Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Groźny pożar w urzędzie marszałkowskim

Kilkuset pracowników urzędu marszałkowskiego wzięło udział w ćwiczeniach przeciwpożarowych. Symulowany dym pojawił się na piętrze budynku i natychmiast włączył alarm. Na miejscu szybko zjawiły się jednostki straży pożarnej. Ewakuacja zajęła urzędnikom ok. 5 minut.

więcej...

Nowelizacja ustawy o RIO uderza w samorządy
Przyjęta 8 czerwca nowelizacja daje Regionalnej Izbie Obrachunkowej, będącej organem pełniącym nadzór nad jednostkami samorządu terytorialnego nowe kompetencje. RIO będą mogły m.in. kontrolować gospodarkę finansową samorządów już nie tylko pod względem legalności, ale także gospodarności, rzetelności i celowości decyzji organów samorządowych.
więcej...

Wyjątkowy certyfikat dla Gdyni

Gdynia jako pierwsze w Polsce oraz w całej Europie Wschodniej otrzymało od kanadyjskiej organizacji World Council on City Data certyfikat miasta inteligentnego.

więcej...

Lubuskie idzie na wojne z dopalaczami

Dzięki decyzji zarządu województwa lubuskiego do komendy wojewódzkiej policji w Gorzowie Wielkopolskim trafią urządzenia DrugWipe 6S. Funkcjonariusze otrzymają ponad 140 nowych narkotestów zakupionych przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej.

więcej...

Nieskuteczna wojna z dopalaczami trwa

Pomimo działań podejmowanych przez organy państwa skala zjawiska dostępności dopalaczy w Polsce oraz zatruć tymi środkami wykazywała generalnie tendencję wzrostową. Takie wnioski wynikają z kontroli Najwyższej Izby Kontroli.

więcej...

Mieszkańcy Łodzi domagają zwiększenia monitoringu miejskiego

Skuteczne reagowanie na zdarzenia i nieprawidłowości w mieście, to główny cel miejskiego systemu monitoringu. Dotychczas miasto wydało ponad 9 mln zł na monitoring łódzkich ulic i osiedli. Mieszkańcy domagają się kolejnych kamer.

więcej...

Czesław Tomalik komentuje: Fachowcy, których rządzący nie słuchają
Na początku tygodnia nasz Związek przeprowadził dwudniowe spotkanie szkoleniowe kierowników Ośrodków Pomocy Społecznej (OPS) z terenu całego województwa. W naszej 26-letniej historii to najbardziej aktywna grupa docelowa. Pracujemy dla OPS-ów od 2006 r.

więcej...

Pobierz tekst Deklaracji Warszawskiej

Podczas dorocznej konferencji Europejskiego Forum Fundacji (EFC) grupa instytucji filantropijnych z Europy i  świata zaniepokojonych stanem demokracji w Europie ustanowiła Sojusz na rzecz Solidarności i Demokracji.

więcej...

Sopot wyposażony w mobilny komisariat

Na centralnym placu Sopotu przekazano sopockiej policji Mobilne Centrum Monitoringu, potocznie nazywane mobilnym komisariatem. Pojazd został zakupiony ze środków finansowych Policji oraz Urzędu Miasta Sopotu.

więcej...

Samorządy cały czas walczą o infrastrukturę oświetleniową

Prace związane z nowelizacją Prawa energetycznego nabrały przyspieszenia. Do końca czerwca parlamentarny zespół ekspertów ma przedstawić posłom projekt nowelizacji przepisów.

więcej...

Ochotnicze Hufce Pracy w służbie samorządu lokalnego

W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się wręczenie dyplomów Przyjaciela Młodzieży OHP i podpisanie porozumień o współpracy na rzecz aktywizacji społeczno-zawodowej oraz przeciwdziałania marginalizacji młodzieży w wieku 15-24 lat.

więcej...

Zostały wybrane Super Samorządy!

