Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Wielkie inwestycje komunikacyjne w Płocku

Dzięki wsparciu unijnemu na ulice Płocka wyjedzie 25 nowych autobusów niskoemisyjnych. Powstanie też 40 wiat przystankowych, parking „parkuj i jedź” oraz 3,6 km nowych dróg rowerowych.

więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
XXI edycja Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON Environment
Bogactwo idei dla środowiska” to hasło które towarzyszyło dwudziestej pierwszej edycji Kongresu ENVICON Environment, co podkreślało jak istotna jest integracja środowisk i pomysłów skupiających się na ochronie zasobów przyrody. „Bogactwo” doskonale obrazuje ilość i różnorodność tematów podczas XXI edycji Kongresu ENVICON Environment.


więcej...

Karta Krakowska przyjęta
Z udziałem ponad 500 samorządowców, przedstawicieli ministerstw i ekspertów 16 i 17 października 2017 r. w Krakowie odbył się XV Kongres Miast Polskich, który był jednocześnie I Kongresem Polityki Miejskiej. Uczestnicy spotkania przyjęli na zakończenie Kartę Krakowską, która stanowi wypracowany w trakcie sesji plenarnych i tematycznych zbiór rekomendacji, niezbędny do efektywnego wdrażania polityki miejskiej w wymiarze krajowym, regionalnym i lokalnym.


więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Ranking Gmin Małopolski 2017

Znamy już wyniki Rankingu Gmin Małopolski 2017! Tegoroczni zwycięzcy to Wielka Wieś, Niepołomice i Zakopane.

więcej...

Minister wystąpił o środki finansowe z Funduszu Solidarności dla województw
Mariusz Błaszczak podpisał wniosek do Komisji Europejskiej o wsparcie ze środków unijnego Funduszu Solidarności dla trzech najbardziej dotkniętych przez sierpniowe nawałnice regionów. Ministerstwo szacuje, że wsparcie może wynieść 35 mln zł.
więcej...

Imponujące efekty drugiej edycji funduszy norweskich oraz funduszy EOG

Finalizowana obecnie jest druga edycja funduszy, w której dofinansowano ponad 1300 projektów. Łączna kwota środków na lata 2009-2014 dla Polski wyniosła 578,1 mln euro. Pierwsza edycja funduszy przewidziana była na lata 2004-2009. Wówczas dla Polski przeznaczono kwotę ponad 558 mln euro. Zrealizowano 413 pojedynczych projektów i programów.

więcej...

KWRiST: Samorządowcy nie wykluczają złożenia skargi do TK
Podczas październikowego posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego jednym z istotniejszych punktów był projekt ustawy o zmianie ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzeniu ścieków oraz niektórych innych ustaw. Samorządowcy nie wykluczają, że ustawę skierują do Trybunału Konstytucyjnego.


więcej...

Spotkanie z mediami świętokrzyskich samorządowców

Roli mediów w procesie kształtowania wspólnot lokalnych, a szczególnie w zachowaniu dziedzictwa kulturowego regionu dotyczyło spotkanie władz Samorządu Województwa Świętokrzyskiego z dziennikarzami w Parku Etnograficznym Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni.

więcej...

Największa fabryka baterii do samochodów elektrycznych będzie w Polsce

Agencja Rozwoju Przemysłu SA w imieniu Ministra Rozwoju udzieliła koreańskiej spółce LG Chem Wrocław Energy zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie podstrefy Wrocław-Kobierzyce w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN.

więcej...

Agata Dąmbska: Grzegorz Schetyna i Jarosław Gowin o samorządach
Najbardziej widomym znakiem, że zbliżają się wybory samorządowe jest nagłe zainteresowanie polityków sprawami wspólnot... Partie regularnie przypominają sobie o JST w sytuacji, gdy głosy środowisk samorządowych stają się dla nich istotne w arytmetyce wyborczej i zaraz potem zapominają na 4 lata kadencji (ewentualnie przypominają sobie po to, by ograniczyć samodzielność wspólnot lub dołożyć im nowych zadań bez dodatkowych środków). więcej...

