Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Czytaj więcej »

 
Aktualności

»


Mocne strony Polskich gmin

Mimo tak łatwego dostępu do wiedzy nadal dociera do nas zbyt mało ważnych informacji o zaletach naszych rodzimych miejscowości bądź tych znajdujących się w pobliżu. Nie jesteśmy świadomi jak bogatą ofertę kulturalną czy turystyczną posiada nasza gmina. Organizatorzy Programu „Przyjazna Polska” chcą na trwałe zmienić postrzeganie Polski. Dzięki certyfikacjom tematycznym poznajemy cechy i elementy wyróżniające gminy spośród innych samorządów, a niejednokrotnie są one zaskakujące.


więcej... [KOMENTARZE (4)]

Inwestycja w Biskupcu za niemal 800 mln zł

Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna zyskała nowego inwestora. Horizont Project Development Sp. z o.o. wybuduje od podstaw w Biskupcu zakład przetwórstwa drewna. Całkowity koszt inwestycji to 789 mln zł.

więcej...

Cz. Tomalik komentuje: W gminach i regionach widać bojowe nastawienie 
Na podstawie oświadczenia najodważniejszej wójt gminy Zgromadzenie naszego Związku uchwali za parę dni stanowisko wyrażające sprzeciw wobec zapowiedzi posła - lidera Prawa i Sprawiedliwości wprowadzenia dwukadencyjności liczonej wstecz.

więcej...

Funkcjonowanie USC wymaga wsparcia finansowego

Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej zapoznała się z oceną wykonywania zadań zleconych przez samorządy i sposób naliczania dotacji na zadania zlecone, na przykładzie urzędów stanu cywilnego.


więcej...

Sopocka policja o skróceniu godzin otwarcia lokali

W związku z wieloma sygnałami od mieszkańców centrum Sopotu, Komendant Miejski Policji w Sopocie podjął decyzję o złożeniu wniosku do Prezydenta Miasta Sopotu o rozważenie możliwości wniesienia uchwały przez Radę Miasta Sopotu w sprawie ograniczenia działalności lokali rozrywkowych do godziny 3:00.


więcej...

Jak stworzyć bezpieczne miasto? 
Dynamiczny rozwój miast, zarówno w Polsce jak i całej Europie, sprawia że kwestie zapewnienia bezpieczeństwa ich mieszkańcom urastają do rangi absolutnych priorytetów. O tym jak można stworzyć bezpieczne miasto przedstawiciele samorządów i środowisk eksperckich rozmawiać będą już 6 kwietnia w Warszawie podczas konferencji Safe City Forum.
więcej...

Poznaj treść Karty Samorządności

Zdaniem przedstawicieli Związku Miast Polskich zmiany w ustawach dotyczących podstaw polskiego samorządu, które są obecnie proponowane bez żadnych konsultacji ze stroną samorządową, mogą podważyć ustrój państwa.

więcej...

Unia Europejska grozi karami za brudne powietrze

Pięć państw unijnych czeka grzywna za nieprzestrzeganie przepisów dotyczących jakości powietrza. Na razie nie ma wśród nich Polski, która wciąż ma czas na poprawę sytuacji.

więcej...

Elektromobilny Lublin

Prezydent Krzysztof Żuk podpisał list intencyjny o współpracy Lublina z Ministerstwem Rozwoju oraz Ministerstwem Energii w zakresie elektromobilności w Polsce. Na mocy porozumienia w mieście powstanie Centrum Elektromobilności.

więcej...

Marek Olszewski: Nic o nas bez nas

Związek Gmin Wiejskich RP przeciwstawia się budowaniu w przestrzeni publicznej negatywnych opinii o samorządności lokalnej oraz wzywa liderów miast i gmin do współdziałania na rzecz obrony idei samorządności i suwerenności samorządów w Polsce.

więcej...

Świnoujście: List intencyjny ws. budowy mieszkań

Miasto podjęło starania o pozyskanie środków na budowę mieszkań czynszowych na wynajem w ramach Rządowego Programu Mieszkanie Plus. Jeśli sprawa zostanie sfinalizowana, wówczas na Warszowie mogłoby powstać około 200 mieszkań dla rodzin, które nie mają zdolności kredytowej w banku na kupno własnego mieszkania na wolnym rynku.


więcej...

