Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Czytaj więcej »

 
Aktualności

»


Ponad 5 mln zł z dla OSP na Mazowszu

W 2016 r. strażacy z mazowieckich OSP wyjeżdżali ok. 26 tys. razy do różnego rodzaju zdarzeń zarówno na terenie zasięgu swojej jednostki jak i poza nim. Jednak aby mogli skutecznie prowadzić akcje ratownicze potrzebują specjalistycznego wyposażenia. Samorząd województwa mazowieckiego przeznacza na ten cel kolejne środki.


więcej...

OSP Złotoria z nowym samochodem ratowniczym

Marek Olszewski, wójt Lubicza przekazał strażakom nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. To pierwszy nowy fabrycznie taki wóz w ponad 90-letniej historii jednostki.


więcej...

Pomoc MSWiA w usuwaniu skutków klęsk żywiołowych

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przekazało w 2016 roku ponad 860 milionów złotych na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

więcej...

Tadeusz Wrona komentuje: A może najważniejsze powinny być efekty?
Nie aż tak dawno opadł pył po srebrnym jubileuszu odrodzenia polskiego samorządu. Wtedy wszyscy od lewa do prawa podkreślali, że samorząd terytorialny to najbardziej udana z przeprowadzonych reform, że gminy i miasta bardzo się zmieniły, a w samorządzie trzy razy efektywniej wydawane są publiczne pieniądze. Oprócz nowych inwestycji, wytworzył się istotny kapitał w postaci nowych liderów lokalnych, olbrzymia grupa praktyków wykształcona na rozwiązywaniu problemów swoich wspólnot.  więcej...

Wrocław wie jak oszczędzać wodę w mieście

Wrocławskie MPWiK za pomocą nowoczesnego systemu informatycznego Smartflow walczy z awariami wodociągowymi, których nie widać gołym okiem. Efekt? Tylko w 2016 roku we Wrocławiu zaoszczędzono w ten sposób prawie pół miliarda litrów wody. MPWiK w najbliższych miesiącach planuje dalszą rozbudowę tego innowacyjnego narzędzia.

więcej...

Agata Dąmbska komentuje: Aglomeracja czy manipulacja?
W poprzednim felietonie okazałam się złym prorokiem – postulat ograniczenia kadencji włodarzy samorządowych otworzył PiS-owską puszkę Pandory, z której wysypały się kolejne pomysły na „ulepszanie” JST. Ostatnim z nich jest chęć przyłączenia do Warszawy okalających ją gmin i utworzenie w ten sposób dużej aglomeracji. Mimo że od lat opowiadam się za konsolidacją gmin, tę konkretną ideę ocenić należy jednoznacznie negatywnie. Z kilku powodów.
więcej...

NIK: Zły stan techniczny połowy przejazdów kolejowych

Z kontroli Najwyższej Izby Kontroli wynika, że zarządcy linii kolejowych i zarządcy dróg nie wykonywali należycie działań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. Ponad połowa skontrolowanych przejazdów nie była utrzymana we właściwym stanie technicznym. Przeszło 70 proc. z nich nie było odpowiednio oznakowanych znakami drogowymi i wskaźnikami kolejowymi.

więcej...

Polskie bezpieczeństwo narodowe i gospodarcze wobec cyber zagrożeń
Europejskie Centrum Biznesu ma zaszczyt i przyjemność zaprosić do udziału w II edycji Economic Security Forum ECONSEC 2017, który odbędzie się w Warszawie, w Hotelu Marriott w dniu 16 marca 2017 r. Temat przewodni Forum brzmi: „Polskie bezpieczeństwo narodowe i gospodarcze wobec cyber zagrożeń”.


więcej...

Gmitruk przewodniczącym sejmiku woj. śląskiego

Zmiana na stanowisku jest efektem umowy koalicyjnej i została uzgodniona dwa lata temu po wyborach samorządowych. Aby zmiana mogła dojść do skutku Grzegorz Wolnik (PO) złożył rezygnację ze stanowiska, którą przyjęli radni.


więcej...

Konferencja Workflow & Document Managment Trends
Efektywnie funkcjonujące przedsiębiorstwo, to konsekwencja wyboru odpowiednich rozwiązań. Systemy zarządzania obiegiem dokumentów oraz procesami biznesowymi, z pewnością można uznać za niezbędne narzędzia, prowadzące do synonimu sprawnie funkcjonującej organizacji.
więcej...

