Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Karpacz najbardziej przedsiębiorczą gminą w Polsce

Jak wynika z rankingu JST Zrównoważonego Rozwoju Politechniki Warszawskiej, Karpacz plasuje się na pierwszym miejscu wśród najbardziej przedsiębiorczych gmin w Polsce. W 2015 r. na 1 tys. mieszkańców przypadało tam 795,37 podmiotów gospodarczych.

więcej...

Obawy przed sprzedażą lasów rosną
W czasie kiedy uwaga opozycji i mediów była zajęta ustawą o Sądzie Najwyższym, przez Sejm w ekspresowym tempie przeszła ustawa wprowadzająca „Mieszkanie+”. Ustawa, która dopuszcza eksmitowanie najemców bez wyroku sądu, a także - jak się okazuje - wolnorynkową sprzedaż lasów.
więcej...

Sejmik lubelski chce wprowadzenia stanu klęski żywiołowej w związku z ASF

W związku z pojawianiem się kolejnych ognisk wirusa ASF, producenci trzody chlewnej domagają się wprowadzenia stanu klęski żywiołowej i natychmiastowego odstrzału dzików.

więcej...

Forum Skarbników Jednostek Samorządu Terytorialnego Małopolski

Jedno z najstarszych i najliczniejszych zrzeszeń funkcjonujących przy FRDL Małopolskim Instytucie Samorządu Terytorialnego i Administracji w Krakowie – obchodzi w tym roku jubileusz 25-lecia działalności. Z tej okazji Instytut we współpracy ze Skarbnikiem Miasta Krakowa organizuje uroczystą jubileuszową konferencję, która odbędzie się 26 września w Krakowie. Serdecznie zapraszamy do udziału!

więcej... [KOMENTARZE (6)]

Gdynia rozwija współpracę z chińskim miastem Zhuhai

Gdynię odwiedziła oficjalna delegacja z miasta Zhuhai w Chinach. Samorządowcy spotkali się z gdyńskimi władzami i przedstawicielami Referatu Rozwoju i Obsługi Inwestora. To kolejny krok w zacieśnianiu współpracy miasta z chińskim partnerem.

więcej...

Sejmik woj. mazowieckiego bez siedziby

Po osiemnastu latach użytkowania przez Sejmik Województwa Mazowieckiego pomieszczeń w budynku przy pl. Bankowym 3/5, Wojewoda Mazowiecki wypowiada Samorządowi Województwa Mazowieckiego umowę. Termin wypowiedzenia upływa 31 października 2017 r.

więcej... [KOMENTARZE (3)]

Tomalik komentuje: Rządowa reforma edukacji odbędzie się, ale będzie kosztowna
Ostatnie dwa tygodnie przyniosły wielkie zmiany w Polsce. Masowe protesty obywateli w całym kraju przeciwko gwałtownie przepychanej w Parlamencie i sprzecznej z Konstytucją reformie sądownictwa przyniosły dwa weta Prezydenta.

więcej...

Hutchinson otwiera koło Dębicy zakład za 160 mln zł

W Zawadzie koło Dębicy firma Hutchinson otworzyła swoją fabrykę. Będzie w niej produkować uszczelki i elementy gumowe do samochodów. Docelowo pracę w nowym przedsiębiorstwie może znaleźć ok. tysiąc osób.

więcej...

Dolny Śląsk liderem energii odnawialnej

Domaniów, Kondratowice, Przeworno, Strzelin i Wiązów powołały Klaster Energii Odnawialnej Wzgórz Strzelińskich. Do 44,5 tys. osób popłynie tańsza energia, a gminy z czasem staną się „wyspami energetycznymi”. To kolejna tego typu inicjatywa – wcześniej klastry stworzyło 15 dolnośląskich samorządów.

więcej...

Włoska Bolonia zacieśnia współpracę z Poznaniem

Potrzeba już tylko uchwały rady miasta, by grono miast partnerskich Poznania powiększyło się  o włoską Bolonię. Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania i Virginio Merola, prezydent Miasta Metropolitalnego Bolonia, podpisali list intencyjny o nawiązaniu współpracy między stolicą Wielkopolski a stolicą włoskiego regionu Emilia Romania.

więcej...

