Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Pierwsza gmina, w której uczniowie mogą korzystać z mLegitymacji szkolnej

Halinów to pierwsza gmina w Polsce, w której uczniowie mogą korzystać z mLegitymacji, czyli legitymacji szkolnej w wersji mobilnej, w telefonie komórkowym. Podpisanie porozumienia pomiędzy Ministerstwem Cyfryzacji a szkołą - to konieczny warunek do tego, by uczniowie danej placówki mogli korzystać z mLegitymacji.


więcej...

NIK o gminnych i powiatowych drogach

Skontrolowane przez Najwyższą Izbę Kontroli samorządy prawidłowo przygotowały oraz zrealizowały inwestycje drogowe finansowane ze środków Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej w latach 2016 - 2019.

więcej...

Tadeusz Wrona komentuje: Kto jest ważniejszy, a kto godniejszy?
Właśnie zakończyły się wybory samorządowe, a z nową kadencją wchodzi w życie zapis w art. 21a ustawy o samorządzie gminnym, który otwiera puszkę Pandory. Za chwilę powiemy déjà vue! Tak, bo we wprowadzonym nowym rozwiązaniu wpisano konflikt między przewodniczącymi rad gmin i wójtami, burmistrzami i prezydentami, który przy tak sformułowanym zapisie niewątpliwie nastąpi. Widzieliśmy to przez całą pierwszą i drugą kadencję samorządu terytorialnego, kiedy konkurencyjność między przewodniczącymi i prezydentami prowadziła nieraz do gorszących sytuacji.
więcej...

Czesław Tomalik: Po wyborach w gminach. Pracujemy!
Drodzy Czytelnicy Forum Samorządowego, na I Zgromadzeniu Związku Gmin Śląska Opolskiego panowała koleżeńska atmosfera. Nasi samorządowcy, wybrani na nową 5-letnią kadencję burmistrzowie i wójtowie, prezentowali pragmatyczne podejście. Startowali głównie z własnych komitetów jako kandydaci niezależni. Większość została ponownie wybrana, ale pojawiła się grupa nowych młodych wójtów. Wszyscy zostali po koleżeńsku przyjęci w samorządowym gronie. Również nieliczni wójtowie z PiS-u.
więcej...

Mazowsze z wizytą w Prowincji Wojwodiny

W Nowym Sadzie w Serbii odbyły się obchody 100. rocznicy przyłączenia Prowincji Wojwodiny do Królestwa Serbii. W obchodach udział marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. Jubileusz był okazją do spotkania delegacji Mazowsza z Prezydentem Rządu Autonomicznej Prowincji Wojwodiny Igorem Mirowiciem.


więcej...

Monitoring maszyn i sprzętu – dlaczego śledzenie i kontrola jest łatwiejsza z gps?
System monitorowania gps maszyn oraz urządzeń to narzędzie dzięki któremu zawsze znasz lokalizację swoich zasobów oraz dysponujesz dokładnym dziennikiem użycia (tj. ilość motogodzin pracy urządzenia). Kontroluj maszyny rolnicze i budowlane, znaj ostatnią pozycję swojego sprzętu zasilanego i nie zasilanego, sprawdź na mapie cyfrowej, gdzie znajdują się Twoje kontenery.


więcej...

Z systemu pieczy zastępczej może zniknąć nawet miliard złotych

Zmiany zasad dofinansowania pobytu dzieci w pieczy zastępczej, organizacja interwencji kryzysowej w praktyce oraz centra usług społecznych – to główne kwestie poruszone podczas Ogólnopolskiej Konferencji Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie i Ośrodków Interwencji Kryzysowej.


więcej...Nowe przepisy Kodeksu wyborczego nie do końca sprawdziły się w praktyce

Przedstawiciele Związku Miast Polskich przyjęli stanowisko w sprawie organizacji i przebiegu wyborów samorządowych w 2018 roku. Stanowisko zostało opracowane na podstawie uwag z 36 miast. W ocenie samorządowców nowe przepisy Kodeksu wyborczego nie do końca sprawdziły się w praktyce.

więcej...

Pierwsze tego typu porozumienie. Ministerstwo Cyfryzacji i Facebook
Polska będzie pierwszym krajem, w którym użytkownicy Facebooka uzyskają możliwość weryfikacji odmowy dotyczącej odwołania od decyzji o blokadzie treści na ich profilu. Możliwość taką przewiduje porozumienie, jakie Ministerstwo Cyfryzacji podpisało dziś (28.11) z przedstawicielami Facebooka.


więcej...

ZMP: Konieczna reforma systemu wynagrodzeń w administracji publicznej
Kwestia zarobków polityków jest od lat wdzięcznym tematem do formułowania populistycznych haseł. Prowadzi to do sytuacji, w której słyszymy obietnice „taniego państwa” lub zapewnienia o tym, że do „polityki nie idzie się dla pieniędzy”, a jednocześnie od wielu lat opinię publiczną bulwersują doniesienia o nepotyzmie w spółkach skarbu państwa.
więcej...

