Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Już 5 czerwca odbędzie się Kongres Monitoringu Wizyjnego

Monitoring wizyjny obejmuje przestrzenie zarówno publiczne jak i prywatne. Staje się on bardzo popularnym narzędziem kontroli, dlatego konferencja będzie dotyczyła bezpieczeństwa obiektów i obszarów, prawa prywatności, a także nowych technologii, które są wdrażane w instytucjach i firmach. Poznamy również nowe RODO, które dotyczy monitoringu, zasady legalnego stosowania oraz błędy przy realizacji systemów monitoringu wizyjnego.Więcej szczegółów w programie i na stronie wydarzenia.więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Zapraszamy do udziału w VIII edycji konferencji Innowacyjna Gmina
Współczesne miasta to skomplikowany, niepowtarzalny łańcuch powiązań i wzajemnych zależności. Innowacyjne technologie, ograniczenie emisji zanieczyszczeń, zmniejszenie zużycia energii i wody, niezawodna energetyka, elektromobilność, nowoczesne usługi dla mieszkańców – to tylko niektóre wyzwania, które stoją dzisiaj przed włodarzami polskich miast. Tematom tym chcemy poświęcić tegoroczną konferencję Innowacyjna Gmina, która odbędzie się już 12 czerwca br.


więcej...

Decyzja zapadła – niższe pensje samorządowców od 1 lipca
Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych, przedłożone przez ministra rodziny, pracy i polityki społecznej. Zgodnie z rozporządzeniem, o 20 proc. obniżone zostaną wynagrodzenia m.in. wójtów, burmistrzów i prezydentów, a także skarbników.
więcej...

Samorząd to my wszyscy! A kto zostanie „Super Samorządem”?
Samorządność to nie tylko instytucje, ale przede wszystkim możliwość wpływania na najbliższe otoczenie. Każdego roku udowadniają to lokalni aktywiści nagradzani przez Fundację im. Stefana Batorego nagrodą „Super Samorząd” za sukcesy w działaniach na szczeblu lokalnym.
więcej...

W Łomży powstają historyczne murale

Pierwszy z historycznych murali, które w roku 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, a które powstają w Łomży, przedstawia orszak księcia mazowieckiego Janusza I. Ponadto miasto w czerwcu obchodzić będzie 600-lecie nadania praw miejskich i w związku z tym także przygotowywany jest mural.

 

więcej...

MSWiA proponuje znieść z administracyjnej mapy zadłużoną gminę

Z informacji Regionalnej Izby Obrachunkowej w Szczecinie, stan zadłużenia gminy Ostrowice na koniec 2016 roku wynosił 360,8 proc. planowanych dochodów, a na koniec 2017 roku 437,3 proc. 

więcej...

Warszawa szykuje się na zamach jak inne stolice europejskie

Warszawscy urzędnicy chcą w sercu miasta postawić automatyczne zapory chroniące pieszych przed wjazdem samochodem na chodnik zamachowca lub szaleńca. 

więcej...

Anna Serpina-Forkasiewcz: Czeka nas rewolucja w zamówieniach publicznych
18 października 2018 roku to data pełnej elektronizacji rynku zamówień publicznych. O konsekwencjach zmian w kontekście samorządów rozmawiamy z Anną Serpiną-Forkasiewcz, Prezes Zarządu Portal PZP.

więcej...

Systemy zabezpieczeń biura – zaawansowane generatory ultradźwięków
Najgroźniejsze podsłuchy instalowane w biurach firm korzystają z fal elektromagnetycznych, którymi nagrany materiał na bieżąco przesyłają dalej. Ich działanie różni się głównie częstotliwościami sygnału, na którym pracują. Jednak sygnał, który emitują jest trudny do odróżnienia go od innych sygnałów radiowych czy GSM, którymi na co dzień wypełnione jest pomieszczenie biurowe. Dlatego do ich detekcji wykorzystuje się zaawansowane wykrywacze. Jak jednak sprawić, żeby działający podsłuch unieszkodliwić?


więcej...

„Dumni z Polski”: kampania, która przyciąga tłumy

Setki zaangażowanych gmin i powiatów, tysiące wydarzeń i okazji do spotkań z mieszkańcami. Tak w skrócie można opisać kampanię „Dumni z Polski”, która została zainaugurowana na początku maja.
więcej...

