Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Czytaj więcej »

 
Aktualności

»


Paweł Adamowicz: PiS nie ufa samorządom

Z prezydentem Gdańska rozmawiamy o ewentualnych konsekwencjach wdrożenia w życie pomysłów Prawa i Sprawiedliwości, które bezpośrednio dotyczą funkcjonowania samorządów terytorialnych.

więcej...

Nowy system informatyczny dla Łodzi

Wdrożenie w łódzkim Urzędzie Miasta rozwiązania ERP (Enterprise Resource Plannning) to pierwszy w polskim samorządzie projekt informatyczny realizowany na tak dużą skalę. Wartość projektu wraz z asystą techniczną to 28 mln zł. Liderem Konsorcjum jest Asseco Data Systems SA specjalizujące się m.in. w rozwiązaniach IT dla samorządów.

więcej...

Toaleta publiczna, w której naładujesz telefon

W Stroniu Śląskim stanął wyjątkowy szalet, w którym mieszkańcy i turyści mogą naładować także swój telefon albo tablet – i to zarówno w środku, jak i na zewnątrz.

więcej...

Zarządzanie kryzysowe – komunikacja i kooperacja służb

Sytuacje kryzysowe mogą pojawić się w wyniku działania sił przyrody, kataklizmów, a także być efektem działalności człowieka lub jej zaniechania. Aby im zapobiec niezwykle ważna jest systematyczna identyfikacja przyczyny problemu oraz jej dogłębna analiza. Sprawne działanie administracji publicznej/ samorządowej, oraz służ mundurowych ma bezpośredni wpływ na przeprowadzenie akcji, od której bardzo często zależne jest ludzkie życie.

więcej...

Cyfrowo grzeczni mniej narażeni na zagrożenia online

W związku z Dniem Bezpiecznego Internetu (DBI) Microsoft przebadał młodzież (13-17 lat) i dorosłych (18-74 lat) z 14 krajów na świecie, mierząc stopień zagrożeń w świecie online. Na tej podstawie powstał Digital Civility Index – wskaźnik opisujący stopień narażenia na ryzyko w sieci. Jego poziom w ujęciu globalnym wynosi obecnie 65 proc.


więcej...


Swarovski otworzy globalne centrum usług w Gdańsku

Ośrodek będzie rozwijał i dostarczał kompleksowe rozwiązania biznesowe wszystkim oddziałom firmy Swarovski. Projekt był wspierany przez Invest in Pomerania oraz Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

więcej...

Dowiedz się kiedy rolnik może wyciąć drzewo

Od 1 stycznia 2017 r. osoby fizyczne mogą usunąć ze swojej nieruchomości każde drzewo, bez względu na jego obwód, jeżeli usunięcie to dokonywane jest na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Oba warunki (własność nieruchomości należąca do osoby fizycznej i określony cel usunięcia) należy spełnić łącznie.

więcej...

Problemy z powietrzem dotykają nie tylko Polskę

Komisja Europejska opublikowała przegląd implementacji unijnego prawa z dziedziny ochrony środowiska w państwach członkowskich. Bruksela poinformowała, że problemy z ochroną powietrza występują w 23 z nich.

więcej...

Wkrótce start Gliwickiego Roweru Miejskiego

Gliwice dołączą do miast, których mieszkańcy korzystają z samoobsługowych systemów rowerowych. Podpisano umowę, na mocy której Gliwicki Rower Miejski zostanie uruchomiony, a następnie obsługiwany w latach 2017-2019 przez firmę Nextbike Polska.


więcej...

Magdalena Piasecka wiceprezydentem Wrocławia

Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia, pożegnał dotychczasowego wiceprezydenta Annę Szarycz i powitał nowego - Magdalenę Piasecką z Nowoczesnej. Zmiana na stanowisku to rezultat porozumienia prezydenta Wrocławia z Nowoczesną.

więcej...