JST dofinansuje budowę strażnicy dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej

Nowoczesna siedziba JRG 4 zlokalizowana zostanie przy ulicy Lotniczej tj. w bezpośrednim sąsiedztwie Portu Lotniczego Ławica. Takie umiejscowienie pozwoli zabezpieczyć zachodnią część Poznania, a także gminy ościenne należące do powiatu poznańskiego.

więcej...

We wrześniu konferencja „Nowe wyzwania w administracji publicznej”
Polski Instytut Rozwoju Biznesu zaprasza na konferencję "Nowe wyzwania w administracji publicznej", która odbędzie się 28 września w Warszawie.
więcej...

Agata Dąmbska komentuje: Znów wszystko w rękach Prezydenta

Ledwo zdołaliśmy się nacieszyć sprzeciwem Andrzeja Dudy wobec centralizującej JST nowelizacji ustawy o Regionalnych Izbach Obrachunkowych (decyzja z 13 lipca br.), a już czekamy na kolejne weto głowy państwa. Tym razem jednak nie w sprawach JST.

więcej...

Rząd przyjmując nowe Prawo wodne zignorował głos samorządów

Podczas ostatniego posiedzenia Sejmu, parlamentarzyści przyjęli nowelizację ustawy Prawo wodne. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Wojciecha Saługę, marszałka województwa śląskiego, który apelował o nie przyjmowanie nowelizacji.

więcej...

Kolejne autobusy elektryczne wyjadą na ulice Warszawy

W Warszawie podpisano umowę na dostawę kolejnych autobusów elektrycznych dla miasta. W przyszłym roku będzie ich już 30, a w 2020 r. – 160.

więcej...

"Systemy i technologie wspierające organizację akcji ratunkowych"
Polski Instytut Rozwoju Biznesu zaprasza do dyskusji z ekspertami podczas konferencji: "Systemy i technologie wspierające organizację akcji ratunkowych", która odbędzie się 31 sierpnia w Warszawie.


więcej...

W Leszkowicach powstanie Huta Szkła Płaskiego

Inwestor zapowiada również uruchomienie kopalni piachu, zakładu produkującego elementy fotowoltaiczne i ośrodka badawczo-rozwojowego. Inwestycja to zatrudnienie dla kilkuset osób.

więcej...

Małopolska przygotowana na ewentualne negatywne zjawiska gospodarcze

Agencja ratingowa Fitch potwierdziła długoterminowe ratingi dla zadłużenia w walucie zagranicznej oraz krajowej dla Małopolski na poziomie „A-”. Rating odzwierciedla mocne wyniki operacyjne oraz dobre zarządzanie w województwie.

więcej...

„Gmina Fair Play” 2017 – weryfikacja rzetelności gmin

Trwa XVI edycja konkursu „Gmina Fair Play”, realizowanego przez Fundację „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym”. W gminach, które zakwalifikowały się do II etapu konkursu wkrótce zostaną przeprowadzone audyty certyfikacyjne, sprawdzające wiarygodność informacji zawartych w ankietach konkursowych, uzupełnionych przez gminy podczas I etapu konkursu.

więcej...

W szpitalu w Świeciu trwa rozbudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego 

Oddział ratunkowy w Świeciu, rocznie przyjmuje ponad 13,7 tys. pacjentów. Obecny SOR na parterze głównego budynku szpitala trudno było dostosować zarówno do oczekiwań pacjentów, jak i obowiązujących obecnie przepisów. Stąd decyzja zarządu o dobudowaniu nowych pomieszczeń i powiększeniu całego oddziału.

więcej...

< 1 2 3 4 6 7 8 9 10   ...   126 >
 
PARTNER STRATEGICZNY

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

21 września, Warszawa, Konferencja "Systemy wspierające organizację akcji ratunkowych", www.pirbinstytut.pl

23-24 września, Zakopane, 
IX Mistrzostwa Polski Samorządowców w piłce nożnej, www.almar-sport.pl

25 września, Warszawa, IT w Służbie Zdrowia, www.gigacon.org

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»