Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


    więcej...

WYDARZENIE 
ZMP i Fundacja Miasto zapraszają na Dni Samorządu Terytorialnego do Warszawy

27 i 28 maja 2024 r. zapraszamy na dwudniową konferencję pn. „Wyzwania nowej kadencji”, podczas której zostaną omówione najważniejsze problemy stojące przed samorządem lokalnym oraz możliwości ich skutecznego rozwiązania.
więcej...

KWRiST
Majowe posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego

W siedzibie MSWiA, odbyło się posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Obrady komisji otworzył minister spraw wewnętrznych i administracji Tomasz Siemoniak. Szef MSWiA podkreślił, że rząd widzi w samorządowcach ważną część państwa. Minister przypomniał także o kluczowej roli samorządów w budowaniu bezpieczeństwa obywateli, które jest priorytetem rządu.

więcej...

PATRONAT MEDIALNY 
Bezpłatna Konferencja – Data Center Trends Wyzwania centrów danych


Już 22 maja
odbędzie się konferencja Data Center Trends, podczas której poruszymy i przeanalizujemy zagadnienia bieżących trendów dla wysokoefektywnych i bezpiecznych centrów danych.

więcej...

WYDARZENIE 
Szukasz niesamowitych, zapierających dech w piersiach miejsc?

Czy jesteś gotowy na niezapomniane przeżycia, które pobudzą Twoje zmysły i rozpalą wyobraźnie? Odkryjesz je na targach turystycznych Atrakcje Regionów! To doskonała inspiracja przy planowaniu weekendowych i wakacyjnych podróży.

więcej...

PATRONAT MEDIALNY 
Nowe zasady projektowe dróg w praktyce samorządów 2024


Coroczne, wyjątkowe spotkanie, które gromadzi setki specjalistów ds. zarządzania drogami, celem otwartej i merytorycznej dyskusji na temat kwestii związanych z ich obszarem pracy. Jesteśmy świadomi wyzwań, z jakimi boryka się branża drogowa i wiemy, jak ważną rolę odgrywa w niej wiedza praktyczna. Naszym priorytetem jest jej dostarczenie.

więcej...

INWESTYCJE 
70 mln zł na budowę urządzeń wodnych w Łódzkiem

Urząd Marszałkowski przekazuje kolejne środki na walkę z suszą rolniczą w Łódzkiem. Tym razem to aż 70 mln zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020, za które spółka Wody Polskie wybuduje na rzekach naszego województwa urządzenia pozwalające lepiej retencjonować wodę.

więcej...

WYDARZENIE 
„CyberGOV – bezpieczeństwo IT w sektorze publicznym”

Dołącz do 10. jubileuszowej edycji konferencji CyberGov - niepowtarzalnego wydarzenia poświęconego podnoszeniu poziomu cyberbezpieczeństwa instytucji sektora publicznego - realne zagrożenia, wymogi prawne i dostępne możliwości.
więcej...

PATRONAT MEDIALNY 
W przyszłym tygodniu odbędzie się Samorządowy Kongres Finansowy 


Finanse samorządów, zmiany klimatu, wykorzystanie nowych technologii, służba zdrowia i obrona cywilna – to przykłady tematów, o których dyskutować będą przedstawiciele samorządów, rządu, nauki i biznesu podczas Local Trends – Samorządowego Kongresu Finansowego, w dniach 13-14 maja w Sopocie.

więcej...

BEZPIECZEŃSTWO 
MSWiA przygotowało projekt ustawy o ochronie ludności i obronie cywilnej

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało projekt ustawy o ochronie ludności i obronie cywilnej. Do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów trafił już wniosek o wpisanie projektu do wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów. Po nadaniu numeru zostanie skierowany do uzgodnień międzyresortowych oraz opublikowany na stronie Rządowego Centrum Legislacji, gdzie będzie można się z nim zapoznać.
więcej...