Forum ECONSEC: Czy Polska jest przygotowana na cyber zagrożenia?
Czy polska gospodarka jest przygotowana na nowy typ zagrożeń, jakimi są ataki w przestrzeni wirtualnej? Czy przedsiębiorstwa strategiczne skutecznie chronią swoją infrastrukturę przed cyber atakami? Między innymi na te pytania będą starali się znaleźć odpowiedź uczestnicy II edycji Economic Security Forum ECONSEC 2017, które odbędzie się w Warszawie, w Hotelu Marriott w dniu 16 marca 2017 r.
więcej... [KOMENTARZE (23)]

Pobierz projekt ustawy o imprezach turystycznych
Trwają prace nad projektem nowej ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. Związane jest to z implementacją dyrektywy unijnej na polskie prawo. Ministerstwo Sportu i Turystyki przesłało projekt do konsultacji społecznych. Zainteresowane podmioty na przekazanie swoich uwag mają czas do 16 lutego.
więcej...

Tomalik komentuje: Mobilizacja samorządowców. Musimy walczyć!
Od dnia 17 stycznia 2017 r. w całym kraju rozpoczęła się mobilizacja środowiska wójtów, burmistrzów i prezydentów, którzy wypowiadają swoje opinie na temat wyrażonej przez lidera PiS oceny działalności gmin i proponowanej dwukadencyjności liczonej wstecz.

więcej...

Gdynia wyda 26 mln zł na walkę z deszczem

Zeszłoroczne zniszczenia spowodowane lipcową ulewą oraz wcześniejsze doświadczenia pokazały, że przed Gdynią stoi zadanie zmodernizowania i rozbudowania systemu gospodarowania wodami opadowymi.

więcej...

Ciechocinek lepiej zabezpieczony przed powodzią

Zakończyła się warta blisko 40 milionów złotych wieloetapowa modernizacja wału przeciwpowodziowego Niziny Ciechocińskiej, chroniącego przed zalewaniem wodami Wisły przede wszystkim kurortu w Ciechocinku.

więcej...

Konkurs dla gmin przyciągających inwestorów
Podczas XVI edycji konkursu „Gmina Fair Play” Fundacja „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym” działająca przy Krajowej Izbie Gospodarczej kolejny raz wskaże polskim i zagranicznym firmom gminy, w których mogą inwestować bez obaw, a inwestorzy obsługiwani są w przyjaznej atmosferze przez merytorycznie przygotowanych pracowników, na których pomoc i doradztwo mogą liczyć oraz których etyka nie jest kwestionowana.


więcej...

Samorządowcy bronią niezależności JST  

Prezydent Gdańska zaprosił do Europejskiego Centrum Solidarności wójtów, burmistrzów i prezydentów z województwa pomorskiego i województwa kujawsko-pomorskiego. W sumie 70 osób. Wspólnie zastanawiali się, co robić w obliczu niepokojących planów Prawa i Sprawiedliwości wobec samorządów i wystosowali apel w obronie niezależności społeczności lokalnych.


więcej...

Będzie referendum w sprawie powiększenia Warszawy
Zakończyła się burzliwa sesja nadzwyczajna Rady Warszawy na temat poszerzenia granic Warszawy. Przyjęto uchwałę o przeprowadzeniu referendum w tej sprawie – odbędzie się ono 26 marca.


więcej...

Krzysztof Żuk: Będę bronił swojego dobrego imienia
Nawiązując do wydanego przez Wojewodę Lubelskiego zarządzenia zastępczego w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu Prezydenta Miasta Lublin, Krzysztof Żuk wydał oświadczenie, w którym podkreślił, że będzie bronił swojego dobrego imienia i niezwłocznie skieruje sprawę na drogę sądową, korzystając z przysługującego mu prawa złożenia skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. więcej...

Poprawić ochronę zdrowia psychicznego

Z raportu Najwyższej Izby Kontroli wynika, że Narodowy Program Ochrony Zdrowia Psychicznego zakończył się fiaskiem. Wyznaczonych celów i wytyczonych zadań nie zrealizowała ani administracja rządowa, ani samorządowa.

więcej...

< 1 2 3 5 6 7 8 9   ...   112 >
 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

22-24 marca, Nadarzyn, Targi Publicznego Transportu Zbiorowego – Warsaw Bus 2017, www.warsawbusexpo.eu

22-24 marca, Warszawa, XXV Międzynarodowe Targi Sprzętu Oświetleniowego Światło 2017, www.lightfair.pl

24-26 marca,
Wrocław, Targi Branży Budowlanej i Kamieniarskiej TARBUD, www.tarbud.wroclaw.pl

Więcej wydarzeń...
Felietoniści

»

Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»


Newsletter

»

Zamów newsletter