Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


KONKURSY
Trwają zgłoszenia do X edycji konkursu Mistrz Finansów Publicznych

Miesięcznik „Finanse Publiczne” po raz dziesiąty organizuje konkurs dla pracowników jednostek państwowych i samorządowych, którego celem jest sprawdzenie ich wiedzy z zakresu rachunkowości i finansów publicznych.

więcej...

RANKINGI
Ogólnopolski Ranking Powiatów i Miast na prawach powiatu

Związek Powiatów Polskich zachęca do wzięcia udziału w tegorocznej edycji prestiżowego Ogólnopolskiego Rankingu Powiatów i Miast na Prawach Powiatu. Ranking prowadzony przez ZPP jest jedynym w Polsce tego rodzaju przedsięwzięciem, zarządzanym na bieżąco przez ekspertów w trybie online.

więcej...

PATRONAT MEDIALNY 
Bezpłatna Konferencja On-line - Workflow Trends – biuro bez papierów 

Już 27 września 2023 odbędzie się konferencja on-line, dotycząca metod i rozwiązań przyspieszających procesowanie dokumentów oraz przepływ informacji w firmie. 
Digitalizacja obiegu dokumentów oraz procesów biznesowych ma coraz większy wpływ na sprawne funkcjonowanie firm oraz instytucji.

więcej...

WYDARZENIE 
Polskie miasteczka opowiedzą o swojej codzienności


Nowe rozdanie funduszy europejskich, transformacja energetyczna, inteligentne miasta czy najczęściej popełniane błędy w gospodarce finansowej samorządów – to tylko część tematów, które będą poruszane podczas tegorocznej edycji Forum Miasteczek Polskich.

więcej...

TURYSTYKA 
Turystyczne „Oscary” województwa opolskiego wręczone

Poznaliśmy kolejne perełki turystyczne województwa opolskiego, które otrzymały tytuł „Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Opolskiego – Certyfikat OROT 2023”. Wśród nich znane i uczęszczane atrakcje, ale także odkrycia, które zdobywają coraz szersze grono odbiorców.

więcej...

FINANSE 
Rozwój mobilności miejskiej w Polsce Wschodniej

Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie zakupu niskoemisyjnego taboru, modernizację infrastuktury i wdrożenie cyfrowych rozwiązań w transporcie miejskim. Tym razem o środki unijne mogą ubiegać się miasta średnie borykające się z trudnościami społeczno-gospodarczymi w Polsce Wschodniej.
więcej...

PATRONAT MEDIALNY 
Europejskie Forum Samorządowe w Poznaniu


Dwa dni po wyborach parlamentarnych, samorządowcy z całej Polski spotkają się w Poznaniu podczas Local Trends – Europejskiego Forum Samorządowego. Po dwudziestu pięciu latach od II etapu reformy ustrojowej, będą rozmawiać o największych wyzwaniach władz lokalnych w zmieniającej się rzeczywistości. Wydarzenie odbędzie się w dniach 17-18 października w Poznań Congress Center.


więcej...

PATRONAT MEDIALNY 
Trzy dekady innowacji IT przy wsparciu OTAGO


Asseco świętuje 30-lecie powstania OTAGO, systemu informatycznego do zarządzania działaniami Jednostek Samorządu Terytorialnego. Z tej okazji już 28 - 29 września odbędzie się konferencja poświęcona cyfryzacji i efektywności systemów IT w administracji polskich miast. 


więcej...

STOWARZYSZENIA 
Zebranie Zarządów Ogólnopolskiego Porozumienia Organizacji Samorządowych

W dniach 15-16 września 2023 roku w Nowej Soli i Zielonej Górze odbędzie się spotkanie Zarządów Ogólnopolskiego Porozumienia Organizacji Samorządowych (OPOS). Spotkanie to ma szczególny wymiar, gdyż przypada na 10. rocznicę funkcjonowania tej ważnej inicjatywy.


więcej...

STOWARZYSZENIA 
Projekt ZMP - zmiana ustawy o odpadach

Związek Miast Polskich przygotował propozycję dodania art. 26 b do ustawy o odpadach. Mówi on, że usuwanie odpadów niebędących odpadami komunalnymi jest zadaniem zleconym gminom, które otrzymują na nie dotację z budżetu państwa.
więcej...

POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO
Na Mazowszu odbyła się I Konferencja Młodzieżowych Rad

Celem wydarzenia jest zintegrowanie środowiska młodych radnych, dyskusja na temat ich roli w społeczności lokalnej oraz prezentacja problemów i wyzwań, które stoją przed młodzieżą.


więcej...

WYDARZENIE 
Polanica-Zdrój miejscem obrad XXIX Kongresu Uzdrowisk Polskich

Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP, Unia Uzdrowisk Polskich oraz Izba Gospodarcza „Uzdrowiska Polskie” serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w XXIX Kongresie Uzdrowisk Polskich organizowanym w Polanicy-Zdroju w dniach 20-21 września 2023 r.
więcej...

PATRONAT MEDIALNY 
O autonomii samorządów, jakości zarządzania i organizacji wyborów na VII Kongresie Sekretarzy

6 i 7 września w Warszawie odbył się VII Krajowy Kongres Sekretarzy – najważniejsze wydarzenie dedykowane sekretarzom miast, gmin, powiatów i województw z całej Polski. Kongres zgromadził blisko 400 ekspertów, praktyków oraz przedstawicieli samorządów z ze wszystkich województw. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem: Współpraca odpowiedzią na stale występujące zmiany i zjawiska kryzysów.

więcej...

OCHRONA ŚRODOWISKA
POLECO 2023 – potęga ekspozycji i bogactwo programu


Ponad 7 tysięcy metrów kwadratowych oferty wystawienniczej – tak w siłę rosną zbliżające się targi POLECO, kluczowe wydarzenie dla branży ochrony środowiska i gospodarki komunalnej. 

więcej...

WYDARZENIE 
Realia mobilności w średnich miastach

Zmiany wprowadzane na rzecz przekształcania miast w bardziej zrównoważone i inteligentne pomagają poprawić standard życia w społecznościach miejskich i podmiejskich na świecie. Oszczędność energii, efektywniejszy ruch uliczny, większe bezpieczeństwo publiczne i zdrowsze środowisko to jedynie kilka z licznych korzyści, jakie oferują rozwiązania inteligentnego miasta i nowoczesnego transportu.
więcej...

PATRONAT MEDIALNY 
VII Krajowy Kongres Sekretarzy: Współpraca, Innowacje i Cyberbezpieczeństwo

6 i 7 września w Warszawie odbędzie się kolejna edycja Kongresu Sekretarzy Jednostek Samorządu Terytorialnego – najważniejszego wydarzenia dedykowanego Sekretarzom JST z całej Polski.

więcej...

INWESTYCJE
Otwarcie nowoczesnego Dworca Autobusowego w Ciechocinku

Uroczystość otwarcia dworca zgromadziła zaciekawionych mieszkańców i turystów oraz szereg ważnych gości, w tym Senatora, Posłów na Sejm, Wojewodę, przedstawiciela Marszałka Województwa, Starostę oraz Burmistrza Ciechocinka oraz Radnych Rady Miejskiej, Miejskiej Rady Seniorów czy dyrektorów sanatoriów i jednostek miejskich.


więcej...

POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO 
Radni zaapelowali o niezależność mediów regionalnych

Na LII sesji sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego radni przyjęli kilka istotnych uchwał, jednak najwięcej emocji wywołała dyskusja nad stanowiskiem w sprawie nierzetelności regionalnych mediów publicznych.


więcej...

KONKURSY 
Konkurs Puchar Recyklingu - przedłużony czas przyjmowania zgłoszeń


Konkurs Puchar Recyklingu jest organizowany od 1999 roku i jest przedsięwzięciem, które w sposób kompleksowy ocenia selektywną zbiórkę odpadów i działania edukacyjne w tym zakresie. Konkurs jest skierowany zarówno dla gmin, jak i przedsiębiorstw, które zajmują się zbiórką i zagospodarowaniem odpadów.


więcej...

INWESTYCJE 
Program Inwestycji Strategicznych – rusza specjalna edycja

Bank Gospodarstwa Krajowego uruchomił nabór wniosków w dziewiątej edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych – Rozświetlamy Polskę. Gminy i związki międzygminne w całym kraju mogą już wnioskować o dofinansowanie na modernizację infrastruktury oświetleniowej.


więcej...

< 1 2 4 5 6 7 8   ...   217 >
 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

6-7 grudnia, Warszawa, Krajowe Forum Miejskie, https://www.gov.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»