Cz. Tomalik komentuje: Jak nie przegrać wyborów na zmianach w oświacie
W naszym Związku odbyły się dwa gorące spotkania Oświatowców. Drugie odbyło się 17 stycznia, pierwsze – 18 października, prawie miesiąc po przedstawieniu przez minister Zalewską projektów nowych ustaw. 

więcej...

Specjalne maty grzejne zapobiegają oblodzeniom

Zmienność i nieprzewidywalność warunków pogodowych może zagrozić bezpieczeństwu ludzi, budynków oraz pojazdów. Wystarczy nawet kilka śnieżnych lub mroźnych dni, odwilż i znowu lekki przymrozek, a chodniki i podjazdy przy domach zamieniają się w niebezpieczne powierzchnie, na których można się przewrócić lub w coś uderzyć.

 

więcej...

Bezzałogowe autobusy na ulicach

Na ulice Paryża wyjechał pierwszy bezzałogowy autobus EZ10. Zasilany energią elektryczną ma stać się ekologiczną alternatywą dla tradycyjnej komunikacji i przyczynić się do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza w stolicy Francji. Pojazd wyposażony w czujniki i kamery oraz zapisaną trasę nie potrzebuje do jazdy kierowcy.

więcej...

SSE włączą się w rozwój systemu kształcenia

Poparcie dla założeń polityki oświatowej w zakresie szkolnictwa zawodowego i aktywne włączenie się pracodawców w proces kształcenia uczniów – zadeklarowali przedstawiciele zarządów specjalnych stref ekonomicznych.

więcej...

Uchwała antysmogowa także na Mazowszu

Na Mazowszu trwają prace nad uchwałą antysmogową. Do połowy lutego samorządy mają czas na odesłanie do marszałka ankiet, w których podsumują swoje działania służące ochronie powietrza.

więcej...

ZMP za wzmocnieniem Rządowego Centrum Legislacji

Przedstawiciele zarządu Związku Miast Polskich podczas posiedzenia w Warszawie przyjęli m.in. stanowisko w sprawie jakości stanowienia prawa w Polsce i jego wpływu na funkcjonowanie JST.


więcej...

Agata Dąmbska komentuje: Ogłaszam alarm dla samorządu terytorialnego

To było do przewidzenia: obecny obóz władzy, po wypowiedzeniu wojny m.in. Trybunałowi Konstytucyjnemu, mediom publicznym, spółkom Skarbu Państwa, służbie cywilnej, lasom i energii odnawialnej, rozpoczyna atak na polski samorząd terytorialny – dumę transformacji 1989 r.

więcej...

Samorządowcy przeciwni ograniczaniu kadencji w JST

Przedstawiciele miast zrzeszeni w Związku Miast Polskich przyjęli stanowisko w sprawie medialnej debaty o ograniczeniu liczby kadencji wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

więcej...

Sukces kolejnego balu marszałkowskiego

Po raz siódmy został zorganizowany Marszałkowski Bal Dobroczynny w Toruniu. Dochód z imprezy trafi do pięciu instytucji niosących pomoc potrzebującym w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku, Świeciu i Chełmnie.


więcej... [KOMENTARZE (20)]

System EZD jako system wspomagający lub podstawowy

Kiedy i w jakiej postaci tworzyć dokumenty, gdy sprawy są dokumentowane tradycyjnie lub elektronicznie? Na te i wiele innych znajdą Państwo odpowiedź w trakcie spotkania 7 lutego w Warszawie.

więcej...

< 1 2 3 4 6 7 8 9 10   ...   112 >
 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

22-24 marca, Nadarzyn, Targi Publicznego Transportu Zbiorowego – Warsaw Bus 2017, www.warsawbusexpo.eu

22-24 marca, Warszawa, XXV Międzynarodowe Targi Sprzętu Oświetleniowego Światło 2017, www.lightfair.pl

24-26 marca,
Wrocław, Targi Branży Budowlanej i Kamieniarskiej TARBUD, www.tarbud.wroclaw.pl

Więcej wydarzeń...
Felietoniści

»

Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»


Newsletter

»

Zamów newsletter