Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Wigilijne spotkania samorządowców

Tradycyjnie już przedstawiciele samorządów wszystkich szczebli , w poszczególnych województwach spotkali się przy wigilijnym stole. Zbliżające się Święta to okazja, aby samorządowcy wraz z mieszkańcami, przedstawicielami organizacji samorządowych, służb mundurowych, parlamentarzystami i duchownymi złożyli sobie życzenia.

więcej...

Lubelscy strażacy ochotnicy hojnie obdarowani przez samorząd

43 średnie i ciężkie wozy strażackie trafiły do Ochotniczych Straży Pożarnych z województwa lubelskiego. Kwota dofinansowania wynosi prawie 20 mln złotych, a środki pochodzą z RPO WL. Cała wartość projektu to prawie 32 mln zł.

więcej...

W Gostyninie stawiają dla mieszkańców i turystów inteligentne ławki

W przyszłym roku kolejne ławki fotowoltaiczne zasilą zasoby powiatu gostynińskiego. Cztery z nich pojawią się już na wiosnę, docelowo ma ich być kilkanaście. Na inwestycji skorzystają nie tylko miastowi, ale również mieszkańcy gminy Szczawin Kościelny.

więcej... [KOMENTARZE (1)]

Kryzys wizerunkowy i media - znane są tematy i prelegenci Kongresu Public Relations 2018
W dniach 19 i 20 kwietnia specjaliści i praktycy z branży public relations spotkają się w Rzeszowie aby podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat kryzysów wizerunkowych. Na jednej z największych branżowych imprez w Polsce rokrocznie pojawia się kilkuset uczestników.


więcej...

Łódzki samorząd wypowiada wojnę chorobom nerek

W styczniu 2018 roku miasto rozpocznie realizację projektu „Łódź do zdrowia - wczesne wykrywanie przewlekłej choroby nerek”. Z bezpłatnych badań skorzystać będą mogli aktywni zawodowo mieszkańcy Łodzi w wieku od 50 do 65 lat, którzy nie mają wykrytych przewlekłych chorób nerek.

więcej...

Nowe kierunki współpracy między Policją a strażami gminnymi i miejskimi

Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, przewodniczył posiedzeniu Międzyresortowego Zespołu do spraw Współpracy ze Strażami Gminnymi (Miejskimi).

więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Już dziś zarejestruj się na konferencje „Nowe wyzwania w administracji publicznej”
Intensywny rozwój nowych technologii, Internetu i sieci telekomunikacyjnych wymusiło na administracji publicznej zmianę w sposobie komunikacji z obywatelem. E-usługi przestały być już strefą "science-fiction", a stały się codziennością każdego z nas. Dlatego z roku na rok przybywa urzędów w których można załatwić różne sprawy online. Wiąże się to jednak z inwestycjami w nowe rozwiązania, które pozwolą im wyjść na przeciw potrzebom obywatela i ułatwią wymianę informacji między nim,a urzędem.
więcej...

Pierwsze patrole policji zostały wyposażone w kamery na mundurach

Minister spraw wewnętrznych i administracji poinformował, że został uruchomiony pilotażowy program kamer na policyjnych mundurach (w Warszawie). Jeszcze przed świętami kamer mają zacząć używać funkcjonariusze z garnizonów: dolnośląskiego i podlaskiego.

więcej...

Strony BIP lepiej zabezpieczone

Redaktorzy Biuletynów Informacji Publicznej będą logować się do systemów administracyjnych przy użyciu Profilu Zaufanego. Wprowadzona przez Ministerstwo Cyfryzacji zmiana ma znacząco wpłynąć na bezpieczeństwo publicznych serwisów.

więcej...

Poznaj treść ustawy zmieniającej Kodeks wyborczy
Do Senatu trafił projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych. Poznaj treść projektu ustawy.
więcej...

Tadeusz Wrona: Grudzień - pamiętamy
Rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce 13 grudnia 1981 r. kojarzy się jednoznacznie z terrorem komunistycznej władzy, ale także z wielką próbą, której zostali poddani działacze i członkowie pierwszej Solidarności.

więcej...

