Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Obiekty hydrotechniczne w Kujawsko-Pomorskim do przebudowy

Firmy wykonawcze przystępują do realizacji trzech ważnych dla bezpieczeństwa przeciwpowodziowego w regionie inwestycji – przebudowy dwóch odcinków wałów wiślanych i budowy nowego jazu piętrzącego na lewostronnym dopływie Noteci w rejonie Mogilna.

więcej...

Lubuski urząd marszałkowski z certyfikatem ISO

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze odnowił certyfikat dla systemu zarządzania jakością (ISO). Jest to narzędzie umożliwiające każdej organizacji podnoszenie jakości wytwarzanych wyrobów/świadczonych usług, poprzez ciągłe doskonalenie metod i sposobów działania.

więcej...

Mabuchi wybuduje w Bochni pierwszą europejską fabrykę

Największy na świecie producent małych silników sterujących dla motoryzacji, Mabuchi Motor, rozpoczyna budowę pierwszej fabryki w Europie. Na realizację inwestycji japoński gigant finalnie wybrał Bochnię. Projekt był prowadzony przez PAIH oraz Krakowski Park Technologiczny (KPT) od 2015 roku.

więcej...

Nowy tabor w Gdyni za 170 mln zł

Gdynia szykuje się do zakupu nowoczesnego taboru transportu publicznego. W ramach unijnego projektu na ulice wyjedzie w sumie 85 nowych pojazdów. Całkowity koszt realizacji to blisko 170 milionów złotych.

więcej...

T. Wrona komentuje: Owoce dialogu
Prowadzony dialog między Prezydentem i samorządowcami przyniósł bardzo ważny efekt. Prezydent uznał zapisy znowelizowanej przez Parlament ustawy o Regionalnych Izbach Obrachunkowych za niekonstytucyjne i złożył wobec niej swoje veto.

więcej...

Dodatkowe patrole policji na Pomorzu
Trwa kolejna tura praktyk słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego. Policjanci, którzy wkrótce zakończą szkolenie, pełnili już swoje pierwsze służby w terenie pod okiem starszych kolegów. Adeptów policyjnego rzemiosła spotkać można między innymi w Koszalinie i Słupsku.


więcej...

Finansowe wsparcie dla ratowników z OSP oraz ich psów

Województwo Małopolskie przekazało w sumie 200 tys. zł na zakup sprzętu i szkolenia dla psów i ich przewodników z trzech małopolskich grup poszukiwawczo-ratowniczych z Nowego Sącza, Kęt i Goszczy.

więcej...

NIK pozytywnie o pomorskich boiskach przyszkolnych

Boiska przy pomorskich szkołach objętych kontrolą Najwyższej Izby Kontroli wykorzystywano zgodnie z potrzebami uczniów i okolicznych mieszkańców zarówno w czasie roku szkolnego, jak i w okresie wakacji.

więcej...

Prezydent wysłuchał samorządowców i zawetował ustawę o RIO
To pierwsza ustawa zawetowana przez prezydenta, która została przygotowana za rządów Prawa i Sprawiedliwości. Szereg uwag do nowelizacji zgłaszały środowiska samorządowe, które apelowały do prezydenta by jej nie podpisywał.
więcej...

Tarnowskie Góry wpisane na światową listę dziedzictwa UNESCO

Komitet Światowego Dziedzictwa zdecydował o wpisie tarnogórskich obiektów na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Kopalnie rud ołowiu, srebra i cynku wraz z systemem gospodarowania wodami podziemnymi w Tarnowskich Górach będą pierwszym w województwie śląskim i piętnastym w Polsce miejscem na liście UNESCO.

więcej...

Lubella z drugim zezwoleniem na działalność w Podsterfie Lublin

Polskie Zakłady Zbożowe Lubella, lider na rynku makaronów w Polsce oraz znany producent wyrobów zbożowych, otrzymał drugie pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w Podstrefie Lublin będącej częścią Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC.

więcej...

"Forum Transportu Publicznego –  nowe technologie i bezpieczeństwo"
Celem ogólnym dla systemu komunikacji zbiorowej jest optymalna realizacja potrzeb przewozowych pasażerów poprzez wykorzystanie dostępnych technologii. Zaproszeni eksperci w zwięzłej formie przekażą pełen zakres praktycznych informacji dotyczący tej tematyki, szczególnie istotnej po rozpoczęciu kolejnego okresu budżetowego Unii Europejskiej.
więcej... [KOMENTARZE (7)]

O milion spadła liczba młodych rolników w Unii Europejskiej
UE musi szybko poprawić sposób wspierania młodych rolników – wynika z raportu Europejskiego Trybunału Obrachunkowego przedstawionego w Najwyższej Izbie Kontroli.
więcej...

Samorządowcy znaleźli w Irlandii pomysł na poprawę jakości powietrza
Wicemarszałek woj. mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska i Dyrektor Departamentu Gospodarki Odpadami oraz Pozwoleń Zintegrowanych i Wodnoprawnych Marcin Podgórski uczestniczyli w wizycie studyjnej w Republice Irlandii poświęconej ochronie powietrza.


więcej...

BGK dofinansuje budowę ponad 1600 lokali komunalnych i socjalnych

Bank Gospodarstwa Krajowego zakończył przyjmowanie wniosków o udzielenie finansowego wsparcia budownictwa socjalnego i komunalnego.

więcej...

Dzięki kolejnym inwestycjom ponad 500 osób znajdzie prace w Olsztynku

Tymbark NWS oraz Sklejka - Pisz zainwestują w Olsztynku w Warmińsko-Mazurskiej SSE. Nakłady inwestycyjne obu firm wyniosą ok. 180 mln zł.

więcej...

W Kujawsko-Pomorskim odtworzono szósty posterunek policji

1 stycznia 2011 r. Posterunek Policji w Złejwsi Wielkiej został zlikwidowany, a funkcjonariusze zostali włączeni w strukturę Komisariatu Policji w Chełmży.

więcej...

27 lipca 2017 Dzień z Bezpieczeństwem Pożarowym na PGE Narodowym. Zarezerwuj swój czas!

27 lipca 2017 Kongres Pożarnictwa FIRE 2017 na PGE NARODOWYM w Warszawie gościć będzie specjalistów ochrony przeciwpożarowej i branży security.

więcej...

Zielonka, Tłuszcz oraz Jastrzębie stawiają na OZE

Dzięki unijnemu wsparciu w podwarszawskiej Zielonce oraz w gminach Tłuszcz i Jastrzębia tradycyjne technologie produkcji energii zastąpione będą systemami OZE, opartymi na energii słonecznej i biomasie.

więcej...

Ruszają lekcje na temat cyberataków

Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie wspólnie z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz we współpracy z Rządowym Centrum Bezpieczeństwa, Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych S.A. i Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi S.A., organizuje i Letnią Szkołę Cyberbezpieczeństwa pod hasłem „Cyber Odyseja - wyzwania XXI wieku”.

więcej...

< 1 2 3 4 5 7 8 9 10 11   ...   126 >
 
PARTNER STRATEGICZNY

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

21 września, Warszawa, Konferencja "Systemy wspierające organizację akcji ratunkowych", www.pirbinstytut.pl

23-24 września, Zakopane, 
IX Mistrzostwa Polski Samorządowców w piłce nożnej, www.almar-sport.pl

25 września, Warszawa, IT w Służbie Zdrowia, www.gigacon.org

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»