Konkurs na aplikację mobilną do wysyłania zgłoszeń alarmowych

Z okazji Europejskiego Numeru Alarmowego 112, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosiło konkurs na aplikację mobilną do wysyłania zgłoszeń alarmowych, w szczególności przez osoby głuche.


więcej...

Agata Dąmbska komentuje: Poseł Jarosław Kaczyński a samorządy

Tak się dziwnie w Polsce składa, że od paru miesięcy przychodzi nam komentować to, co o samorządzie terytorialnym ma do powiedzenia osoba, zupełnie się na nim nie znająca. Jarosław Kaczyński z Prawa i Sprawiedliwości udziela wywiadu za wywiadem, w których jak króliki z kapelusza wyciąga kolejne pomysły odnoszące się do zmian z funkcjonowaniu wspólnot.

więcej...

We Wrześni powstanie centrum przesiadkowe

W Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu Leszek Wojtasiak, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego w imieniu Instytucji Zarządzającej Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2014-2020 (WRPO) podpisał z Tomaszem Kałużnym, burmistrzem Miasta i Gminy Września umowę o dofinansowanie w ramach Poddziałania 3.3.1 „Inwestycje w obszarze transportu miejskiego”.


więcej...

Kary za nieprzyjmowanie uchodźców?

UE zaczyna podejmować kroki ws. państw, które nie pomagają Grecji i Włochom w kwestii uchodźców. Kraje członkowskie, które nie przyjmą uchodźców, będą musiały stawić czoła karom wymierzonym przez Brukselę.

więcej... [KOMENTARZE (1)]

Komisje będą dwukrotnie szacować straty w rolnictwie

W związku z licznymi wystąpieniami organizacji rolniczych oraz wojewodów w sprawie ujednolicenia protokołów szacowania szkód wyrządzonych przez niekorzystne zjawiska atmosferyczne ministerstwo rolnictwa wprowadziło pewne zmiany.

więcej...

Słowacy zainteresowani funkcjonowaniem KWRiST
Wymiana doświadczeń w funkcjonowaniu administracji rządowej i samorządowej w Polsce i na Słowacji to główny cel spotkania Jakuba Skiby, Sekretarza Stanu w MSWiA, Sebastiana Chwałka, Podsekretarza Stanu w MSWiA i Rudolfa Urbanoviča, Sekretarza Stanu w słowackim Ministerstwie Spraw Wewnętrznych.
więcej...

Kongres Pożarnictwa FIRE|WROCŁAW 2017
23 lutego to data ważna w branży przeciwpożarowej, rozpoczyna się bowiem tegoroczny cykl KONGRESÓW POŻARNICTWAFIRE|2017 - wydarzeń branży zabezpieczeń i ochrony przeciwpożarowej poświęconych bezpieczeństwu obiektów budowlanych już na etapie projektowania. Kongresy to wydarzenia bezpłatne mające na celu upowszechnianie, popularyzację oraz szerzenie wiedzy technicznej i merytorycznej w dziedzinie bezpieczeństwa.


więcej...

Strażnicy miejscy uczą się, jak być przewodnikami po Łodzi
W szkoleniu uczestniczyli pracownicy Referatu Profilaktyki Społecznej Straży Miejskiej. Inauguracyjny wykład poprowadził senator Ryszard Bonisławski.

więcej...

T. Wrona: Czy ktoś widział w telewizji samorządowców?
Trwa ostra debata polityczna dotycząca kadencyjności samorządowców i propozycji utworzenia aglomeracji warszawskiej związanej z likwidacją siedmiu powiatów i ograniczeniem samodzielności podwarszawskich gmin. Temperatura debaty już dawno minęła stan podgorączkowy, gorączka jest wysoka.

więcej...

< 1 2 4 5 6 7 8   ...   112 >
 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

22-24 marca, Nadarzyn, Targi Publicznego Transportu Zbiorowego – Warsaw Bus 2017, www.warsawbusexpo.eu

22-24 marca, Warszawa, XXV Międzynarodowe Targi Sprzętu Oświetleniowego Światło 2017, www.lightfair.pl

24-26 marca,
Wrocław, Targi Branży Budowlanej i Kamieniarskiej TARBUD, www.tarbud.wroclaw.pl

Więcej wydarzeń...
Felietoniści

»

Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»


Newsletter

»

Zamów newsletter