Świetlica dla młodzieży, altana spotkań, ścieżki edukacyjne, zmiany lokalnego prawa i ławki pamięci – te działania doceniło w tym roku jury nagrody Super Samorząd, przyznawanej od sześciu lat przez Fundację Batorego w ramach akcji Masz Głos.

więcej...

Agata Dąmbska komentuje: Ważna dymisja w Ministerstwie Finansów

Samorządowcy (zwłaszcza skarbnicy) mieli 1 czerwca mały powód do radości: z Ministerstwa Finansów odeszła Podsekretarz Stanu, Hanna Majszczyk. Jej podejście do problemów JST, czym – oprócz przygotowywania budżetu państwa – zajmowała się od 2010 r., spędzało sen z powiek włodarzom.

więcej...

Bezpieczna Małopolska wpływa na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców

7 defibrylatorów, 20 pilarek ratowniczych, 16 pomp szlamowych czy 15 agregatów prądotwórczych - to tylko niektóre z całej listy niezbędnych sprzętów, które strażacy-ochotnicy otrzymają dzięki wsparciu Województwa Małopolskiego. A wszystko w ramach konkursu „Bezpieczna Małopolska 2017”.

więcej...

Warszawa najbezpieczniejszym miastem na prawach powiatu w Polsce
Podczas konferencji Europolis ogłoszono wyniki rankingu najbezpieczniejszych polskich miast na prawach powiatu. Pierwsze miejsce zajęła Warszawa, która na możliwych 100 zdobyła 63,6 pkt.


więcej...

Miasta i regiony popierają Europejski Korpus Solidarności

Komisja Europejska dąży do zwiększenia możliwości dla młodych ludzi i zaostrzenia walki z bezrobociem młodzieży za pomocą szeregu różnych środków powołując min. Europejski Korpus Solidarności.

więcej...

II Krajowy Kongres Sekretarzy w Krakowie zakończony
Sekretarze samorządów terytorialnych z całej Polski spotkali się 29 i 30 maja w Krakowie. Organizatorem II Krajowego Kongresu Sekretarzy była Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej wraz z regionalnymi Forami Sekretarzy samorządów terytorialnych z całej Polski. Gospodarzem tegorocznego Kongresu było Forum Sekretarzy Samorządów Polski Południowej, które w 2017 roku świętuje jubileusz 25-lecia swojej działalności.


więcej...

Eksperci Fundacji im. Stefana Batorego przygotowali kartę wyboczą
W związku z konsultacjami dot. wyglądu kart do głosowania prowadzonymi przez Państwową Komisję Wyborczą zespół ekspertów z Fundacji im. Stefana Batorego opracował propozycję karty jednostronicowej – tzw. „płachty”. Jej zastosowanie byłoby możliwe w minimum 95,6 proc. okręgów w wyborach samorządowych. Karta jednostronicowa jest również rozwiązaniem preferowanym przez Kodeks wyborczy. Projekt został przekazany do PKW wraz z założeniami dalszych badań.
więcej...

Husqvarna zaprasza na największe targi leśne w Europie
W dniach 7-10 czerwca 2017 odbędą się w Szwecji targi leśne Elmia Wood. W wydarzeniu weźmie udział między innymi Husqvarna – jeden z największych światowych producentów sprzętu ogrodniczego i leśnego.


więcej...

Tadeusz Wrona komentuje: Dialog jest potrzebny
Dobrze się stało, że przed Dniem Samorządu Terytorialnego doszło do spotkania miedzy Prezydentem RP a liderami ogólnopolskich organizacji samorządu terytorialnego, będącymi stroną Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

więcej...

< 1 2 3 4 6 7 8 9 10   ...   122 >
 
PARTNER STRATEGICZNY

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

26-27 lipca, Warszawa, Summit EOIF GigaCon - Elektroniczny Obieg Informacji w Firmie, www.gigacon.org

27 lipca, Warszawa, 14 edycja Kongresu Pożarnictwa, 
www.fire-expo.pl

Więcej wydarzeń...
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»