Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»
Witold Kozłowski nowym marszałkiem Małopolski

Witold Kozłowski z Prawa i Sprawiedliwości został wybrany przez sejmik na marszałka województwa małopolskiego, a Rafał Bochenek został nowym przewodniczącym sejmiku małopolskiego.

więcej...Adam Struzik pozostaje marszałkiem województwa mazowieckiego
Na I posiedzeniu Sejmiku Województwa Mazowieckiego VI kadencji wybrano nowe prezydium sejmiku oraz zarząd województwa. Na czele zarządu województwa ponownie stanął Adam Struzik.
więcej...

Znamy Laureatów XXI edycji programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”
Dobiegła końca kolejna edycja programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” – programu, który od 1998 roku wzmacnia wizerunek polskich przedsiębiorstw oraz pomaga zdobyć zaufanie klientów, partnerów biznesowych i społeczności lokalnej.


więcej...

Sto lat Związku Miast Polskich – wspólny obraz pamięci
Z okazji 100. rocznicy odbudowy samorządu terytorialnego i utworzenia Związku Miast Polskich, związek wydał publikację „Sto lat Związku Miast Polskich 1917-2018” autorstwa Bogdana Mościckiego oraz przygotował publicznie dostępną platformę informacyjno-edukacyjną „Miasta polskie w Niepodległej (1917-2018)”, która powstała na podstawie materiałów nadesłanych z miast i ich instytucji.
więcej...

Eko-innowacje ograniczające marnowanie żywności

Już po raz VI w siedzibie Samorządu Województwa Wielkopolskiego odbyło się spotkanie wielkopolskiej Grupy Interesariuszy projektu ECOWASTE4FOOD - Wspieranie ekologicznych rozwiązań innowacyjnych w celu zmniejszenia marnotrawienia żywności i promowania gospodarki efektywniejszej zasobowo.


więcej...

Totupointy pomogą osobom niewidomym w poruszaniu się po Łodzi

W 27 budynkach użyteczności publicznej na terenie Łodzi trwa instalowanie urządzeń, które pomagają osobom niewidomym i niedowidzącym w łatwiejszym lokalizowaniu budynków i instytucji oraz upraszczają poruszanie wewnątrz nich.


więcej...

Sztuczna inteligencja – Polska 2118

Sztuczna inteligencja może być jednym z motorów napędowych rozwoju polskiej gospodarki. Ale żeby zapewnić sobie trwały rozwój na kolejne dekady i zająć miejsce wśród światowych liderów, już teraz trzeba podjąć odpowiednie działania.

więcej...

Tadeusz Wrona komentuje: Samorządowcy w służbie Niepodległej
Niezwykła rocznica 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości jest wydarzeniem historycznym dla Polaków mieszkających w kraju i za granicą, ze wszystkich środowisk i grup społecznych. Jest perspektywą w której powinniśmy widzieć olbrzymia rolę tych, którzy tworzyli samorząd terytorialny w wolnej Polsce, a następnie budowali siłę państwa. Powinno powstać specjalne wydawnictwo upamiętniające ich pracę i życie, niejednokrotnie zakończone śmiercią za Ojczyznę.
więcej...

Wielkomiejskie długi są wyższe niż małomiasteczkowe
Życie w aglomeracjach to wyższe koszty niż większe szanse i możliwości. Wśród mieszkańców trzynastu aglomeracji, ponad 1 milion osób nie daje rady opłacać w terminie rachunków i rat kredytowych na sumę niemal 34 mld zł – wynika z analizy BIG InfoMonitor.


więcej...

„Ciągłość i zmiana. Sto lat rozwoju polskiej wsi”
Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk zaprasza na konferencję naukową pt. „Ciągłość i zmiana. Sto lat rozwoju polskiej wsi”. Konferencja odbędzie się w dniach 5 – 6 grudnia 2018 roku w Pałacu Staszica w Warszawie.
więcej...

