Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Unia Europejska grozi karami za brudne powietrze

Pięć państw unijnych czeka grzywna za nieprzestrzeganie przepisów dotyczących jakości powietrza. Na razie nie ma wśród nich Polski, która wciąż ma czas na poprawę sytuacji.

więcej...

Elektromobilny Lublin

Prezydent Krzysztof Żuk podpisał list intencyjny o współpracy Lublina z Ministerstwem Rozwoju oraz Ministerstwem Energii w zakresie elektromobilności w Polsce. Na mocy porozumienia w mieście powstanie Centrum Elektromobilności.

więcej...

Marek Olszewski: Nic o nas bez nas

Związek Gmin Wiejskich RP przeciwstawia się budowaniu w przestrzeni publicznej negatywnych opinii o samorządności lokalnej oraz wzywa liderów miast i gmin do współdziałania na rzecz obrony idei samorządności i suwerenności samorządów w Polsce.

więcej...

Świnoujście: List intencyjny ws. budowy mieszkań

Miasto podjęło starania o pozyskanie środków na budowę mieszkań czynszowych na wynajem w ramach Rządowego Programu Mieszkanie Plus. Jeśli sprawa zostanie sfinalizowana, wówczas na Warszowie mogłoby powstać około 200 mieszkań dla rodzin, które nie mają zdolności kredytowej w banku na kupno własnego mieszkania na wolnym rynku.


więcej...

Konkurs na aplikację mobilną do wysyłania zgłoszeń alarmowych

Z okazji Europejskiego Numeru Alarmowego 112, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosiło konkurs na aplikację mobilną do wysyłania zgłoszeń alarmowych, w szczególności przez osoby głuche.


więcej...

Agata Dąmbska komentuje: Poseł Jarosław Kaczyński a samorządy

Tak się dziwnie w Polsce składa, że od paru miesięcy przychodzi nam komentować to, co o samorządzie terytorialnym ma do powiedzenia osoba, zupełnie się na nim nie znająca. Jarosław Kaczyński z Prawa i Sprawiedliwości udziela wywiadu za wywiadem, w których jak króliki z kapelusza wyciąga kolejne pomysły odnoszące się do zmian z funkcjonowaniu wspólnot.

więcej...

We Wrześni powstanie centrum przesiadkowe

W Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu Leszek Wojtasiak, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego w imieniu Instytucji Zarządzającej Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2014-2020 (WRPO) podpisał z Tomaszem Kałużnym, burmistrzem Miasta i Gminy Września umowę o dofinansowanie w ramach Poddziałania 3.3.1 „Inwestycje w obszarze transportu miejskiego”.


więcej...

Kary za nieprzyjmowanie uchodźców?

UE zaczyna podejmować kroki ws. państw, które nie pomagają Grecji i Włochom w kwestii uchodźców. Kraje członkowskie, które nie przyjmą uchodźców, będą musiały stawić czoła karom wymierzonym przez Brukselę.

więcej... [KOMENTARZE (1)]

Komisje będą dwukrotnie szacować straty w rolnictwie

W związku z licznymi wystąpieniami organizacji rolniczych oraz wojewodów w sprawie ujednolicenia protokołów szacowania szkód wyrządzonych przez niekorzystne zjawiska atmosferyczne ministerstwo rolnictwa wprowadziło pewne zmiany.

więcej...

Słowacy zainteresowani funkcjonowaniem KWRiST
Wymiana doświadczeń w funkcjonowaniu administracji rządowej i samorządowej w Polsce i na Słowacji to główny cel spotkania Jakuba Skiby, Sekretarza Stanu w MSWiA, Sebastiana Chwałka, Podsekretarza Stanu w MSWiA i Rudolfa Urbanoviča, Sekretarza Stanu w słowackim Ministerstwie Spraw Wewnętrznych.
więcej...

Kongres Pożarnictwa FIRE|WROCŁAW 2017
23 lutego to data ważna w branży przeciwpożarowej, rozpoczyna się bowiem tegoroczny cykl KONGRESÓW POŻARNICTWAFIRE|2017 - wydarzeń branży zabezpieczeń i ochrony przeciwpożarowej poświęconych bezpieczeństwu obiektów budowlanych już na etapie projektowania. Kongresy to wydarzenia bezpłatne mające na celu upowszechnianie, popularyzację oraz szerzenie wiedzy technicznej i merytorycznej w dziedzinie bezpieczeństwa.


więcej...

