Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


WYDARZENIE 
W Kołobrzegu obradowali przedstawiciele województw

Porozumienie o współpracy z UNICEF Polska, zgłoszenie kandydatury do Europejskiego Komitetu Regionów, powołanie nowego członka zarządu oraz delegata do Kongresu Władz Lokalnych i Regionalnych Rady Europy – to kluczowe wydarzenia 41. Zgromadzenia Ogólnego Związku Województw RP.

więcej...

STOWARZYSZENIA 
Związek powiatów zawarł porozumienie z Biurem Niepodległa

Dyrektor Biura Niepodległa Wojciech Kalwat oraz Andrzej Płonka, prezes Zarządu Związku Powiatów Polskich, podpisali ramowe porozumienie o współpracy. W bieżącym roku ZPP obchodzi jubileusz ćwierćwiecza działalności.

więcej...

WYBORY 2024
Premier Tusk: Wybory samorządowe odbędą się 7 oraz 21 kwietnia

Premier Donald Tusk zapowiedział podczas konferencji prasowej, że pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się 7 kwietnia, a druga tura 21 kwietnia.
więcej...

PATRONAT MEDIALNY 
Jakie perspektywy samodzielności finansowej samorządów kreuje nowa rzeczywistość polityczno-gospodarcza? 


Local Trends – Samorządowy Kongres Finansowy będzie pierwszym po wyborach parlamentarnych i samorządowych wydarzeniem poświęconym polityce finansowej i inwestycyjnej polskich samorządów. W dniach 13-14 maja w Sopocie poruszone zostaną kluczowe tematy dla poprawy sytuacji w budżetach lokalnych oraz wyzwań w nowym otoczeniu prawno-ekonomicznym.

więcej...

WYDARZENIA LOKALNE 
W Poznaniu trwają bezpłatne badania kamerą termowizyjną

"Trzymaj ciepło" to cykliczny program bezpłatnych badań kamerą termowizyjną, skierowany do mieszkańców Poznania. Projekt doczekał się aż czternastu edycji. W poprzednich odsłonach był organizowany we współpracy z Veolią Energia Poznań. Od 2022 r. Miasto Poznań kontynuuje go ze środków własnych.

więcej...

KLIMAT i ŚRODOWISKO 
Pomorze Zachodnie stawia na moc z OZE

Na terenie Pomorza Zachodniego wyprodukowano największą ilość energii elektrycznej z OZE w kraju. Województwo zachodniopomorskie praktycznie produkuje tyle energii odnawialnej, ile zużywa. Wynik 98,2% to najlepszy rezultat wśród regionów.

więcej...

TURYSTYKA 
Kraków i Sopot postulują o zmiany w sprawie turystycznego najmu 

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i p.o. prezydenta Sopotu Magdalena Czarzyńska-Jachim zwrócili się z prośbą do ministra sportu i turystyki Sławomira Nitrasa o powołanie zespołu, który zająłby się pilnym przygotowaniem zmian ustawowych w zakresie turystycznego najmu krótkoterminowego.
więcej...

WYDARZENIA LOKALNE 
Białystok Miastem Praw Człowieka

Prezydent Tadeusz Truskolaski podpisał deklarację aspiracji Białegostoku o rangę "Miasta Praw Człowieka". Podpisanie tej deklaracji podkreśla zobowiązanie do przestrzegania i promowania praw człowieka na wszystkich poziomach lokalnego życia społecznego.

więcej...

CYFRYZACJA 
Cyfrowa Polska z perspektywy samorządu

Minister Krzysztof Gawkowski oraz wiceministrowie spotkali się z organizacjami zrzeszającymi jednostki samorządu terytorialnego. Tematem spotkania było m.in. wypracowanie zasad współpracy między samorządami a administracja rządową. Wicepremier Gawkowski zapowiedział, że drzwi Ministerstwa będą zawsze otwarte dla samorządów.

więcej...

POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO 
Pieniądze, bezpieczeństwo i przyszłość pod lupą NIK w 2024 roku

Dziewięćdziesiąt cztery – tyle planowych kontroli przewiduje plan pracy Najwyższej Izby Kontroli na 2024 rok. Badając aktualny stan państwa, Izba niezmiennie kieruje wzrok zarówno w przeszłość, jak i w przyszłość – sprawdza, jak wykonywane były zadania nałożone na różne podmioty publiczne i w jaki sposób jesteśmy przygotowani na rozmaite wyzwania, które może przynieść jutro.
więcej...