Gliwice z wnioskiem do TK

Rada Miasta Gliwic podjęła uchwałę w sprawie wystąpienia do Trybunału Konstytucyjnego z wnioskiem o zbadanie zgodności przepisów rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej, Europejską Kartą Samorządu Lokalnego, przepisami ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych oraz ustawy z dnia 6 maja 2005 r. o Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego oraz o przedstawicielach Rzeczypospolitej w Komitecie Regionów Unii Europejskiej.

więcej...

Na Śląsku oraz w Krakowie wprowadzono pierwszy stopień alarmowy ALFA
Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające pierwszy stopień alarmowy ALFA na terenie województwa śląskiego oraz miasta Krakowa. Stopień ALFA jest najniższym z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Jest on przede wszystkim sygnałem dla służb dbających o bezpieczeństwo i całej administracji publicznej do zachowania szczególnej czujności.
więcej...

Tadeusz Wrona komentuje: O państwowcu, który był ceniony i lubiany przez wszystkich
W Pałacu Prezydenckim zaprezentowano starannie wydaną przez Oficynę Wydawniczą Volumen publikację „Władysław Stasiak. Służba Ojczyźnie”, wpisującą się w obchody 100-lecia Niepodległości Polski, jako jeden z ostatnich znaków Jej pięknej, a zarazem tragicznej historii.

więcej...
Nowi marszałkowie województwa świętokrzyskiego i łódzkiego
Znamy nazwiska kolejnych nowych marszałków województw. Andrzej Bętkowski będzie rządzić samorządem województwa świętokrzyskiego, a Grzegorz Schreiber samorządem województwa łódzkiego.
więcej...

Ruszyły szkolenia dla gmin i straży gminnych

Rozpoczął się cykl szkoleń przeznaczonych dla pracowników gmin oraz straży miejskich i gminnych województwa śląskiego dotyczących kontroli indywidualnych palenisk.


więcej...Dalszy ciąg zaskoczeń w sejmikach
Po wczorajszych zaskakujących zmianach w sejmiku śląskim dzisiaj mamy kolejne w sejmiku podlaskim. Przewodniczącym sejmiku został wybrany kandydat Koalicji Obywatelskiej. Pomimo, że Prawo i Sprawiedliwość ma większość w sejmiku i rekomendowało swojego kandydata.
więcej...

„Tym razem głosuję” - akcja PE przed wyborami europejskimi

Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce zainaugurowało ogólnoeuropejską akcję profrekwencyjną przed przyszłorocznymi wyborami europejskimi. Nowoczesna platforma „Tym razem głosuję” oraz strona internetowa „Co Europa robi dla mnie” mają służyć aktywizacji wyborców i upowszechnianiu wiedzy o nadchodzących wyborach.

więcej...Na Śląsku będzie rządzić jednak Prawo i Sprawiedliwość
W województwie śląskim w ostatniej chwili doszło do swoistej wolty. Jeszcze wczoraj informowano o podpisaniu umowy koalicyjnej między Koalicją Obywatelską, Sojuszem Lewicy Demokratycznej i Polskim Stronnictwem Ludowym, co dawało koalicji 23 głosy w 45-osobowym Sejmiku Województwa Śląskiego, czyli większość. Dzisiaj się jednak okazało, że większość ma PiS.
więcej...

Nagrody za innowacyjność w  polityce 2018: Gdańsk wygrywa w kategorii Prawa Człowieka
Podczas uroczystej gali w wiedeńskim ratuszu po raz drugi wręczono Nagrody Instytutu Innowacji w Polityce dla najlepszych projektów politycznych z całej Europy. Jury składające się z 1053 obywateli 47 krajów Rady Europy wybierało z ponad 600 nominowanych projektów w ośmiu kategoriach. Do finału zakwalifikowano 80 inicjatyw, nagrodę dostało osiem projektów. Wśród zwycięzcówz nalazł się projekt z Gdańska.


więcej...

Na ulice Gdańska wyjechał specjalny autobus dla osób bezdomnych
W Gdańsku z myślą o pomocy dla bezdomnych na ulice wyjechał autobus „SOS – pomoc dla bezdomnych”. W środku dyżurowała m.in. wolontariuszka, która chętnych częstowała gorąca zupą, a także ratownik medyczny. Można tu było otrzymać także czystą, ciepłą odzież.


więcej...

< 1 2 3 4 5 7 8 9 10 11   ...   163 >
 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

12-15 lutego, Poznań, Budma Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury, https://www.budma.pl

13-15 lutego, Nadarzyn, Remadays Międzynarodowe Targi Reklamy i Druku, http://www.remadays.com

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»