GPS w samochodzie służbowym - czy monitoring kierowców jest legalny?
Monitoring GPS oraz Elektroniczna Ewidencja Przebiegu Pojazdu daje dostęp do dużej ilości danych. Wybranie systemu GPS do monitorowania pojazdów, który w łatwy sposób pozwala na przestrzeganie przepisów prawnych jest niezwykle ważne. Obowiązujące przepisy prawa co do zasady dopuszczają monitorowanie pracownika przez pracodawcę, z zachowaniem pewnych ograniczeń. Z tego artykułu dowiesz się o czym należy pamiętać przed rozpoczęciem korzystania z systemu monitoringu GPS floty pojazdów.więcej...

Olsztyn ratuje klub piłkarski

Radni miejscy zadecydowali podczas sesji o wsparciu finansowym klubu Stomil Olsztyn. Radni zdecydowali o przeznaczeniu na ten cel pół miliona złotych.

więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Ekstremalne Starcie Samorządowców
Wielka szansa na sprawdzenie siły i charakteru czeka samorządowców podczas Runmageddonu Siedlce. W dniu 17 listopada pracownicy urzędów miast, gmin, starostw powiatowych i urzędów marszałkowskich oraz prezydenci, burmistrzowie i wójtowie będą mogli podjąć się wyzwania z Runmageddonem i wystartować w II Mistrzostwach Polski Samorządowców.


więcej...

Wielkopolska stawia na inteligentne oświetlenie
Zakończyła się modernizacja oświetlenia ulicznego w 27 gminach w Wielkopolsce. 8000 nowoczesnych opraw oświetleniowych LED zostało połączonych systemem sterowania Interact CityTouch. To największa tego typu inwestycja w Polsce.


więcej...

NIK: Na Podlasiu informacje o obywatelach nie są odpowiednio zabezpieczone

Wszelkie informacje o obywatelach, w tym dane wrażliwe, przechowywane w formie elektronicznej przez jednostki samorządowe, nie są odpowiednio zabezpieczone przed nieuprawnionym dostępem - alarmuje NIK po kontroli na Podlasiu.

więcej...

Tysiące biało-czerwonych świateł na stulecie niepodległości
Obchody stulecia Niepodległej osiągają właśnie punkt kulminacyjny, a samorządy w całym kraju prześcigają się w pomysłach na atrakcyjny program rocznicowy. Wiele miast zainwestowało też w efektowne świetlne instalacje, dzięki którym patriotyczne akcenty widoczne są z daleka i także po zmroku.


więcej...

Zarządzanie flotą maszyn do pielęgnacji zieleni może być prostsze
Husqvarna dbając o ideę zrównoważonego rozwoju, wprowadziła do systemu Husqvarna Fleet Services kalkulator śladu węglowego. Za pomocą tego narzędzia można dostosować pracę maszyn do warunków ekologicznych znajdujących się w otoczeniu.


więcej...

Rekordowe ceny energii uderzają w samorządy
Nowo wybrane władze samorządowe będą musiały zmierzyć się z rzeczywistością, w której ceny energii są rekordowo wysokie – nawet o 35 proc. do 45 proc. wyższe niż w roku ubiegłym. Co więcej, analitycy podkreślają, że ze względu na rosnące koszty emisji CO2, nic nie wskazuje na to, aby tendencja zwyżkowa miała ulec zmianie.
więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
IT w Administracji – bezpłatna konferencja już 22 listopada
Podczas tego spotkania omówione zostaną najnowsze zmiany w cyfryzacji sektora administracji publicznej. Swoimi doświadczeniami podzielą się także przedstawiciele administracji, którzy z tematem się zmierzyli. Będzie czas na rozmowy, wymianę doświadczeń i nawiązanie nowych znajomości.


więcej...
PKW przedstawiła zbiorcze dane dotyczące II tury wyborów
W ponownym głosowaniu wybierano łącznie 649 wójtów, burmistrzów i prezydentów miast spośród 1 296 kandydatów, w tym w 2 gminach i miastach, w których zarejestrowano tylko jednego kandydata.
więcej...

< 1 2 4 5 6 7 8   ...   159 >
 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

17 grudnia, Warszawa, Szkolenie Inwestycje w pasie drogi publicznej prawo i praktyka. Przygotowanie i realizacja inwestycji w zakresie dróg publicznych, http://frdl.mazowsze.pl

19 grudnia, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, http://kwrist.mswia.gov.pl

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»