Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Czytaj więcej »

 
Aktualności

»


Zmodernizowano wał, który ma zabezpieczyć dolinę opolską

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek oraz wicewojewoda Robert Gmitruczuk wzięli udział w odbiorze i oddaniu do użytku zmodernizowanego wału przeciwpowodziowego na rzece Wiśle, o długości 1,4 km w Kępie Gosteckiej.

więcej...

Ostrów Wielkopolski w gronie miast przyjaznych starzeniu

Miasto zostało przyjęte do prestiżowej światowej sieci „Miast Przyjaznych Starzeniu” Światowej Organizacji Zdrowia, dołączając do grona ok. 360 miast z całego świata. Tym samym, został trzecim miastem z Polski – obok Poznania i Gdyni, które zostały przyjęte do sieci.

więcej...

NIK negatywnie o ograniczaniu niskiej emisji na Śląsku

Skontrolowane przez NIK gminy nieskutecznie działały na rzecz ograniczania niskiej emisji z kotłowni przydomowych i gminnych. Przedsięwzięcia podejmowane w tym zakresie były zbyt powolne, a ich skala ograniczona.więcej...

Radomski Rower Miejski wystartuje w kwietniu

Na mocy podpisanej umowy, samoobsługowy system Radomski Rower Miejski zostanie wdrożony, a następnie zarządzany w latach 2017-2019 przez firmę Nextbike Polska. Sieć wypożyczalni, obejmująca 25 stacji, 250 rowerów, a także tandemy i rowery cargo, wystartuje na początku kwietnia.

więcej...

Kosztowne referendum w sprawie podlaskiego lotniska

Referendum wojewódzkie w sprawie budowy portu lotniczego w województwie podlaskim nie uzyskało frekwencji wystarczającej do tego, aby uznać je za ważne – wzięło w nim udział tylko 12,96 proc. uprawnionych do głosowania. Jego przeprowadzenie kosztowało budżet samorządu województwa ok. 3,8 mln zł.

więcej...

Dostęp do informacji publicznej a ochrona danych osobowych
31 stycznia w Warszawie odbędzie się szkolenie pod nazwą "Dostęp do informacji publicznej a ochrona danych osobowych.
więcej...

Tadeusz Wrona komentuje: Bogactwo i bieda samorządów
Bogactwo i bieda samorządowa jest najlepiej widoczna, kiedy porównamy wskaźniki opublikowane, jak co roku przez resort finansów, charakteryzujące dochody podatkowe w przeliczeniu na jednego mieszkańca dla wszystkich 2478 gmin, zarówno miejskich, wiejskich jak i miejsko – wiejskich za 2015 r. 

więcej...

NIK krytycznie o ochronie jakości wód przeznaczonych do spożycia

Z kontroli Najwyższej Izby Kontroli wynika, że działania realizowane przez przedsiębiorstwa wodociągowe i gminy, nie gwarantują należytej ochrony jakości wody ujmowanej i podawanej do sieci wodociągowej przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Związane jest to m.in. z brakiem stref ochronnych wokół ujęć wód i słabym nadzorem gmin nad gospodarką ściekową na ich terenie.

więcej...

Śląskie walczy ze smogiem

Zarząd Województwa Śląskiego przyjął projekt uchwały antysmogowej. Już od września w regionie ma obowiązywać zakaz stosowania paliw złej jakości.

więcej...

Oryginalne pomysły samorządowców podczas finału WOŚP
Przedstawiciele wszystkich szczebli samorządu jak co roku zaangażowali się w pomoc najmłodszym i najstarszym wystawiając różne przedmioty, a niekiedy nawet siebie do licytacji.


więcej...

240 mln zł na rewitalizację dolnośląskiej infrastruktury kolejowej

Przedstawiciele województwa dolnośląskiego i PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisali umowy na przeprowadzenie rewitalizacji odcinków linii kolejowych Wrocław Gł. – Świdnica i Legnica – Dzierżoniów Śląski.

więcej...

Wiceminister Maciej Kopeć koordynatorem ds. reformy oświaty

Anna Zalewska, minister edukacji narodowej poinformowała, że koordynatorem do spraw wdrażania reformy edukacji będzie Maciej Kopeć.

więcej...