We Wrocławiu mieszkańcom doradza wirtualny doradca

Wirtualny Doradca Mieszkańca dostępny jest na stronie www.bip.um.wroc.pl. Jego zadanie to usprawnienie wyszukiwania niezbędnych informacji na stronach Biuletynu Informacji Publicznej we Wrocławiu. System informatyczny przygotowany na tysiące pytań  mieszkańców. Pomocny będzie także urzędnikom.

więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Samorządowe Oskary rozdane!
W Warszawie w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II odbyła się jubileuszowa – XX edycja wręczenia Nagród im. Grzegorza Palki, przyznawanych przez Ligę Krajową za wybitne zasługi dla samorządu terytorialnego.


więcej... [KOMENTARZE (1)]

CBA w inowrocławskim ratuszu
Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego wkroczyli do kolejnego magistratu. Tym razem kontrolą objęto urząd w Inowrocławiu. Zdaniem samorządowców to element walki politycznej związany ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi.
więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
"Zarządzanie kryzysowe – komunikacja i kooperacja służb"
Sytuacje kryzysowe mogą pojawić się w wyniku działania sił przyrody, kataklizmów, a także być efektem działalności człowieka lub jej zaniechania. Aby im zapobiec niezwykle ważna jest systematyczna identyfikacja przyczyny problemu oraz jej dogłębna analiza.


więcej...

Współpraca Mazowsza i Nevady rozkwita

Marszałek Wiesław Raboszuk rozmawiał z gubernatorem amerykańskiego stanu Nevada Brianem Sandovalem w sprawie rozwinięcia współpracy gospodarczej.

więcej...

Wrocław, Gdynia i Sopot sportowymi miastami roku

Toruńskie Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki było gospodarzem drugiej edycji Kongresu Miast Sportowych pod nazwą „Efektywne zarządzanie sportem w mieście”.

więcej...

Małgorzata Ochęduszko-Ludwik radną Sejmiku Województwa Śląskiego

Radni Sejmiku Województwa Śląskiego stosunkiem głosów: 28 za, 12 przeciw, 1 wstrzymujący się przegłosowali kandydaturę zgłoszoną na wakat po Kazimierzu Karolczaku.

więcej...

Rekomendacje dotyczące systemu ratownictwa i zarządzania kryzysowego

Rada Ministrów przyjęła sprawozdanie z prac Międzyresortowego Zespołu do oceny funkcjonowania systemu ratownictwa i zarządzania kryzysowego, przedłożone przez ministra spraw wewnętrznych i administracji.

więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Samorządowcy na start! Pierwsze ekstremalne Mistrzostwa Polski Samorządowców w Runmageddonie
W Łodzi, 18 listopada, po raz pierwszy odbędą się Mistrzostwa Polski Samorządowców w Runmageddonie, czyli najbardziej ekstremalnym cyklu biegów przeszkodowych w Europie. Organizator zaprasza samorządowców z całego kraju do nieodpłatnego udziału w wydarzeniu. Czeka na nich wymagająca 6-kilometrowa formuła Rekrut z ponad 30 przeszkodami przygotowanymi przez inżynierów Runmageddonu.


więcej...

Tadeusz Wrona komentuje: Zadania zlecone – ciągły problem
Niedofinansowanie zadań zleconych realizowanych przez jednostki samorządu terytorialnego, to część sporu trwającego od początku samorządowej historii. Postulaty samorządowe w tym zakresie oraz wyliczenia dopłat do tych zadań (kosztem zadań własnych, w konsekwencji powodujących uszczuplenie ich zakresu), natrafiały od lat na obojętność Ministerstwa Finansów. Czy teraz będzie inaczej?
więcej...

< 1 2 4 5 6 7 8   ...   131 >
 
PARTNER STRATEGICZNY

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

27 listopada, Warszawa, ECONSEC Technical Security Forum, www.tech.econsec.pl

29 listopada, Warszawa, Konferencja "Czyste ciepło. Ostatni dzwonek dla małych systemów ciepłowniczych, www.forum-nergii.eu

29-30 listopada, Ostróda, III edycja targów Energy Expo Arena, www.energyexpo.pl

Więcej wydarzeń...
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»