Starą żwirownie zamienią w wyjątkowe kąpielisko dla mieszkańców i turystów

Już za trzy lata mieszkańcy Małopolski będą mogli odpocząć w znajdującym się w krakowskiej Nowej Hucie Przylasku Rusieckim. Dzięki unijnemu dofinansowaniu na zaniedbanych terenach poprzemysłowych powstanie nowoczesne miejsce wypoczynku z kąpieliskiem nadzorowanym przez ratownika oraz piaszczystą plażą i ścieżkami.

więcej...

Sejm za ograniczeniem kadencyjności w samorządzie
Zmiany w jednostkach samorządu terytorialnego coraz bliżej. Po wielogodzinnych i burzliwych obradach Sejm przyjął poprawki Prawa i Sprawiedliwości w Kodeksie wyborczym oraz ustawie regulującej funkcjonowanie samorządu. Nowe rozwiązania wprowadzają m.in. dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów oraz znoszą głosowanie korespondencyjne.
więcej...

Warszawski samorząd inwestuje w zdrowie przedszkolaków

Oczyszczacze powietrza pojawią się we wszystkich miejskich przedszkolach. Miasto przeznaczy na ich zakup prawie 4 mln zł.

więcej...

Mieszkańcy Jeleniej Góry przesiądą się do autobusów hybrydowych

Miejski Zakład Komunikacyjny w Jeleniej Górze rozstrzygnął przetarg na dostawę nowych autobusów miejskich. W części dotyczącej pojazdów hybrydowych (przetarg obejmował też autobusy spalinowe) wybrana została oferta Volvo Polska – firma dostarczy trzy tego typu pojazdy.

więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Weź udział w jubileuszowej edycji plebiscytu Orły Polskiego Samorządu
Ogólnopolski Program Promocji Regionów Samorządowa Marka Roku to inicjatywa, której celem jest budowanie i umacnianie pozycji polskich samorządów jako silnych marek, potrafiących wykorzystać pojawiające się możliwości rozwoju, a tym samym uczynić swoje lokalne ojczyzny bardziej przyjazne we współpracy z mieszkańcami, turystami oraz przedsiębiorcami i inwestorami. Udział w Programie to promocja najlepszych, ukazująca jakość i solidność, jednocześnie przyczyniająca się do dalszego ich rozwoju.


więcej...

PiS przestraszył się własnej ustawy i spuszcza z tonu
Jeszcze przed rozpoczęciem drugiego czytania na temat projektu ustawy dotyczącego zmian w Kodeksie wyborczym posłowie Prawa i Sprawiedliwości zapowiedzieli złożenie poprawek do tego projektu ustawy.
więcej...

Regionalny geoportal coraz bliżej powstania
Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski pracuje nad stworzeniem kompleksowego systemu e-usług, który obejmie nie tylko urząd i jego jednostki, ale także starostwa w całym regionie.
więcej...

Projekt z Polski jednym ze zwycięzców Innovation in Politics Awards

Podczas uroczystej Gali w Wiedniu wyłoniono ośmiu zwycięzców pierwszej edycji europejskich nagród dla innowacji w polityce. Wśród laureatów znalazł się Piotr Kowalski z Łodzi reprezentujący projekt Wideotłumacz.pl skierowany do osób niesłyszących. Projekt otrzymał nagrodę w kategorii Styl Życia.

więcej...

Korzyści dla miasta z założenia pasiek na dachach

Hodowla pszczół w mieście i zakładanie pasiek na dachach były jednym z tematów konferencji szkoleniowej „Pszczelarstwo i gospodarka pasieczna szansą na rozwój regionu kujawsko-pomorskiego”, która odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu.

więcej...

< 1 2 3 4 6 7 8 9 10   ...   138 >
 
PARTNER STRATEGICZNY

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

23-25 lutego, Łódź, INTERBUD 2018 - Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz, https://www.targi.com

28 lutego, Warszawa, Szkolenie „Zarządzanie kryzysowe – komunikacja kryzysowa, http://successpoint.pl

28 lutego – 1 marca, Kielce, ENEX–Nowa Energia 2018 - Targi Odnawialnych Źródeł Energii, http://www.targikielce.pl

Więcej wydarzeń...
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»