Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Trójmiasto: odkryj w sobie talent i pasję hotelarza!
Rekrutacja do hoteli Sofitel, Mercure, Novotel i ibis. Jeżeli w najbliższych miesiącach, chcesz nie tylko zarobić, ale także zdobyć pierwsze profesjonalne umiejętności, na których zbudujesz swoją karierę, zgłoś się do nas. Hotele Sofitel, Mercure, Novotel i ibis w Trójmieście rozpoczynają rekrutację!


więcej...

Cz. Tomalik: Jak skutecznie obronić polski samorząd
Zgromadzenie naszego Związku uchwaliło w dniu 1 marca 2017 r. stanowisko wyrażające sprzeciw wobec zapowiedzi posła - lidera Prawa i Sprawiedliwości wprowadzenia dwukadencyjności liczonej wstecz. A w dniu 16 marca 2017 r. uczestniczyłem w Warszawie w wielkim zjeździe wójtów, burmistrzów, prezydentów, starostów i marszałków zwołanym pod nazwą Forum Samorządowe. Było to największe takie zgromadzenie w historii polskiego samorządu od 1990 r.

więcej... [KOMENTARZE (2)]

„Stop pożarom traw”

Wypalanie traw to problem, z którym strażacy zmagają się co roku. Przełom zimy i wiosny to okres, w którym wyraźnie wzrasta liczba pożarów traw na łąkach i nieużytkach rolnych. Spowodowane jest to wypalaniem suchych traw i pozostałości roślinnych.


więcej...

Prezydenci największych miast apelują do rządu

24 marca 2016 r. odbyło się doroczne spotkanie Rady Unii Metropolii Polskich, którą tworzy 12 prezydentów miast członkowskich. Wcześniej spotkał się Zarząd UMP. Na podstawie jego rekomendacji, Rada zatwierdziła sprawozdanie z działalności w 2016 roku i plan pracy na rok 2017.

więcej...

Policjanci z Rzeszowa ponownie najlepsi w piłce nożnej

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie powtórzyli sukces sprzed roku i ponownie zdobyli pierwsze miejsce w zakończonych IV Mistrzostwach Polski Wydziałów Konwojowych Policji w Halowej Piłce Nożnej.


więcej...

„Klient w Urzędzie”, czyli nowa odsłona konferencji „Petent 2.0” już w kwietniu!
IV edycja konferencji znana wcześniej pod marką Petent 2.0 – poświęcona drodze do nowoczesnej i sprawnej obsługi interesantów w urzędzie już 26 i 27 kwietnia. Gospodarzem tegorocznej edycji jest Miasto Wrocław.


więcej...

Inauguracja programu „Służąc – Niesiemy Bezpieczeństwo”

W Kielcach zainaugurowano kampanię społeczną „Służąc – Niesiemy Bezpieczeństwo”. W jej ramach, tysiące osób przyglądało się pracy policjantów różnych pionów.

więcej...

Dygowo likwiduje straż gminną

Decyzję o likwidacji formacji podjęli miejscowi radni. Powodem rezygnacji ze strażników jest trudna sytuacja finansowa gminy i odebranie strażnikom uprawnień do obsługiwania fotoradarów. Roczne utrzymanie straży kosztowało dotychczas gminę ponad 250 tysięcy złotych.


więcej...

Nieznaczny wzrost liczby wypadków przy pracy

W 2016 roku liczba poszkodowanych w wypadkach przy pracy, zgłoszonych na formularzu Z-KW Statystyczna karta wypadku, wyniosła ogółem 87 886 osób i była o 0,3 proc. większa w stosunku do liczby poszkodowanych w 2015 roku.

więcej...

Związek przeciwko niszczeniu idei samorządności
W Zgromadzeniu Ogólnym delegatów do Związku Miast Polskich 21-22 marca br. w Serocku wzięło udział ponad 250 samorządowców, prezydentów, burmistrzów, przewodniczących RM z miast członkowskich.
więcej...

Wody opadowe – aspekty prawne, ekonomiczne i techniczne
Zapraszamy do udziału w XII konferencji Wody opadowe – aspekty prawne, ekonomiczne i techniczne, która odbędzie się w dniach 25-26 kwietnia 2017 r. w Radomiu. Organizatorem konferencji jest firma Abrys, a współorganizatorami Miasto Radom oraz Wodociągi Miejskie w Radomiu.


więcej...