Województwo pomorskie – wspólny bilet komunikacyjny

W województwie pomorskim od 2020 r. będzie realizowany ujednolicony system płatności obejmujący wszystkich przewoźników na Pomorzu. List intencyjny dotyczący wdrożenia ujednoliconego systemu opłat podpisali przedstawiciele Obszaru Metropolitalnego Gdańsk - Gdynia – Sopot, włodarze Wejherowa, Tczewa, Słupska, Chojnic, Ustki oraz marszałek województwa pomorskiego.


więcej...

Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego
Polski Instytut Rozwoju Biznesu zaprasza na VII edycję konferencji „Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego”, która odbędzie się 31 stycznia w Golden-Floor, Millenium Plaza, Al. Jerozolimskie 123A, Warszawa.
więcej...

2017 rokiem wyzwań dla samorządów wszystkich szczebli
Przedstawiciele największych korporacji samorządowych (Związek Gmin Wiejskich RP, Związek Miast Polskich, Związek Powiatów Polskich, Związek Województw RP) na naszych łamach podsumowują kończący się rok i mówią o wyzwaniach jakie stoją przed samorządami w 2017 roku.


Marek Olszewski,  ZGWRP

Zygmunt Frankiewicz, ZMP

Ludwik Węgrzyn, ZPP 

Olgierd Geblewicz, ZWRP
więcej...


Rewolucja na chodnikach w Kaliszu

Kalisz jest pierwszym miastem w Polsce, które zakazało budowy chodników z betonowej i kamiennej kostki brukowej. Cała nawierzchnia chodnika od krawężnika do pierzei ma być budowana wyłącznie z szerokich niefazowanych płyt chodnikowych, kamiennych lub betonowych, o wymiarach 50 na 50 cm.


więcej...

Bezpieczeństwo teleinformatyczne w zarządzaniu kryzysowym
24 stycznia w Warszawie odbędzie się seminarium podczas, którego zaproszeni eksperci przedstawią zagadnienia związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem teleinformatycznym.
więcej...

Tomalik komentuje: Gminy, chodźmy razem - na zakupy
Na Opolszczyźnie działamy razem – w grupie samorządów gminnych zrzeszonych w naszym związku międzygminnym. Właśnie zaprosiliśmy gminy, gminne osoby prawne (spółki i instytucje kultury) i gminne jednostki organizacyjne (zakłady i jednostki budżetowe) do uczestnictwa w szóstej już Grupie zakupowej Związku Gmin Śląska Opolskiego. Zrobiliśmy to na podstawie uchwały Zgromadzenia naszego Związku.

więcej...

Zmierz się z innymi samorządami o piłkarski puchar

W dniach 1-2 kwietnia w Toruniu odbędzie się IV Puchar Polski Pracowników Samorządowych w halowej piłce nożnej. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło „Forum Samorządowe” – zapraszamy do udziału.

więcej...

ZPP krytycznie o działaniach podejmowanych przez resort edukacji

Przedstawiciele powiatów wyrażają dezaprobatę dla podejmowanych w ostatnim czasie przez Ministra Edukacji Narodowej działań dotyczących dodatku uzupełniającego dla nauczycieli. W opinii samorządowców działanie to charakteryzowało niezdecydowanie i niekonsekwencja przy wprowadzaniu potrzebnych i uzasadnionych zmian.

więcej...

< 1 2 3 4 5 7 8 9 10 11   ...   112 >
 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

22-24 marca, Nadarzyn, Targi Publicznego Transportu Zbiorowego – Warsaw Bus 2017, www.warsawbusexpo.eu

22-24 marca, Warszawa, XXV Międzynarodowe Targi Sprzętu Oświetleniowego Światło 2017, www.lightfair.pl

24-26 marca,
Wrocław, Targi Branży Budowlanej i Kamieniarskiej TARBUD, www.tarbud.wroclaw.pl

Więcej wydarzeń...
Felietoniści

»

Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»


Newsletter

»

Zamów newsletter