Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Kujawsko-Pomorskie inwestuje w bezpieczne drogi

Przedstawiciele samorządu województwa, Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy oraz firmy Eurovia SA podpisali w Urzędzie Marszałkowskim umowę na gruntowną przebudowę 19-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 265 z Brześcia Kujawskiego do Kowala. Dzięki wsparciu samorządów lokalnych przy zmodernizowanym odcinku powstaną bezpieczne ciągi pieszo-rowerowe.

więcej...

Niepewna przyszłość metropolii warszawskiej

Na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się debata „Metropolia, ale jaka?”, w której wzięło udział kilkaset osób. Oprócz naukowców z Polski i zagranicy, samorządowcy oraz parlamentarzyści.


więcej...

Jaki będzie dług sektora instytucji samorządowych w 2017 roku

Rada Ministrów podjęła uchwałę w sprawie „Wieloletniego Planu Finansowego Państwa na lata 2017-2020”, przedłożoną przez ministra rozwoju i finansów.

więcej...

Minister Błaszczak wciąga samorządy w polityczny spór
Podczas dzisiejszego posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, współprzewodniczący Komisji ze strony rządowej - minister administracji i spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak zapytał samorządowców czy największe korporacje samorządowe zamierzają wziąć udział w „Marszu Wolności” 6 maja w Warszawie.


więcej...

Tomalik komentuje: W referendum będę głosował przeciwko reformie edukacji 
W dniu 20 kwietnia 2017 r. w Sejmie złożono wniosek o referendum i 910 tysięcy podpisów go popierających. Tak liczne podpisy zebrano pod pytaniem referendalnym, które brzmi: „Czy jest Pani/Pan przeciw reformie edukacji, którą rząd wprowadza od 1 września 2017 roku?".

więcej...

95 proc. firm niemieckich zadowolonych z inwestycji w Polsce

Dla 369 firm zagranicznych operujących w naszym kraju, Polska jest najlepszym krajem do prowadzenia inwestycji w regionie. Obroniła też pozycję wicelidera atrakcyjności inwestycyjnej w Europie Środkowo - Wschodniej, takie wyniki przynosi 12 edycja Ankiety Koniunkturalnej Polsko - Niemieckiej Izby Przemysłowo - Handlowej (AHK), przeprowadzonej we współpracy z trzynastoma izbami bilateralnymi w Polsce, zrzeszonymi w International Group of Chambers of Commerce. 

więcej...

Kolejne ważne referendum - mieszkańcy odwołali wójta

W referendum wzięło udział 1509 mieszkańców gminy. Aby było ważne, musiało w nim wziąć udział 1230 osób. Głosów ważnych było 1462. Za odwołaniem Marcina Sieczkowskiego zagłosowało 1381 osób, przeciwko 81.


więcej...

Samochód elektryczny powstanie w Gdyni?

Gdynia wspólnie z partnerami rozpoczęła prace nad stworzeniem prototypowego samochodu elektrycznego, który ma zrewolucjonizować przemysł transportowy. Jednym z ważnych kroków na drodze do realizacji tego przyszłościowego projektu, jest list intencyjny w sprawie uruchomienia działań na rzecz rozwoju Klastra INNOeCAR w województwie pomorskim.


więcej...

BioMaxima zainwestuje 14 mln zł w lubelskiej SSE

Lubelska BioMaxima, reprezentująca branżę biotechnologiczną, przygotowuje się do budowy Centrum Badawczo Rozwojowego i nowego zakładu produkcyjnego.

więcej...

A. Dąmbska komentuje: Wielkopolski Kongres Samorządowy
Od paru miesięcy nasila się sprzeciw samorządów wobec działań PiS, zwłaszcza w kontekście zamiaru ograniczenia kadencji władz wykonawczych JST. Znalazło to odzwierciedlenie także 3 kwietnia br. w Poznaniu podczas Wielkopolskiego Kongresu Samorządowego, obradującego pod przewodnictwem Jacka Gursza, burmistrza Chodzieży.

więcej...

Radom-Warszawa dojazd krótszy o godzinę

Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk, Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz oraz prezes PKP PLK Ireneusz Merchel uczestniczyli w podpisaniu umów z wykonawcami na modernizację linii kolejowej Warszawa – Radom. Czas przejazdu na tej trasie skróci się o godzinę.


więcej...

Marszałkowie gotowi do przejęcia kompetencji wojewodów

Grzegorz Schetyna podczas uzasadniania wniosku o konstruktywne votum nieufności wobec rządu zapowiedział, że zostaną zlikwidowane urzędy wojewódzkie, a ich kompetencje przejmą marszałkowie województw. Co tym sądzą sami marszałkowie?
więcej...

Spór pomiędzy samorządami a kuratorami oświaty rośnie

Samorządowcy z całej Polski coraz częściej będą spotykać się z kuratorami oświaty na sali sądowej. Spór dotyczy gimnazjów, które zlikwidowała reforma oświaty.

więcej...

Polacy muszą nauczyć się udzielania pierwszej pomocy

Na tle Europy Polacy nie wypadają dobrze pod względem znajomości zasad pierwszej pomocy. Jest ona udzielana w niewielu przypadkach podczas wypadków samochodowych, zawałów serca czy innych zdarzeniach bezpośrednio zagrażających życiu.


więcej...

Prezydent Łodzi idzie na wojnę z dopalaczami

W łódzkim magistracie zaprezentowano projekt ustawy „antydopalaczowej", przygotowanej na polecenie prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej przez prawników Urzędu Miasta Łodzi. Kompleksowy projekt zmian w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii skonsultowany został z policją, prokuraturą, sanepidem.

więcej...

Ruszyła polska strona Innovation in Politics
Nagrody dla Innowacji w Polityce (Innovation in Politics) to konkurs dla m.in. samorządów, w których stworzono innowacje w szeroko rozumianej dziedzinie politycznej.


więcej...

Samorządowcy przygotowują „Marsz Wolności”

W ramach działań realizowanych przez Samorządowy Komitet Protestacyjny 6 maja w Warszawie odbędzie się „Marsz Wolności”. Samorządowy Komitet Protestacyjny rekomenduje włączenie się  marszu przedstawicieli samorządów i mieszkańców gmin.


więcej...

Szczecin szykuje się na atak terrorystyczny

Ponad 100 pracowników urzędu miejskiego w Szczecinie wzięło udział w szkoleniu, którego głównym elementem było postępowanie w przypadku ataku terrorystycznego.

więcej...

Dolny Śląsk zainwestuje w innowacje niemal 135 mln zł

Inwestycje będą realizowane przez dolnośląski urząd marszałkowski we współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu oraz Politechniką Wrocławską.

więcej...

T. Wrona komentuje: Dobra nowina dla średnich miast
Problemy demograficzne Polski w istotny sposób dotknęły miasta średniej wielkości. Odpływ młodych ludzi do dużych krajowych ośrodków akademickich i za granicę, w sposób trwały prowadzi do ich degradacji. Inwestorzy również preferują duże miasta i przygotowane strefy ekonomiczne.

więcej...

< 1 2 4 5 6 7 8   ...   117 >
 
PARTNER STRATEGICZNY

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

29 maja, Warszawa, Cloud Computing, www.gigacon.org

1 czerwca, Gdańsk, Warsztaty ePUAP w praktyce, www.sukcescr.pl

2-4 czerwca, Chorzów, 
Atrakcje Regionów Targi Turystyki Weekendowej, www.atrakcje-regionow.pl

Więcej wydarzeń...
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»