Strażnicy miejscy uczą się, jak być przewodnikami po Łodzi
W szkoleniu uczestniczyli pracownicy Referatu Profilaktyki Społecznej Straży Miejskiej. Inauguracyjny wykład poprowadził senator Ryszard Bonisławski.

więcej...

T. Wrona: Czy ktoś widział w telewizji samorządowców?
Trwa ostra debata polityczna dotycząca kadencyjności samorządowców i propozycji utworzenia aglomeracji warszawskiej związanej z likwidacją siedmiu powiatów i ograniczeniem samodzielności podwarszawskich gmin. Temperatura debaty już dawno minęła stan podgorączkowy, gorączka jest wysoka.

więcej...

Paweł Adamowicz: PiS nie ufa samorządom

Z prezydentem Gdańska rozmawiamy o ewentualnych konsekwencjach wdrożenia w życie pomysłów Prawa i Sprawiedliwości, które bezpośrednio dotyczą funkcjonowania samorządów terytorialnych.

więcej...

Nowy system informatyczny dla Łodzi

Wdrożenie w łódzkim Urzędzie Miasta rozwiązania ERP (Enterprise Resource Plannning) to pierwszy w polskim samorządzie projekt informatyczny realizowany na tak dużą skalę. Wartość projektu wraz z asystą techniczną to 28 mln zł. Liderem Konsorcjum jest Asseco Data Systems SA specjalizujące się m.in. w rozwiązaniach IT dla samorządów.

więcej...

Toaleta publiczna, w której naładujesz telefon

W Stroniu Śląskim stanął wyjątkowy szalet, w którym mieszkańcy i turyści mogą naładować także swój telefon albo tablet – i to zarówno w środku, jak i na zewnątrz.

więcej...

Zarządzanie kryzysowe – komunikacja i kooperacja służb

Sytuacje kryzysowe mogą pojawić się w wyniku działania sił przyrody, kataklizmów, a także być efektem działalności człowieka lub jej zaniechania. Aby im zapobiec niezwykle ważna jest systematyczna identyfikacja przyczyny problemu oraz jej dogłębna analiza. Sprawne działanie administracji publicznej/ samorządowej, oraz służ mundurowych ma bezpośredni wpływ na przeprowadzenie akcji, od której bardzo często zależne jest ludzkie życie.

więcej...

Cyfrowo grzeczni mniej narażeni na zagrożenia online

W związku z Dniem Bezpiecznego Internetu (DBI) Microsoft przebadał młodzież (13-17 lat) i dorosłych (18-74 lat) z 14 krajów na świecie, mierząc stopień zagrożeń w świecie online. Na tej podstawie powstał Digital Civility Index – wskaźnik opisujący stopień narażenia na ryzyko w sieci. Jego poziom w ujęciu globalnym wynosi obecnie 65 proc.


więcej...


Swarovski otworzy globalne centrum usług w Gdańsku

Ośrodek będzie rozwijał i dostarczał kompleksowe rozwiązania biznesowe wszystkim oddziałom firmy Swarovski. Projekt był wspierany przez Invest in Pomerania oraz Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

więcej...

Dowiedz się kiedy rolnik może wyciąć drzewo

Od 1 stycznia 2017 r. osoby fizyczne mogą usunąć ze swojej nieruchomości każde drzewo, bez względu na jego obwód, jeżeli usunięcie to dokonywane jest na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Oba warunki (własność nieruchomości należąca do osoby fizycznej i określony cel usunięcia) należy spełnić łącznie.

więcej...

< 1 2 3 4 5 7 8 9 10 11   ...   115 >
 
PARTNER STRATEGICZNY

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

26-27 kwietnia, Warszawa, Konferencja „Kreator Bezpieczeństwa - potrzeby i możliwości”, www.successpoint.pl

26-28 kwietnia, Gdańsk, 
Międzynarodowe Targi Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa EUROPOLTECH, www.europoltech.amberexpo.pl

8-9 maja, Warszawa, 
Szkolenie „Zarządzanie zmianą – jak skutecznie pokierować zmianami organizacyjnymi”, www.effectgroup.pl

Więcej wydarzeń...
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»