-regionow.pl

Więcej wydarzeń...
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»