Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


WYDARZENIE 
III edycja Rankingu Gmin Województwa Łódzkiego


W Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej odbyła się Gala III edycji Rankingu Gmin Województwa Łódzkiego. Organizatorem Rankingu Gmin jest Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Centrum Szkoleniowe w Łodzi. Partnerem Rankingu jest Urząd Statystyczny w Łodzi.

więcej...

WYDARZENIE 
We Wrocławiu przyznano samorządom Złote Lajki

W II Samorządowym Kongresie Internetu i Mediów Społecznościowych Local SoMe’23 we Wrocławiu, wydarzeniu dedykowanym skutecznej komunikacji samorządowej, wzięło udział 450 uczestników. Pierwszego dnia wręczono także Złote Lajki.

więcej...

TURYSTYKA
Sukces Pomorza Zachodniego

Trasy rowerowe Pomorza Zachodniego cieszą się coraz większym uznaniem. Region znalazł się wśród laureatów Europejskiej Nagrody Zielonych Tras – został nagrodzony w kategorii „doskonałość” za odcinek Wriezen-Siekierki-Choszczno. To prestiżowe wyróżnienie jest przyznawane najlepszym szlakom poprowadzonym niezależnie od dróg samochodowych (tzw. Greenway).

więcej...

PATRONAT MEDIALNY 
III edycja Rankingu Gmin Województwa Mazowieckiego - poznaliśmy laureatów

24 listopada 2023 roku w Przestrzeniach Bruna w Warszawie odbyła się Gala Rankingu Gmin Województwa Mazowieckiego organizowanego przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej Centrum Mazowsze wraz z Urzędem Statystycznym w Warszawie.

więcej...

PATRONAT MEDIALNY
VI Krajowy Kongres Forów Skarbników: Współpraca, Zmiany, Finanse Publiczne

12-13 marca 2024 roku odbędzie się VI Krajowy Kongres Forów Skarbników. To wydarzenie o ogromnym znaczeniu dla Skarbników Jednostek Samorządu Terytorialnego, które już na stałe wpisało się do samorządowego kalendarza.

więcej...

PATRONAT MEDIALNY 
III edycja Rankingu Gmin Województwa Mazowieckiego

Już w najbliższy piątek zapraszamy Państwa do Przestrzeni Bruna w Warszawie, gdzie Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej wraz z Urzędem Statystycznym w Warszawie przedstawi wyniki 
III Rankingu Gmin Województwa Mazowieckiego.
więcej...

WYDARZENIE 
Konferencja podsumowująca projekt „Samorządy nie marnują”

Federacja Polskich Banków Żywności zakończyła projekt „Samorządy nie marnują”, pora więc na bezpłatną konferencję online podsumowującą projekt. Jej celem jest prezentacja aktualnych rekomendacji ekspertów w zakresie współpracy z samorządami oraz poznanie lokalnych programów ograniczania marnowania żywności.

więcej...

STOWARZYSZENIA 
Zarząd Związku Powiatów Polskich obradował w Pruszkowie

Podczas obrad obecni na miejscu starostowie powiatów omówili między inymi kwestię dotyczące finansowania powiatów, w tym w zakresie dotyczącym podziału subwencji oświatowej w 2024 roku.

więcej...

KONKURSY
Towarzystwo Urbanistów Polskich wybrało najlepsze przestrzenie publiczne

Już po raz siedemnasty wybrano najlepsze przestrzenie publiczne w kraju. Jury doceniło 12 realizacji w pięciu kategoriach. Przyznało też nagrodę specjalną za innowacyjne podejście w projektowaniu przestrzeni publicznych.

więcej...

WYDARZENIE 
Zapraszamy na Forum Bankowo-Samorządowe 2023

Kolejna edycja Forum Bankowo-Samorządowego organizowana jest pod hasłem: “Nowe Wyzwania, Nowe Strategie: Samorządy i Banki na Rzecz Wspólnego Rozwoju”. Uczestnicy wydarzenia skupią się na omawianiu najistotniejszych tematów dotyczących współpracy między sektorem samorządowym a bankami w dynamicznym kontekście zmieniających się wyzwań.


więcej...

WSPÓŁPRACA 
Śląskie i chińska prowincja Liaoning zacieśniają współpracę

Przedstawiciele obu regionów podpisali deklarację o kontynuowaniu i umacnianiu współpracy. Województwo Śląskie reprezentował w Shenyang marszałek Jakub Chełstowski, a prowincję Liaoning gubernator Li Lecheng. W skład delegacji z województwa śląskiego, która złożyła wizytę w Chinach, znaleźli się m.in. prezydent Katowic Marcin Krupa, Tomasz Zjawiony prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach i Bartłomiej Babuśka prezes Funduszu Górnośląskiego.

więcej...

