Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Rybny potentat inwestuje w Gdańsku

Marine Harvest, największy producent łososia na świecie, otworzy w Gdańsku centrum usług biznesowych. To kolejna inwestycja Norwegów na Pomorzu.

więcej...

Śląski Urząd Marszałkowski – jedyny w swoim rodzaju

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego jako pierwszy tego typu podmiot w kraju dokonał skutecznej integracji międzynarodowej normy ISO 9001 z systemem kontroli zarządczej.

więcej...

Wrocław najszybciej rozwijającym się miastem pod względem gospodarczym

RynekPierwotny.pl sprawdził, w jakim tempie rozwijają się największe ośrodki miejskie z Polski. Okazuje się, że różnica dotycząca np. Wrocławia i Łodzi jest zaskakująco duża.

więcej...

Były wiceprezydent Warszawy przyjrzy się działalności ratusza

Monitorowanie i wspieranie dynamicznego rozwoju Warszawy oraz poszukiwanie koncepcji skutecznego zarządzania miastem to priorytety nowo powstałej fundacji Instytut Rozwoju Warszawy, której współzałożycielem i prezesem jest były wiceprezydent Jacek Wojciechowicz.

więcej...

Agata Dąmbska: Gorący – dosłownie i w przenośni – Kongres Regionów
Na trwającym od 19 do 20 czerwca Kongresie Regionów już po raz ósmy spotkali się najważniejsi włodarze, przedstawiciele środowisk samorządowych, nauki, biznesu i NGO. Upalny Wrocław gościł ponad 1200 osób, które wzięły udział w dyskusjach na 25 tematów i 4 sesjach plenarnych.

więcej...

W Płocku powstanie 13 km ścieżek rowerowych

Marszałek Adam Struzik i prezydent Płocka Andrzej Nowakowski podpisali umowę na dofinansowanie projektu inwestycji w Płocku. Dzięki środkom unijnym w połowie przyszłego roku powstanie tu 13 km ścieżek rowerowych.

więcej...

Polscy, ukraińscy i norwescy samorządowcy uczą się wzajemnie energooszczędności

Trwa realizacja trójstronnego projektu „Polsko-norweska pomoc dla podniesienia efektywności energetycznej na Ukrainie”. Przedstawiciele polskich i ukraińskich miast udali się z wizytą studyjną do Norwegii.

więcej...

12 mln w puli preferencyjnych pożyczek na rozwój dla gmin i powiatów
Od 19 czerwca samorządy mogą ubiegać się o środki finansowe w ramach XXI edycji Samorządowego Programu Pożyczkowego. Preferencyjne pożyczki mogą zostać przeznaczone m.in. na budowę oraz modernizację placówek oświatowych czy sieci i stacji wodociągowych.
więcej...

Ilona Soja-Kozłowska komisarycznym burmistrzem warszawskiej Białołęki

Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy powołała na stanowisko komisarycznego burmistrza Białołęki Ilonę Soję-Kozłowską, dotychczasową wiceburmistrz Bielan. Zarząd komisaryczny to efekt konfliktu, jaki od tygodni trwa w dzielnicy.

więcej...

Samorządowcy apelują do premier w sprawie nowelizacji ustawy o RIO

Parlamentarny Zespół ds. Obrony Polskiej Samorządności uchwalił dezyderat w sprawie sprzeciwu wobec nowelizacji ustawy o regionalnych izbach obrachunkowych. Skierował go do Prezesa Rady Ministrów.

więcej...

Tadeusz Wrona: O polityce prorodzinnej
Od połowy lat dziewięćdziesiątych mówiło się o polityce prorodzinnej samorządu terytorialnego. Powstawały w radach miast komisje ds. rodziny, przyjmowano Kartę Praw Rodziny za podstawę społecznej polityki miejskiej, odbyło się 20 konferencji na temat różnych aspektów polityki prorodzinnej i jej realizacji w samorządach.

więcej...

Nowy wóz na stulecie OSP w Rzeczniowie

Pojazd ratowniczo-gaśniczy do dyspozycji, nowy sztandar i medale za służbę – tak obchodzono święto stulecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzeczniowie.

więcej...

Lubelscy strażacy przygotowani na wystąpienie ewentualnej powodzi

Na terenie woj. lubelskiego zorganizowano kilkanaście ćwiczeń manewrowych w powiatach, w których istnieje realne zagrożenie powodziowe od przepływających rzek takich jak Bug, Wieprz i Wisła.

więcej...

Marszałek uczy dzieci podstaw bezpieczeństwa

Jak udzielić pierwszej pomocy, zagrożenia bezpieczeństwa w sytuacji pożaru czy powodzi, bezpieczeństwo na drodze, w Internecie lub na wakacjach – tego nauczyły się dzieci, które wzięły udział w drugiej edycji programu „Bezpieczny Dolnoślązak”.

więcej...

Wspólny bilet połączy Pomorze z państwami bałtyckimi

Przedstawiciele Pomorza, Szwecji, Niemiec i Estonii spotkali się w Gdańsku, aby zainaugurować prace nad wspólnym biletem, który ma ułatwić podróżowanie po krajach bałtyckich.

więcej...

Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą

W związku ze zbliżającymi się wakacjami, a wraz z nimi czasem wypoczynku i rekreacji w wodzie i nad wodą, w Augustowie zainaugurowano akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą.

więcej...

Mondelēz International inwestuje we Wrocławiu miliony dolarów

W Bielanach Wrocławskich przedstawiciele Mondelēz International, a także reprezentanci władz centralnych oraz lokalnych i środowiska naukowo-badawczego w , wspólnie otworzyli w Bielanach Wrocławskich nowe Centrum Badań, Rozwoju i Jakości Mondelēz International.

więcej...

Ostatnia szansa dla gmin i miast by zawalczyć o Puchar Recyklingu

Puchar Recyklingu to jedyny w Polsce konkurs, który w kompleksowy sposób ocenia selektywną zbiórkę odpadów i działania edukacyjne w zakresie recyklingu. Termin zgłoszeń do konkursu został przedłużony do 14 czerwca.

więcej...

Częstochowa nagrodzona wyjątkowym europejskim medalem

Częstochowa otrzymała Honorowy Medal Europejski przyznawany przez Business Centre Club oraz Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny. Jeszcze nigdy w 17-letniej historii tego wyróżnienia nie przyznano go miastu.

więcej...

Agata Dąmbska komentuje: Murem za Wadimem Tyszkiewiczem

Widać już wyraźnie, że rośnie obawa ekipy rządzącej przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Władze centralne, chcąc przybliżyć swoją partię do zwycięstwa, sięgają wręcz po nieuczciwe metody: od wskazania przez Prezydenta RP najkorzystniejszego z punktu widzenia PiS terminu, poprzez manipulację ordynacją, aż po dyskredytowanie przeciwników politycznych.

więcej...

< 1 2 3 5 6 7 8 9   ...   122 >
 
PARTNER STRATEGICZNY

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

26-27 lipca, Warszawa, Summit EOIF GigaCon - Elektroniczny Obieg Informacji w Firmie, www.gigacon.org

27 lipca, Warszawa, 14 edycja Kongresu Pożarnictwa, 
www.fire-expo.pl

Więcej wydarzeń...
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»