Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


RODO to nie Rodeo
Zapraszamy na szkolenie "RODO to nie Rodeo - Zadania Użytkowników, Inspektora ODO i Administratora Danych - w świetle zmian RODO 2018".


więcej...

Agata Dąmbska: Smutne Obywatelskie wysłuchanie publiczne

Ze względu na fakt, że wniesiony przez PiS w szybkim trybie poselskim projekt o zmianie ustaw samorządowych i ordynacji wyborczej nie podlegał konsultacjom społecznym ani uzgodnieniom międzyresortowym, organizacje pozarządowe, korporacje samorządowe i uczelnie postanowiły zorganizować własne wysłuchanie publiczne dokumentu, tzw. Obywatelskie.

więcej...

Przyszłoroczne wybory samorządowe zostaną sparaliżowane?

W budynku dawnej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego odbyło się Obywatelskie wysłuchanie publiczne dotyczące projektowanych zmian w Kodeksie Wyborczym i samorządzie lokalnym. Eksperci, samorządowcy, posłowie oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych wyrazili zaniepokojenie w związku z proponowanymi zmianami.


więcej... [KOMENTARZE (4)]

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Laureaci Rankingu Gmin Małopolski nagrodzeni

7 grudnia na Zamku Królewskim w Niepołomicach wręczono nagrody laureatom 8. edycji Rankingu Gmin Małopolski. Zwycięskie gminy to Wielka Wieś, Niepołomice i Zakopane. Wyróżniono również liderów powiatowych.

więcej...

Wrocław nie przygotowany na wystąpienie niszczycielskiej powodzi

Z raportu Najwyższej Izby Kontroli wynika, że 20 lat po powodzi tysiąclecia Wrocław nadal nie jest przygotowany na tak niszczycielski żywioł. Pomimo postępów w realizacji Projektu ochrony przeciwpowodziowej Odry, wciąż nie dostosowano w pełni doliny Widawy do bezpiecznego przeprowadzenia fali powodziowej w obrębie Wrocławia.

więcej...

Rząd idzie na wojnę z afrykańskim pomorem świń

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia zwalczania chorób zakaźnych zwierząt, przedłożony przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi.

więcej...

Włoska Bolonia nowym partnerem Poznania

Poznań ma nowe, piętnaste, miasto partnerskie - Miasto Metropolitalne Bolonia. Współpracę zainaugurowało oficjalne spotkanie zastępcy prezydenta Poznania Mariusza Wiśniewskiego z dyrektorem Gabinetu Miasta Bolonia - Giuseppem De Biasi.

więcej...

Powstał Europejski Indeks Jakości Powietrza

Europejska Agencja Środowiska (EEA) i Komisja Europejska uruchomiły Europejski Indeks Jakości Powietrza (European Air Quality Index). Interaktywna mapa przedstawia gromadzone z godziny na godzinę dane z ponad dwóch tysięcy stacji pomiarowych w Europie i pozwala śledzić poziom pyłów zawieszonych, dwutlenku azotu czy dwutlenku siarki.

więcej...

267 milionów złotych na modernizacje sieci wodociągowej w Lublinie
Na wartość ponad 267 mln zł wykonana zostanie rozbudowana i modernizacja systemu zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków w Lublinie w ramach III etapu tego projektu.


więcej...

Tadeusz Wrona: Odeszła Ligia Urniaż-Grabowska
Była człowiekiem o niezwykłej wrażliwości społecznej, mądrym i prawym, oddanym ludziom, samorządności lokalnej, kochającym Ojczyznę.

więcej...

Koncepcyjny projekt Husqvarna dla parków miejskich przyszłości

Szacuje się, że do 2030 roku miasta na całym świecie będą miały coraz więcej mieszkańców, a co za tym idzie, coraz więcej parków. Z myślą o zarządzaniu rosnącą ilością zieleni w miastach, z możliwie najmniejszym wpływem na naturę oraz osoby odwiedzające parki, Husqvarna stworzyła koncepcyjny projekt Solea.

więcej...

Związek Województw apeluje do rządu o dialog z samorządem

„Przyszłość samorządu terytorialnego”, to temat wiodący XXXV Zgromadzenia Ogólnego Związku Województw RP. Podsumowując dyskusję i odnosząc się do aktualnej sytuacji w Polsce, delegaci ZO ZWRP przyjęli Stanowisko w sprawie  zmian Kodeksu wyborczego i samorządowych ustaw ustrojowych.

więcej...

„Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego”

Zarządzanie kryzysowe to działalność organów administracji publicznej, która polega na zapobieganiu sytuacjom kryzysowym, przygotowaniu do przejmowania nad nimi kontroli w drodze zaplanowanych działań, reagowaniu w przypadku zaistnienia sytuacji kryzysowych, usuwania ich skutków, odbudowy infrastruktury krytycznej oraz odtwarzania zniszczonych zasobów. Ważne jest opracowanie planów reagowania kryzysowego, które opisują kto, co i kiedy będzie robił, za pomocą jakich sił i środków i na jakiej podstawie prawnej.

więcej...

Zaproszenie na Obywatelskie wysłuchanie publiczne
Związek Miast Polskich i Strona Samorządowa Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego oraz Pracownia badań i innowacji społecznych „Stocznia” zapraszają do udziału w Obywatelskim wysłuchaniu publicznym dotyczącym projektowanych zmian w Kodeksie Wyborczym.
więcej...

Agata Dąmbska komentuje: Dokąd zmierzają polskie miasta?

26 listopada br. odbyła się w Warszawie pierwsza z cyklu konferencji o potencjale rozwojowym polskich miast „Którędy do centrum?”, organizowana przez European Liberal Forum. Choć bloki tematyczne były dość dobrze rozdzielone – pierwszy traktował o transporcie, drugi o szeroko pojętej jakości życia – prelegenci i słuchacze zgodnie skupili się na wątkach systemowych.

więcej...

Toyota w Jelczu-Laskowicach będzie produkować silniki hybrydowe

Znana japońska marka produkująca samochody hybrydowe zainwestuje w Jelczu-Laskowicach 400 mln zł. Będzie produkować tam silniki. 

więcej...

Rewolucyjne zmiany w kodeksie wyborczym coraz bliższe
Przedstawione zmiany w ordynacji wyborczej zakładają między innymi wprowadzenie dwukadencyjności wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, zlikwidowanie jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do rad gmin oraz zmiany w przepisach miejsca zamieszkania kandydatów.
więcej...

wDialogu – darmowy system dla urzędów wspomagający prowadzenie konsultacji społecznych
Konsorcjum pod przewodnictwem Uniwersytetu Warszawskiego opracowało uniwersalną platformę online wspomagającą planowanie i prowadzanie konsultacji społecznych. Jej głównym celem jest poprawa jakości konsultacji społecznych i wdrożenie wysokich standardów w zakresie komunikacji urzędów z obywatelami. Stworzone narzędzie jest udostępniane za darmo wszystkim urzędom.
więcej...

O zamianach w prawie wyborczym i solidarnym wsparciu
Propozycje rozwiązań w zakresie ubezpieczania gmin na wypadek zagrożeń i katastrof naturalnych, a także kierunki Polityki Spójności Unii Europejskiej po 2020 roku znalazły się wśród głównych tematów V Forum Samorządowego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.


więcej...

Czesław Tomalik komentuje: Samorządowcy, łączcie się w grupy
Ludzie doświadczeni życiowo mówią: Znamy się na tyle, na ile zostaliśmy wypróbowani. A ostatnie dwa lata to był okres próby. Nasze charaktery zostały poddane „grillowaniu”. Przed nami jeszcze trudniejsze czasy. Rządzący chcą zdominować sądownictwo i szykują dogodną dla siebie nową ordynację wyborczą. Za rok odbędą się wybory samorządowe, które my, lokalni demokraci, musimy wygrać!

więcej...

< 1 2 3 4 5 7 8 9 10 11   ...   138 >
 
PARTNER STRATEGICZNY

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

23-25 lutego, Łódź, INTERBUD 2018 - Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz, https://www.targi.com

28 lutego, Warszawa, Szkolenie „Zarządzanie kryzysowe – komunikacja kryzysowa, http://successpoint.pl

28 lutego – 1 marca, Kielce, ENEX–Nowa Energia 2018 - Targi Odnawialnych Źródeł Energii, http://www.targikielce.pl

Więcej wydarzeń...
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»