Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


INWESTYCJE 
W Przemyślu powstanie kompleks basenów

Trochę ponad 900 dni będzie trwało projektowanie i budowa kompleksu basenów, przemyślanie i turyści będą się więc mogli cieszyć tą nową atrakcją w 2026 roku.


więcej...

INWESTYCJE 
W 17 miastach i gminach powstaną Rowerowe Parki Umiejętności

Program zakłada budowę tras rowerowych służących doskonaleniu techniki jazdy na rowerze górskim. Siedemnaście jednostek samorządu terytorialnego otrzyma na ten cel dofinansowanie z budżetu Województwa Dolnośląskiego oraz Ministerstwa Sportu.

więcej...

RAPORTY 
Które miasta najlepiej dbają o infrastrukturę? Wyniki Indeksu Zdrowych Miast

Nowy Sącz, Zamość i Krosno – mieszkańcy tych miast korzystają z najlepszych rozwiązań w obszarze infrastruktury. Tak wynika ze stworzonego przez ekspertów z SGH, Fundacji GAP i Grupy LUX MED Indeksu Zdrowych Miast. W zestawieniu przeanalizowano 66 miast na prawach powiatu, uwzględniając m.in. liczbę samochodów na 1 tys. mieszkańców, obecność parkingów Park & Ride czy liczbę autobusów na mieszkańca.

więcej...

WSPÓŁPRACA 
Samorząd Mazowsza wspiera spółki wodne w województwie

Samorząd województwa przeznaczy prawie 850 tys. zł na bieżące utrzymanie wód i urządzeń wodnych w subregionie warszawskim zachodnim oraz w powiatach wołomińskim i otwockim. Wsparcie trafi do 14 spółek wodnych. Środki zostały przyznane w ramach programu „Mazowsze dla melioracji”.

więcej...

PROMOCJA 
Bydgoszcz będzie się ubiegać się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029

Miasto Bydgoszcz powalczy o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029. Tym samym miasto włącza się w dyskusję o roli kultury w Europie, w rozwoju miast, w codziennym życiu ich mieszkanek i mieszkańców. Trwają prace nad wnioskiem aplikacyjnym, który zostanie złożony do 15 września.

więcej...

INWESTYCJE 
Niemal milion złotych na inwestycje w miejską przyrodę Augustowa i Białegostoku

Dzięki pochodzącej z funduszy europejskich dotacji w Białymstoku powstanie lawendowy park kieszonkowy, a w Augustowie – korytarz ekologiczny bogaty m.in. w łąki kwietne i schronienia dla zwierząt.
więcej...

BEZPIECZEŃSTWO 
Ruszył nabór wniosków do projektu „Cyberbezpieczny samorząd”

19 lipca 2023 roku ruszył nabór wniosków do projektu „Cyberbezpieczny samorząd”. Na poprawę bezpieczeństwa jednostek samorządu terytorialnego przewidziano od 200 do 850 tys. zł. Środki mogą być przeznaczone na zakup, wdrożenie i konfigurację systemów oraz urządzeń i usług, których celem będzie podniesienie poziomu bezpieczeństwa cyfrowego. Nabór potrwa do 30 września 2023 r.
więcej...

WYDARZENIE 
Forum Miasteczek Polskich - zapraszamy do udziału

Forum Miasteczek Polskich to coroczne spotkanie kilkuset samorządowych liderów zarządzających małymi i średnimi miastami, którzy w tym doborowym gronie mają szansę rzeczowej dyskusji na tematy im najbliższe.

więcej...

POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO 
Poznań z nową wizją rozwoju

Rada miasta przyjęła uchwałę w sprawie nowego Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Poznania. Dokument m.in. rozszerza ochronę miejskiej przyrody oraz wprowadza "łączniki zieleni", które obejmą ważniejsze trasy piesze i rowerowe. Studium zakłada również wzmocnienie procesu rewitalizacji i rozwój nowych osiedli mieszkaniowych.

więcej...

FINANASE 
Województwo przekazało niemal 5 mln złotych na rozwój sportu w regionie

W Kujawsko-Pomorskim powstaną nowe boiska, siłownie zewnętrzne, strefy aktywności i sale gimnastyczne – samorząd województwa przekazał 4,75 mln złotych na rozbudowę bazy sportowej w regionie.
więcej...