FINANSE 
Rusza największe wsparcie w historii województwa mazowieckiego

Modernizacja dróg, autobusy dla uczniów, działania ekologiczne, sprzęt dla strażaków czy badania profilaktyczne dla mieszkańców – to tylko przykłady działań, które mają szansę na dofinansowanie z budżetu województwa. Samorząd Mazowsza uruchomił nabory do autorskich programów wsparcia. Na pomoc dla samorządów lokalnych, organizacji pozarządowych czy działkowców sejmik województwa przeznaczył blisko 900 mln zł.

więcej...

BEZPIECZEŃSTWO
Zwiększ poziom cyberbezpieczeństwa w swoim samorządzie

Liczba zagrożeń cyberbezpieczeństwa, z którymi spotykają się jednostki samorządu terytorialnego (JST), cały czas rośnie. Dlatego warto zadbać o poprawę poziomu zabezpieczeń już teraz, zanim dana jednostka zostanie zaatakowana i doświadczy poważnych strat finansowych i blokady usług. Służą do tego środki dostępne w ramach projektu „Cyberbezpieczny Samorząd”, jednak zgłoszenia można składać tylko do końca listopada – przypomina o tym NASK-PIB.
więcej...

PATRONAT MEDIALNY 
Za dwa tygodnie poznamy laureatów III edycji Rankingu Gmin Województwa Mazowieckiego i Łódzkiego

Już po raz III Ośrodki Regionalne Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej wraz z Urzędami Statystycznymi organizują Rankingi Gmin, mające na celu wyłonienie i promowanie jednostek samorządu terytorialnego województwa mazowieckiego i łódzkiego, wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego.

więcej...

PATRONAT MEDIALNY 
IT w Administracji


23 listopada 2023 r. zapraszamy na bezpłatną konferencje IT w Administracji, której celem jest kompleksowe przedstawienie najnowszych tendencji związanych z informatyzacją polskich urzędów i instytucji administracji publicznej.

więcej...

BEZPIECZEŃSTWO 
Śląskie inwestuje w bezpieczeństwo

53 gminy wojewóztwa śląskiego otrzymają wsparcie w ramach marszałkowskiego konkursu dotyczącego zwiększenia potencjału ratowniczego Ochotniczych Straży Pożarnych.

więcej...

WSPÓŁPRACA 
Delegacja z Korei Południowej z wizytą w Wielkopolsce

Oficjalnym spotkaniem z Markiem Woźniakiem, Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego rozpoczęła się pierwsza w Wielkopolsce wizyta nowego Gubernatora Tae-heum KIM – szefa regionu partnerskiego Chungcheongnam-do z Korei Południowej. Wiodącym tematem spotkania szefów Wielkopolski oraz Chungcheongnam-do była transformacja energetyczna oraz priorytety współpracy obu regionów w najbliższym czasie.

więcej...

CYFRYZACJA 
Cyberbezpieczny Samorząd - weź udział w bezpłatnym szkoleniu

Związek Powiatów Polskich wraz Ministerstwem Cyfryzacji, Państwowym Instytutem Badawczym NASK oraz Centrum Projektów Polska Cyfrowa zapraszają na bezpłatne webinarium, dedykowane pracownikom jednostek samorządu terytorialnego, pt. „Cyberbezpieczny Samorząd”, które odbędzie się 9 listopada 2023 roku. Rozpoczęcie o godz. 10:00.
więcej...

OCHRONA ŚRODOWISKA 
Polski Alarm Smogowy opublikował najnowszy raport

W opublikowanym przez PAS tegorocznym rankingu najbardziej zanieczyszczonych miejscowości w Polsce po raz kolejny zwyciężyła Nowa Ruda, zdobywając pierwsze miejsce w trzech kategoriach: liczba dni smogowych, stężenia PM10 oraz stężenia benzo(a)pirenu. 

więcej...

CYFRYZACJA 
Dane dla Inteligentnych Miast

Rozwój technologiczny, wyzwania związane z urbanizacją i potrzeby społeczne sprawiają, że coraz częściej słyszymy o smart cities, czyli inteligentnych miastach. Nowoczesne rozwiązania przekładają się na poprawę jakości życia mieszkańców, a przestrzeń miejską czynią bardziej przyjazną.

więcej...

< 1 2 3 4 5 7 8 9 10 11   ...   222 >
 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

18 czerwca, Warszawa, XLVII Zgromadzenie Ogólne Związku Miast Polskich, https://www.miasta.pl/

24-25 czerwca, Warszawa,
XXXVIII Zgromadzenie Ogólne Związku Gmin Wiejskich RP, https://www.zgwrp.pl/

25-26 czerwca, Warszawa,
XVII Ogólnopolska Konferencja BGK dla JST, https://xvii-ogolnopolska-konferencja-bgk-dla-jst.konfeo.com/pl
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»