Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Krzysztof Czubaszek został nowym burmistrzem Śródmieścia

Warszawska dzielnica Śródmieście ma nowego burmistrza. Krzysztof Czubaszek z Platformy Obywatelskiej zastąpi Piotra Kazimierczaka z Prawa i Sprawiedliwości, który wraz ze wszystkimi czterema zastępcami został odwołany ze stanowiska. 

więcej...

Unia Europejska przeznaczy 120 mln euro na darmowy internet w miastach

Unia Europejska zapewni darmowy dostęp do bezprzewodowego internetu w miastach, gdzie do tej pory nie było takich usług. Bruksela  przeznaczy na ten cel 120 mln euro.

więcej...

Instytut Fraunhofera powstanie w Opolu

Pierwszy w kraju Instytut Fraunhofera powstanie na Politechnice Opolskiej. Uczelnia, we współpracy z Uniwersytetem Technicznym w Chemnitz rozpocznie prace nad innowacyjnymi projektami. Pierwsze przedsięwzięcie będzie dotyczyło branży motoryzacyjnej.


więcej...

Sygnalizatory świetlne zostaną wyposażone w wyświetlacze czasu

Zarządcy ruchu będą mogli instalować wyświetlacze  odmierzające czas do zmiany świateł. Taką zmianę przewiduje podpisane przez ministra Mariusza Błaszczaka oraz Andrzeja Adamczyka, ministra infrastruktury i budownictwa rozporządzenie.


więcej...

Europolis. Miasto bezpieczne i otwarte

Bezpieczne miasto to nie tylko niska przestępczość i bezpieczeństwo drogowe. To również bezpieczeństwo mieszkaniowe i socjalne, pewność dostaw energii i wody, bezpieczeństwo informacji i ochrona prywatności mieszkańców.

więcej...

Konieczne jest przyjęcie ustawy o cyberbezpieczeństwie

Instytut Kościuszki opublikował rekomendacje dla wzmocnienia cyberbezpieczeństwa Polski. Nabierają one szczególnego znaczenia w kontekście globalnego cyberataku Wanna Cry, który dotyczył ponad 150 krajów.

więcej...

Prezydent Duda odznaczył samorządowców
W Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe za zasługi w działalności społecznej, samorządowej oraz na rzecz społeczności lokalnej. Prezydent wręczył dziesięciu osobom Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski; siedemnaście osób otrzymało Złote Krzyże zasługi, a piętnaście osób Srebrne Krzyże Zasługi.więcej...

Czesław Tomalik komentuje: Bronię mojej Unii, a w niej mojej Polski
Jestem dumny z Polaka Donalda Tuska, który jako prezydent Unii Europejskiej na spotkaniu G7 - najsilniejszych państw zachodniego świata rozmawiał z prezydentami USA i Francji, kanclerz Niemiec, premierami Japonii, Kanady, Wielkiej Brytanii i Włoch o rozwiązywaniu problemów ludzkości.

więcej...

Pozostał miesiąc na zmianę oznakowania miejsc parkingowych

Najpóźniej do 30 czerwca 2017 roku miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych powinny być oznaczone kopertą ze znakiem osoby na wózku namalowaną na niebieskim tle.

więcej...

Centralizacja to odbieranie kompetencji samorządom lokalnym
Z okazji Dnia Samorządu zapytaliśmy samorządowców o to czy w ich opinii samorząd lokalny jest w stanie powstrzymać centralizację państwa. Poznaj odpowiedzi.


więcej...

Szkolenie obronne samorządowców

Kadra kierownicza Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego i wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych oraz samorządów należących do Stowarzyszenia Salutaris uczestniczyła w dorocznym szkoleniu obronnym z udziałem zespołów sił zbrojnych i zespołów ratowniczych.

więcej...

Jakość wody w kąpieliskach na zadowalającym poziomie

Według rocznego sprawozdania dotyczącego jakości wody w kąpieliskach ponad 85 proc. europejskich monitorowanych obiektów spełniało w 2016 r. najbardziej rygorystyczne normy „doskonałej” jakości – oznacza to, że były prawie całkowicie wolne od zanieczyszczeń szkodliwych dla zdrowia i środowiska.

więcej...

Policjanci odparli atak terrorystów na szkołę w Zielonej Górze

„Dwaj uzbrojeni terroryści zaatakowali Liceum Ogólnokształcące w Czerwieńsku, zastrzelili kilkoro uczniów i wzięli zakładników. Po kilku godzinach policyjni Antyterroryści odbili uwięzionych uczniów, a podczas szturmu zastrzelili napastników” – to główne założenie ćwiczeń, które przeprowadzili zielonogórscy policjanci.

więcej...

Prezydent Duda popiera stanowisko JST w sprawie dwukadencyjności

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z przedstawicielami ogólnopolskich organizacji zrzeszających samorządy, wchodzących w skład Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.


więcej...

Jak skutecznie zarządzać elektroniczną dokumentacją w administracji
Już 6 czerwca zapraszamy do Warszawy na seminarium "ELEKTRONICZNE ZARZĄDZANIE DOKUMENTACJĄ W ADMINISTRACJI PUBLICZNEJ. Jak skutecznie wdrożyć system EZD w urzędzie.
więcej...

Pomorskie wiedzie prym w wykorzystywaniu środków unijnych

Pomorskie wykorzystało już 52 procent budżetu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. To najlepszy wynik w Polsce.

więcej...

Norweski holding Kongsberg Automo inwestuje pod Włocławkiem

Liczący się na globalnym rynku producent komponentów i systemów dla przemysłu motoryzacyjnego, norweski holding Kongsberg Automotive, zbuduje nową fabrykę w gminie Brześć Kujawski pod Włocławkiem. Docelowo zatrudnienie w nowym miejscu pracy znajdzie 1000 osób.

więcej...

Sejmik sejmików w obronie samorządów

W Łodzi po raz pierwszy w historii spotkało się ponad 500 samorządowców ze wszystkich 16 województw. To reakcja na podejmowane przez rząd próby centralizacji kraju oraz propozycje zmian terytorialnych i ustrojowych.


więcej...

Agata Dąmbska komentuje: Nie spoczniemy, nim dojdziemy...
Wprawdzie partia rządząca wycofała się z najbardziej niemądrych pomysłów odnośnie ograniczenia liczby kadencji włodarzy, czyli liczenia jej wstecz, oraz zatrzymała prace nad ustawą o metropolii warszawskiej, niebezpieczeństwo jej ingerencji w działalność samorządów nie zmalało. Chwilowe poddanie się przez PiS presji mieszkańców nie powinno wprowadzić nas w stan uśpienia.

więcej...W Łodzi powstaje Monopolis

Zabytkowe przestrzenie dawnego Monopolu Wódczanego przy ul. Kopcińskiego zamienią się w kompleks Monopolis. W dawnej fabryce zaprezentowano projekt, który połączy w sobie najwyższej klasy biura, usługi i kulturę z szeroką ofertą gastronomiczną.

więcej...

< 1 2 3 4 5 7 8 9 10 11   ...   122 >
 
PARTNER STRATEGICZNY

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

26-27 lipca, Warszawa, Summit EOIF GigaCon - Elektroniczny Obieg Informacji w Firmie, www.gigacon.org

27 lipca, Warszawa, 14 edycja Kongresu Pożarnictwa, 
www.fire-expo.pl

Więcej wydarzeń...
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»