OCHRONA ŚRODOWISKA 
Sejmik nie zmieni terminu wejścia w życie zakazu używania tzw. kopciuchów

Radni województwa wielkopolskiego przyjęli stanowisko będące odpowiedzią na apele kilkudziesięciu rad wielkopolskich gmin, które chciały przesunięcia terminu wejścia w życie zakazu używania najgorszej jakości kotłów do ogrzewania (tzw. kopciuchów), wynikającego z podjętych przez sejmik uchwał antysmogowych.

więcej...

WYDARZENIE 
Porozmawiajmy o rewitalizacji

Finansowanie działań rewitalizacyjnych oraz dobre praktyki miast z prowadzenia procesów rewitalizacji będą tematem kolejnego seminarium Forum Rozwoju Lokalnego, które odbędzie się 9 stycznia w siedzibie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.
więcej...

WSPÓŁPRACA 
Polskie Miasta Ukrainie – Tajwański Fundusz Grantowy

Tajwański rząd zdecydował o przekazaniu miliona dolarów w celu utworzenia Tajwańskiego Funduszu z przeznaczeniem na projekt grantowy na rzecz Ukraińców, którzy po rosyjskiej inwazji, zamieszkali w Polsce.

więcej...
   więcej...

PERSONALIA 
Zbigniew Kołodziej nowym wicemarszałkiem lubuskiego
Podczas ostatniego Sejmiku Województwa Lubuskiego radny Zbigniew Kołodziej został wybrany na stanowisko wicemarszałka województwa. Jego kandydaturę poparło 21 radnych. więcej...

BEZPIECZEŃSTWO
Apel o naprawę infrastruktury krytycznej w zakresie dostawy wody

W związku z rozpoczęciem nowej kadencji Parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej organizacje samorządowe zwracają się z apelem o podjęcie pilnych działań naprawczych dotyczących sektora wodociągowokanalizacyjnego. Rozwiązania przyjęte w 2017 roku spowodowały zapaść finansową branży wodociągowokanalizacyjnej i obecnie realnie zagrażają infrastrukturze krytycznej całego państwa w zakresie dostaw wody niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania życia codziennego obywateli, przemysłu, instytucji państwowych i samorządowych.
więcej...

TURYSTYKA 
Produkty sieciowe


Kraina Lessowych Wąwozów to jeden z najciekawszych regionów turystycznych Polski, który został uhonorowany tytułem Polskiej Marki Turystycznej. Obszar położony w zachodniej części województwa lubelskiego oferuje turystom wyjątkowe perełki wśród miejscowości turystycznych, takie jak: Kazimierz Dolny, Nałęczów oraz Puławy. Wyjątkowy krajobraz z największą siecią wąwozów lessowych w Europie, cenne walory przyrodnicze, a także bogactwa kulturowe i historyczne stwarzają idealne warunki do odpoczynku i poznania nowych miejsc.

więcej...

FINANSE
Łódzkie wspiera finansowo renowację zbiorników wodnych

Zbiornik wodny w każdej miejscowości to skarb. Pełni rolę retencyjną, często rekreacyjną, wzbogaca środowisko naturalne. Przede wszystkim jednak chroni przed skutkami suszy, a w razie ulew – przed podtopieniami. Mając to wszystko na uwadze samorząd województwa łódzkiego zaplanował 4,8 mln zł na renowację stawów. Nabór wniosków już ruszył.

więcej...

OCHRONA ŚRODOWISKA 
Pięć polskich miast wyznaczyło ambitne cele w kierunku neutralności klimatycznej


Pięć polskich miast, które przystąpiły do Misji UE neutralnych dla klimatu i inteligentnych miast do 2030 roku i realizują ambitne cele transformacji w kierunku neutralności klimatycznej, przedstawiły swoje postulaty podczas spotkania na Krajowym Forum Miejskim, które odbyło się 6 grudnia 2023 roku w siedzibie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.

więcej...

WSPÓŁPRACA 
Opracowanie Wskaźnika Aktywności Rozwojowej Samorządu (WARS)

Związek Powiatów Polskich, wspólnie z innymi korporacjami samorządowymi funkcjonującymi w ramach KWRiST, włączył się we wsparcie realizacji II edycji badania, którego efektem będzie opracowanie Wskaźnika Aktywności Rozwojowej Samorządu (WARS).
więcej...

< 1 2 3 4 6 7 8 9 10   ...   223 >
 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

17 lipca, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, https://www.gov.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»