Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»
„Urządzam swoje miasto, idę na wybory”  – kontynuacja kampanii edukacyjnej ZMP
Samorządy terytorialne zrzeszone w Związku Miast Polskich zachęcają mieszkańców do większego zaangażowania się w sprawy lokalne i wpływania na to, jak wyglądają miasta i jak się w nich żyje. Kampania „Urządzam swoje miasto”, realizowana właśnie przed wyborami samorządowymi, ma zwiększyć zainteresowanie udziałem w głosowaniu.


więcej...

Rozwiązania z Gdyni wzorem dla samorządowców z Ukrainy

Model zarządzania miastem, komunikacja miejska czy rozwiązania przestrzeni publicznej, to tylko niektóre tematy interesujące ukraińskich samorządowców, którzy przyjechali do Gdyni z wizytą.

więcej...

Zmiany w wybieraniu dyrektorów w samorządowych instytucjach kultury

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, przedłożony przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Konferencja BIG DATA SUMMIT– cała prawda o zarządzaniu Big Data
Kadra zarządzająca w każdej branży, ma do czynienia z dużą ilością danych, którą można postrzegać zarówno jako obciążenie, jak i możliwość. Kierownictwo nadzorujące dane firmy, musi znaleźć równowagę między codziennym zarządzaniem danymi, a skutecznym ich wykorzystaniem.


więcej...

Zmiany w rolnictwie – zdalna kontrola maszyn rolniczych
Polska wieś staje się coraz bardziej innowacyjna, a rolnicy chętniej korzystają z nowych rozwiązań.Postęp technologiczny wpływa na efektywność ekonomiczną gospodarstw rolnych, ułatwia codzienną pracę oraz wspiera rolników w precyzyjnym kontrolowaniu ich maszyn. Z tego artykułu dowiesz się o zaletach rozwiązań telematycznych wykorzystujących technologię GPS/GSM/A-GPS dla rolnictwa.


więcej...

Poznań z nominacją do prestiżowej europejskiej nagrody

Poznań jako jedyne z polskich miast znalazł się wśród 20 europejskich lokalizacji, które powalczą w tym roku o tytuł "European Best Destination 2019" - czyli miejsca, które będzie najlepszym celem podróży w Europie w nadchodzącym roku.

więcej...

Polski Solar Holding realizuje kolejne projekty na Dolnym Śląsku
Polski Solar Holding pozyskał unijne dofinansowanie na realizację dwóch proekologicznych projektów w gminach Stara Kamienica i Prusice na Dolnym Śląsku. W efekcie na dachach około 400 domów pojawią się panele słoneczne. PSH już planuje kolejne działania w obszarze produkcji i dystrybucji energii ze źródeł odnawialnych.


więcej...Młodzi idą na swoje pierwsze wybory
Z myślą o młodych mieszkańcach stolicy, samorząd warszawski przygotował publikację „Moje pierwsze wybory” oraz organizuje cykl debat i konkursów poświęconych samorządności.
więcej...

Rewitalizacja parku za ponad 200 milionów złotych

Park Śląski przejdzie metamorfozę. Rewitalizacja parku ma kosztować 226 mln zł i będzie największym programem inwestycyjnym od czasu jego powstania. Umowę w tej sprawie podpisali przedstawiciele Zarządu Województwa Śląskiego marszałek Wojciech Saługa i wicemarszałek Michał Gramatyka oraz prezes Parku Śląskiego Aneta Moczkowska.


więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Konferencja Smart Company – Automatyzacja GigaCon
Zapraszamy na nową konferencję poświęconą prezentacji rozwiązań pozwalających na sprawne i efektywne zarządzanie firmą, czyli Smart Company – Automatyzacja GigaCon. Odbędzie się ona już 10 października w Warszawie.


więcej...

Czesław Tomalik komentuje: Lepiej w grupie gmin przeciwstawiać się podwyżkom cen prądu
Drodzy Czytelnicy Forum Samorządowego, ostatnio w prasie gospodarczej czytaliśmy: „Lokalne władze w szoku przeglądają oferty sprzedawców prądu, unieważniają przetargi i biją na alarm. Droższy prąd oznacza droższą kolej, szkoły i szpitale”.

więcej...