Gramtyka wicemarszałkiem województwa śląskiego

Sejmik Województwa Śląskiego wybrał radnego Michała Gramatykę (PO) na stanowisko wicemarszałka w trakcie marcowej sesji w głosowaniu tajnym. Michał Gramatyka zastąpi Aleksandrę Skowronek (PO), która była członkiem Zarządu Województwa Śląskiego od marca 2014 roku.

więcej...

Straż pożarna w Gdyni z nowym sprzętem od miasta

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni wzbogaci się o nowy sprzęt i wyposażenie o wartości 100 tysięcy złotych. Pieniądze te zostaną przekazane strażakom z budżetu Miasta Gdyni na 2017 rok.


więcej...

Sposoby na samorząd polskich partii politycznych
W kontekście zbliżających się wyborów samorządowych w Polsce 2018 roku, niezwykle ważne jest poznanie poglądów polskich partii politycznych na rozwój samorządu terytorialnego w naszym kraju oraz pomysłów na ich realizację. Taka okazja pojawi się podczas III Europejskiego Kongresu Samorządów, który odbędzie się w Krakowie w dniach 27–28 marca 2017 roku.
więcej...


Świadomość w zakresie cyberbezpieczeństwa rośnie

W Warszawie odbyła się II edycja Economic Security Forum ECONSEC 2017, poświęcona problematyce polskiego bezpieczeństwa narodowego i gospodarczego w kontekście cyber zagrożeń, którego głównym organizatorem było Europejskie Centrum Biznesu. 


więcej...

Ruszyła II edycja Rządowego Programu „KLUB”

Kluby sportowe mogą składać wnioski o dofinansowanie w ramach Programu „KLUB”. W tym roku na ten cel Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło rekordową kwotę 30 mln zł. Pozwoli to na dofinansowanie blisko 3 tys. klubów w całej Polsce.

więcej...

II Polskie Forum Cyberbezpieczeństwa

6 kwietnia br. na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się II Polskie Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC PL. Celem konferencji jest wypracowanie rekomendacji w zakresie wzmocnienia cyberbezpieczeństwa kluczowych sektorów przemysłu. Jednym z głównych tematów będzie dyskusja dotycząca wdrożenia Strategii Cyberbezpieczeństwa RP na lata 2017 – 2022 z udziałem Anny Streżyńskiej, Minister Cyfryzacji.


więcej... [KOMENTARZE (6)]

ROPS inauguruje działalność w województwie podlaskim

W Białymstoku zainicjowano działalność Ruchu Obrony Polskiej Samorządności w województwie podlaskim. W spotkaniu uczestniczył Prezes Ruchu Obrony Polskiej Samorządności Adam Struzik.

więcej...

Agata Dąmbska komentuje: Samorząd a rząd – czy to już wojna?
16 marca warszawski hotel Gromada pękał w szwach. Na zaproszenie wszystkich siedmiu korporacji samorządowych (taka jednomyślność jeszcze rok temu zdawała się cudem...) przybyło ponad 1300 samorządowców z całej Polski, by debatować na temat projektowanych przez obóz rządzący zmian w JST.

więcej...

Pobierz ekspertyzę nt. funkcjonowania metropolii

Projekt PiS-u powołania metropolii warszawskiej jest trudny do obrony. Może jednak zapoczątkować debatę o tym, jak dobrze zorganizować współpracę między Warszawą i otaczającymi ją miejscowościami. O potrzebie takiego rozwiązania, a także o wadach projektu PiS i zaniechaniach poprzedników oraz o doświadczeniach europejskich w zarządzaniu metropoliami pisze dr hab. Marta Lackowska w ekspertyzie dla Fundacji Batorego.


więcej...

< 1 2 3 4 6 7 8 9 10   ...   117 >
 
PARTNER STRATEGICZNY

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

29 maja, Warszawa, Cloud Computing, www.gigacon.org

1 czerwca, Gdańsk, Warsztaty ePUAP w praktyce, www.sukcescr.pl

2-4 czerwca, Chorzów, 
Atrakcje Regionów Targi Turystyki Weekendowej, www.atrakcje-regionow.pl

Więcej wydarzeń...
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»