WYDARZENIE 
Klub Miast Przyszłości: System Monitorowania Usług Publicznych

Współcześnie samorządy stają przed licznymi wyzwaniami, które wymagają podejmowania trafnych decyzji w obszarze polityki publicznej, rozwoju infrastruktury oraz efektywnej alokacji zasobów. W kontekście dynamicznych zmian społeczno-gospodarczych i rosnących oczekiwań społeczności lokalnej, kluczowym czynnikiem staje się wykorzystanie danych i statystyk publicznych jako solidnego fundamentu dla podejmowania decyzji.

więcej...

WYDARZENIE 
W Katowicach trwa Europejski Kongres Gospodarczy

W uroczystej inauguracji Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który odbywa się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, wzięli udział: marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa, Kazimierz Karolczak, przewodniczący Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, Marcin Krupa, prezydent Katowic i Marek Wójcik, wojewoda śląski.

więcej...

WSPÓŁPRACA 
Dolny Śląsk i norweski Nordland nawiązały współpracę

Akwakultura, wspólne badania i rozwój, a także edukacja i turystyka to najważniejsze obszary kooperacji Dolnego Śląska i norweskiego Okręgu Nordland. Umowę o międzyregionalnej współpracy podpisali dziś marszałek Cezary Przybylski oraz Svein Øien Eggesvik – Przewodniczący rządu Okręgu Nordland.

więcej...

SZKOLENIA 
ZWRP szkoli ze współpracy z NGO

Optymalny model współpracy pomiędzy samorządami a NGO – tego dotyczyło szkolenie zorganizowane przez Związek Województw RP. To trzecie tego typu szkolenie, ponownie poprowadzone przez pana Łukasza Waszaka.
więcej...

PATRONAT MEDIALNY 
Nowa kadencja władz samorządowych

Zmiany klimatu, wykorzystanie nowych technologii, służba zdrowia i obrona cywilna – to przykłady tematów, o których dyskutować będą samorządowcy na rozpoczęcie kadencji – podczas Local Trends – Samorządowego Kongresu Finansowego. Wydarzenie odbędzie się w dniach 13-14 maja w Sopocie.

więcej...

KONKURSY 
Ruszył nabór projektów w konkursie Eco-Miasto 2024

Jak co roku, także i teraz, polskie miasta mają szansę na podzielenie się swoimi zrównoważonymi projektami i otrzymanie tytułu Eco-Miasto. Od 22 kwietnia do 30 czerwca miasta mogą zgłaszać swoje zrównoważone projekty w tegorocznym konkursie.

więcej...

KWRiST
Z kwietniowego posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego

W siedzibie MSWiA, odbyło się posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Obradom komisji współprzewodniczyli Tomasz Szymański, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji oraz prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

więcej...

WYBORY 2024
Zmiany, zmiany, zmiany... w miastach

Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki drugiej tury wyborów ze 100 proc. komisji wyborczych. Wybierano 748 wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. 
W niektórych miejscowościach doszło do zaskakujacych rozstrzygnięć.
więcej...

PATRONAT MEDIALNY 
Liderzy pierwszej tury wyborów wezmą udział w Samorządowym Kongresie Finansowym w Sopocie


Gospodarzem wydarzenia jest Miasto Sopot, które reprezentowała będzie prezydentka Magdalena Czarzyńska-Jachim. Wystąpienie inauguracyjne pod tytułem „Priorytety dla samodzielności samorządów w nowej rzeczywistości” wygłosi Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku.

więcej...

WYBORY 2024
II tura wyborów samorządowych 2024. Kampania profrekwencyjna dla miast

Pierwsza tura wyborów samorządowych za nami, a w wielu miejscach naszego kraju mieszkańcy już dokonali swojego wyboru. Jednak w dalszym ciągu przed nami „dogrywka” - druga tura wyborów, która odbędzie się 21 kwietnia.

więcej...

  2 3 4 5 6   ...   222 >
 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

27-28 maja, Warszawa, Konferencja Wyzwania nowej kadencji, https://www.miasta.pl

28 maja, Warszawa,
Konferencja Innowacyjny Samorząd 2024, https://www.samorzad.pl
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»