Po posłach czas na samorządowców... Widmo obniżki pensji coraz bliżej
Sejm przyjął ustawę zmniejszającą pensje parlamentarzystów. Posłowie idą za ciosem i teraz mają się zająć pensjami samorządowców. Do Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego trafił projekt rozporządzenia, na mocy którego obniżone zostaną pensje samorządowców. Rozporządzenie to reguluje, jakie mogą być minimalne i maksymalne wynagrodzenia przedstawicieli władz lokalnych.
więcej... [KOMENTARZE (1)]

Sądeckie zabytki i kapliczki odzyskają swój dawny blask

Będące świadectwem wiary Małopolan kościoły, synagogi czy drewniane cerkwie, a także kapliczki, wielowiekowe ikonostasy oraz łemkowskie nagrobki – to tylko niektóre obiekty, które jeszcze w tym roku przejdą długo oczekiwane remonty.

 

więcej...

W czerwcu na trasy wyjadą pierwsze pociągi Poznańskiej Kolei Metropolitalnej

Poznańska Kolej Metropolitalna to przełomowy dla rozwoju aglomeracji poznańskiej projekt komunikacyjny, współfinansowany przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Miasto Poznań, Powiat Poznański oraz gminy i powiaty położone wzdłuż 9 linii kolejowych Poznańskiego Węzła Kolejowego, współpracujące w ramach Stowarzyszenia Metropolia Poznań. 

więcej...

Strzelnica w każdym powiecie... Powiat Jarosławski pierwszy

Powiat Jarosławski, jako pierwszy w Polsce zrewitalizował strzelnicę w ramach programu „Budowy i rewitalizacji strzelnic wojskowych”. Została ona oficjalnie otwarta w Pawłosiowie.

  

więcej...

Najwyższa Izba Kontroli zajęła się stanem technicznym Orlików
Niemal wszystkie skontrolowane przez NIK Orliki były w dobrym stanie technicznym. NIK zwraca jednak uwagę, że ponad połowa zbadanych gmin nie sprawdzała tego stanu, pomimo takiego obowiązku.


więcej...

Rozwijaj sport w swojej gminie
Zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej konferencji dla Gmin pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego - „Sfinansujemy sport w Twojej Gminie”.


więcej...

Łódź wzbogaci się o kolejne 153 kamery monitoringu miejskiego
Rozstrzygnięto przetarg na piąty etap rozbudowy systemu monitoringu miejskiego. Do końca 2018 roku w Łodzi uruchomione zostaną 153 kamery w 42 nowych lokalizacjach.


więcej...

Podlaskie wraz z Obwodem Brzeskim będzie rozwijać turystykę

Przemysł, rolnictwo, handel, ochrona środowiska, sport, turystyka – to tylko część z dziedzin, w których Podlaskie i Obwód Brzeski (Białoruś) będą współpracować. 

więcej...

Nowa ustawa o monitoringu w szkołach nie rozwiąże najważniejszych problemów
Kamery w szkolnych toaletach i przebieralniach – między innymi do takich nieprawidłowości doprowadził brak prawnej regulacji funkcjonowania monitoringu wizyjnego w szkołach. Wreszcie pojawiła się – wymuszona przez nowe prawo ochrony danych obowiązujące w całej Unii Europejskiej – okazja, żeby to zmienić, ale niestety rządzący zatrzymują się w połowie drogi – uważają eksperci Fundacji Panoptykon.
więcej...

Tadeusz Wrona: Polacy – repatrianci ze Wschodu oczekiwani w gminach
Już przed wielu laty, kiedy prognozowano skokowe zmiany demograficzne w Polsce i postępujące wyludnianie się miast i gmin, światli publicyści widzieli w otwarciu granic dla repatriantów jeden ze sposobów na przeciwdziałanie zgubnym tendencjom.

więcej...

< 1 2 3 5 6 7 8 9   ...   147 >
 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

19-20 czerwca, Poznań, XXXII Zgromadzenie Ogólne Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej, http://www.zgwrp.pl

25-26 czerwca, Gdynia, Forum Gospodarcze Wizja Rozwoju, http://wizjarozwoju.pl

25-27 czerwca, Gdańsk, RESCUE EXPO 2018 - Międzynarodowa Konferencja oraz Wystawa Ratownictwa Medycznego, http://rescueexpo.amberexpo.pl

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»