Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Niemal milion złotych na modernizację gospodarstw rolnych

Nawet 900 tys. zł wsparcia można otrzymać z programu „Modernizację gospodarstw rolnych”. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła przyjmowanie wniosków. Na złożenie dokumentów rolnicy maj czas do 28 lipca.

więcej...

W Żorach będą produkowane kontenery niemieckiej firmy Schütz

Jeden z największych na świecie producentów opakowań transportowych, w tym kontenerów IBC, Schütz Polska otworzył fabrykę w Katowickiej SSE. Nowy zakład powstanie w parku przemysłowym, zlokalizowanym w podstrefie Jastrzębsko - Żorskiej.

więcej...

Agata Dąmbska komentuje: NGO i JST wreszcie razem!
Coś się zmienia... Dotychczasowe doświadczenie pokazywało, że relacje wspólnot z organizacjami pozarządowymi bywały chłodne lub nijakie (oczywiście, z chwalebnymi wyjątkami). Tymczasem polityka aktualnej ekipy rządzącej, forsująca centralizację każdej dziedziny życia publicznego, zaczyna powodować zbliżenie trzeciego sektora z samorządami.

więcej...

Brema zamawia nową flotę tramwajową

Niemiecka firma Bremer Straßenbahn AG (BSAG) złożyła zamówienie na 67 tramwajów typu Avenio od Siemensa. Zamówienie zawiera opcję na 17 dodatkowych maszyn. Czteroczęściowe tramwaje rozpoczną służbę w bremeńskiej infrastrukturze na początku wiosny 2019 roku.

więcej...

Dla 19 proc. Polaków uchodźca kojarzy się z terrorystą

Z badania przeprowadzonego dla serwisu ciekaweliczby.pl na panelu Ariadna wynika, że słowo „uchodźcy” dla 19 proc. Polaków kojarzy się z terrorystami, dla 14 proc. z islamistami, a dla 44 proc. z ludźmi uciekającymi przed wojną.

więcej...

Związek miast w obronie organizacji pozarządowych
Zarząd Związku Miast Polskich podczas posiedzenia w Szczecinku 30 czerwca br. wyda oświadczenie w sprawie projektu ustawy o Narodowym Instytucie Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, w którym sprzeciwia się zapisom i trybowi wprowadzania tego projektu.
więcej...

T. Wrona komentuje: Wodne problemy
30 czerwca specjalna podkomisja sejmowa ds. ustawy Prawo wodne przyjęła projekt i proces legislacyjny będzie kontynuowany w Sejmie i Senacie. Oznacza to, że ta najbardziej oczekiwana obecnie ustawa nie została uchwalona przed 1 lipca i nadal obowiązuje w Polsce Prawo z 2001 r.

więcej...

Wystartował Kaliski Rower Miejski
12 samoobsługowych stacji wypożyczeń, 105 rowerów, w tym 5 dziecięcych, 2 tandemy i 2 familijne, pojawiło się na ulicach Kalisza. System Kaliskiego Roweru Miejskiego będzie działał do końca listopada.
więcej...

Kolejny etap powstawania obwodnicy śródmiejskiej w Szczecinie

Strategiczna inwestycja transportowa w Szczecinie będzie realizowana ze wsparciem unijnym. Marszałek województwa Olgierd Geblewicz i prezydent Piotr Krzystek podpisali umowę dającą początek przebudowie węzła Łękno.

więcej...

Wiesław Steinke nadal musi czekać na pogromcę w tenisie

Na kortach tenisowych w Koninie po raz 13 odbyły się mistrzostwa Polski samorządowców w tenisie ziemnym. Warte podkreślenia jest, że po raz jedenasty w kategorii VIP triumfował Przewodniczący Rady Miasta Konina – Wiesław Steinke.

więcej... [KOMENTARZE (3)]

Kolejny prezydent nie związany z PiS na celowniku CBA
Wojewoda mazowiecki ogłasił wygaśnięcie mandatu prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. Centralne Biuro Antykorupcyjnego formułuje wobec prezydenta Radomia zarzut naruszenia ustawy antykorupcyjnej.
więcej... [KOMENTARZE (1)]

Warsztaty City Road Show dla miast
Philips Lighting Poland, Asseco Data Systems i Microsoft wspólnie organizują serię warsztatów, aby pomagać samorządom w budowaniu inteligentnych miast.
więcej...

Marszałek Cezary Przybylski podpisał wyjątkowy dokument

Dolnośląski samorząd jest pierwszym samorządem wojewódzkim w Polsce, który przyjął Kartę Różnorodności - europejską inicjatywę, na rzecz promocji polityki równego traktowania i zarządzania różnorodnością w miejscu pracy.

więcej...

Wielkopolska otwarta na współpracę z saorządowcai z Katalonii

Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego, spotkał się z delegacją z katalońskiej prowincji Girona.

więcej...

Czesław Tomalik komentuje: W państwie autorytarnym nie ma miejsca na samorząd
Art. 16. Konstytucji RP zawiera podstawową dla nas definicję: „1. Ogół mieszkańców jednostek zasadniczego podziału terytorialnego stanowi z mocy prawa wspólnotę samorządową. 2. Samorząd terytorialny uczestniczy w sprawowaniu władzy publicznej. Przysługującą mu w ramach ustaw istotną część zadań publicznych samorząd wykonuje w imieniu własnym i na własną odpowiedzialność.”. więcej...

Kujawsko-pomorscy samorządowcy promują ideę hodowli pszczół

Dach gmachu Urzędu Marszałkowskiego w centrum Torunia jest domem dla pięciu pszczelich rodzin od ubiegłego roku. Samorządowcy wspólnie z Regionalnym Związkiem Pszczelarzy w Toruniu promują ideę hodowli tych pożytecznych owadów w miastach.

więcej...

Swarovski inwestuje w Gdańsku

W Gdańskim Wrzeszczu w ciągu najbliższych kilku lat, przy wsparciu PAIH, powstanie globalne centrum usług Swarovskiego. Obecnie w centrum pracuje 70 osób. Nowe biura będą mogły pomieścić nawet 300 pracowników.

więcej...

Start konkursu dla miast realizujących politykę zrównoważonego rozwoju

ECO-MIASTO to jeden z największych projektów popularyzujących ideę zrównoważonego rozwoju miast w Polsce. Celem projektu jest promowanie wymiany doświadczeń między miastami oraz nagradzanie tych miast, które najlepiej realizują politykę zrównoważonego rozwoju.

więcej...

Sukces wyjątkowej kampanii „Wiadomość do przyszłości”
Zakończyła się akcja „Wiadomość do przyszłości” zorganizowana przez markę Papiery POL. Trwającą pół roku kampanie podsumowujemy wraz z Krzysztofem Walczy, brand managerem marki POL w International Paper.

więcej...

Na Mazowszu przybyło czarnych punktów

W tym roku na Mazowszu doszło już do 10 utonięć. Aby uczulić wypoczywających nad wodą na czyhające na nich zagrożenia, samorząd województwa mazowieckiego wspólnie z policją oznacza najbardziej niebezpieczne miejsca tzw. czarnymi punktami wodnymi. W tym roku pojawi się kolejnych 8 tablic ostrzegawczych.

więcej...

< 1 2 4 5 6 7 8   ...   122 >
 
PARTNER STRATEGICZNY

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

26-27 lipca, Warszawa, Summit EOIF GigaCon - Elektroniczny Obieg Informacji w Firmie, www.gigacon.org

27 lipca, Warszawa, 14 edycja Kongresu Pożarnictwa, 
www.fire-expo.pl

Więcej wydarzeń...
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»