PATRONAT MEDIALNY 
O przyszłości samorządów po 25. latach od reformy ustrojowej


W 2023 roku mija 25 lat od reformy ustrojowej, w wyniku której ustanowiony został trójstopniowy podział samorządu terytorialnego na województwa, powiaty i gminy. Z jakimi wyzwaniami mierzy się dzisiaj administracja lokalna? Czy zmienił się jej udział w sprawowaniu władzy? Okazją do podsumowań i planów będzie Local Trends – Europejskie Forum Samorządowe zaplanowane na 17-18 października w Poznaniu.

więcej...

FINANSE 
Pomysł UMP na ratowanie finansów samorządowych

Unia Metropolii Polskich im. Pawła Adamowicza wypracowała plan działań, które mają przywrócić samorządom niezależność finansową, a tym samym możliwość decydowania o kierunkach rozwoju i polityce lokalnej.

więcej...

TURYSTYKA 
Trwa głosowanie na Cuda Polski 2023

Plebiscyt „Cuda Polski 2023” organizowany przez magazyn National Geographic Traveler. Dzięki niemu możemy poznać najpiękniejsze miejsca w każdym województwie. Na liście nominowanych znalazły się obiekty, szlaki, punkty widokowe, miejsca naturalne, ale też całe dzielnice czy ogrody. Głosowanie trwa do 16 lipca.

więcej...

FINANSE 
Rozwój stref przemysłowych: 21 lipca mija termin składania wniosków o dofinansowanie

Trwa nabór wniosków w siódmej edycji Programu Inwestycji Strategicznych: Rozwój stref przemysłowych. Jeszcze przez nieco ponad dwa tygodnie jednostki samorządu terytorialnego (JST) oraz ich związki mogą wnioskować o wsparcie.
więcej...

WYDARZENIE
Porozmawiajmy o dobrych praktykach w gospodarce odpadami – konferencja podczas POLECO 2023


Jak zwiększyć efektywność w gospodarce odpadami, czyli jak uzyskać więcej z zebranego strumienia odpadów? To myśl przewodnia drugiej edycji konferencji "Dobre praktyki w gospodarce odpadami. Porozmawiajmy o...", która odbędzie się podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLECO w dniach 17-19 października 2023 r. w Poznaniu.

więcej...

PATRONAT MEDIALNY
Weź udział w kongresie „EOIF GigaCon Summit 2023”


Zapraszamy na organizowany przez GigaCon dwudniowy kongres „EOIF GigaCon Summit 2023” poświęcony elektronicznemu obiegowi informacji w firmie. Wydarzenie odbędzie się online w dn. 26-27 lipca 2023 r.

więcej...

PROMOCJA 
Rozpoczyna się walka o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury

Czy stolica Podkarpacia będzie Europejską Stolicą Kultury w 2029 roku? Samorząd województwa wspólnie z miastem Rzeszów podejmują się tego wysiłku. W staraniach o uzyskanie tytułu ma pomóc budowa nowej siedziby Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej.

więcej...

BEZPIECZEŃSTWO 
Kluczowe problemy z zakresu ochrony infrastruktury krytycznej

Na infrastrukturę krytyczną składają się różnego rodzaju rozwiązania techniczne, które umożliwiają funkcjonowanie nowoczesnym społeczeństwom. Są to między innymi fabryki, elektrownie, wodociągi i transport. Ze względu na pełnioną kluczową rolę w codziennym życiu, infrastruktura krytyczna często jest celem cyberataków. Tymczasem zakłócenia w jej funkcjonowaniu mogą mieć katastrofalne skutki dla całych gospodarek.
więcej...

BEZPIECZEŃSTWO 
Zachodniopomorskie wspiera finansowo OSP „Gryf”

Warsztaty i ćwiczenia doskonalące umiejętności dla jednostek biorących udział w akcjach poszukiwawczo-ratowniczych oraz szkolenia dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Na takie działania OSP „Gryf” ze Szczecina otrzymała od Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego 60 tys. zł.

więcej...

POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO 
Zaproszenie do udziału w badaniu ankietowym IRWiR

Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa (IRWiR) Polskiej Akademii Nauk (PAN) poinformował, że prowadzi obecnie badania dotyczące przyjęcia i pomocy uchodźcom ze strony społeczności lokalnych. W związku z tym IRWiR prosi o wypełnienie anonimowej ankiety, skierowanej do wójtów i burmistrzów gmin wiejskich i miejsko-wiejskich w Polsce.
więcej...

< 1 2 3 4 6 7 8 9 10   ...   217 >
 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

6-7 grudnia, Warszawa, Krajowe Forum Miejskie, https://www.gov.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»