Europejskie Nagrody dla Innowacji w Polityce: 8 polskich projektów finale
Nagrody za innowacje w polityce przyznawane są corocznie w celu uhonorowania odważnej i kreatywnej pracy politycznej w całej Europie - niezależnie od partii lub kraju. W tym roku 8 projektów politycznych z Polski trafiło do finału. Międzynarodowe jury składające się z 1053 obywateli europejskich wybrało 80 finalistów z ponad 600 nominacji. Zwycięzców poznamy podczas uroczystej gali 17-ego listopada w Wiedniu.
więcej...

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo oświatowe

Głównym celem proponowanych rozwiązań jest odbudowa prestiżu kształcenia zawodowego w Polsce przez poprawę jakości i efektywności kształcenia w szkołach i placówkach.

więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Samorządowcy na start!

Drugie ekstremalne Mistrzostwa Polski Samorządowców w Runmageddonie

Na terenie stadionu ROSRRiT, na siedleckich Błoniach przy ul. Jana Pawła II 6, 17 listopada, po raz drugi odbędą się Mistrzostwa Polski Samorządowców w Runmageddonie, czyli najbardziej ekstremalnym cyklu biegów przeszkodowych w Europie. Na samorządowców czeka wymagająca 6-kilometrowa formuła Rekrut z ponad 30 przeszkodami przygotowanymi przez inżynierów Runmageddonu.


więcej...

Elektroniczna administracja w Polsce – nowe otwarcie
Rok 2018 i rok następny mogą okazać się kluczowe w rozwoju polskiej e-administracji. 11 września br. weszła w życie duża nowelizacja ustawy o usługach zaufania oraz identyfikacji elektronicznej oraz ustawy o działalności podmiotów realizujących zadania publiczne. Ma stanowić ona nowe otwarcie w elektronicznej identyfikacji i uwierzytelnianiu, jak również zapewnić sprawniejszą niż do tej pory wymianę danych między rejestrami publicznymi i systemami teleinformatycznymi podmiotów publicznych.
więcej...Bezpartyjni Samorządowcy z numerem 1 na liście komitetów wyborczych
Państwowa Komisja Wyborcza rozlosowała numery list komitetów wyborczych biorących udział w najbliższych wyborach samorządowych.
więcej...


Samorządowcy ostrzegali o brakach w składach komisji obwodowych
Podczas dzisiejszego posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego uczestnicy komisji zapoznali się m.in. z informacją Krajowego Biura Wyborczego na temat przygotowań do październikowych wyborów samorządowych.
więcej...

W Gdańsku powstaną dwa nowe ogrody kieszonkowe

Enklawa wyciszenia, spokoju i beztroski w środku miasta. Miejsce do odpoczynku i naładowania wewnętrznych baterii oraz spotkań z przyjaciółmi i sąsiadami. Oto „oferta” ogrodów kieszonkowych – pocket gardens, których jest w Gdańsku coraz więcej. Do końca listopada pojawią się one w kolejnych lokalizacjach.


więcej...

Powiaty krytycznie w sprawie planowanych zmian w ustawie o pieczy zastępczej

Jak czytamy w stanowisku, Związek Powiatów Polskich stanowczo protestuje przeciwko przewidzianemu w projekcie ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej zniesieniu współfinansowania przez gminy pobytu dzieci w pieczy zastępczej instytucjonalnej.

więcej...

Tadeusz Wrona komentuje: Spór resortu z regionami
Ogłoszenie przez Ministra Inwestycji i Rozwoju raportu o stanie realizacji regionalnych programów operacyjnych oraz wykazanie ich mniejszej efektywności od programów krajowych, rozpoczęło poważna debatę na temat wykorzystania unijnych środków.

więcej...

< 1 2 4 5 6 7 8   ...   155 >
 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

23-25 października, Kielce, TRANSEXPO 2018 - Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego, https://www.targikielce.pl

23-25 października, Poznań, POL-ECO SYSTEM 2018 - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska, https://polecosystem.pl

25-26 października, Rzeszów, VIII Kongres Innowacyjnego Marketingu w Samorządach, http://www.podkarpackie.org.pl

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»