Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Samorządowcy zapraszają wszystkich do świętowania 4 czerwca
W Warszawie powołano samorządowy zespół ds. organizacji obchodów 30. rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku, w którego skład weszli m.in. prezydenci miast. Podczas uroczystości w Gdańsku podpisana zostanie deklaracja Wolności i Solidarności.
więcej...

Tomalik: Okiem samorządowca patrzę na politykę społeczną w Unii Europejskiej (i poza nią)
Drodzy Czytelnicy Forum Samorządowego, od prawie 29 lat pracuję na rzecz samorządów gminnych, od 26 lat wspieram gminną oświatę, zaś od 13 lat – gminną pomoc społeczną. Ale dopiero podróże po świecie w ostatnich latach dały mi punkt odniesienia, pozwoliły w praktyce porównać rozwiązania systemowe w zakresie polityki społecznej w różnych państwach.

więcej...

NIK krytykuje starostów za brak prawidłowej rekultywacji terenów po eksploatacji kopalin

Zdaniem kontrolerów Najwyższej Izby Kontroli starostowie nie zapewnili skutecznej i prawidłowej rekultywacji terenów po wydobyciu kopalin. W tej kwestii wykazali się całkowitą biernością.


więcej...

Katowice zwyciężają w międzynarodowym rankingu

Miasto zajęło pierwsze miejsce pod względem strategii przyciągania inwestycji bezpośrednich  w prestiżowym rankingu fDi Magazine pn. „Polish Cities of the Future 2019/20" oceniającym atrakcyjność miast dla bezpośrednich inwestycji zagranicznych.


więcej...

Stwierdzono ponad dwa tysiące uchybień w escape roomach
Premier Mateusz Morawiecki, a także m.in. ministrowie Joachim Brudziński i Jadwiga Emilewicz, wzięli udział w odprawie dotyczącej wdrożenia zmian prawnych w zakresie działalności tzw. escape roomów.


więcej...

Wolność zgromadzeń. RPO pisze do prezydentów, by zanalizowali jego raport

Władze mają zapewnić obywatelom prawo do zgromadzeń publicznych. Zakaz powinien być czymś wyjątkowym. Takie m.in. rekomendacje zawiera raport RPO o stanie przestrzegania wolności zgromadzeń. Publikacja trafiła do MSWiA, policji, prezydentów miast.

więcej...

Brak systemowego wsparcia przyczyną złej jakości powietrza

Niedostateczna wiedza na temat smogu, nieprzestrzeganie prawa, ale też brak systemowego wsparcia finansowego to najważniejsze przyczyny złej jakości powietrza na Mazowszu. Tak wynika z najnowszych badań przeprowadzanych na zlecenie samorządu województwa mazowieckiego.

więcej...

E-dowód - kolejne miasta po testach

Kolejna tura miast jest po pomyślnych testach dowodu osobistego z warstwą elektroniczną. Urzędnicy, którzy wzięli w nich udział sprawdzali działanie e-dowodu w warunkach rzeczywistych.


więcej...

200 milionów złotych na doposażenie stołówek w szkołach

Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie w sprawie realizacji modułu 3 wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” dotyczącego wspierania w latach 2019-2023 organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki przez organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków, przedłożone przez ministra edukacji.

więcej...

Lublin i Wilno podpisały umowę o współpracy

Lublin ze stolicą Litwy będzie współpracował głównie w dziedzinach kultury, oświaty i nauki. List intencyjny w tej sprawie w Wilnie podpisali prezydent Lublina Krzysztof Żuk i Mer Wilna Remigijus Szimaszius.


więcej...

Kolejny sukces Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego

Dziewiąty marszałkowski bal dobroczynny odbył się w CKK Jordanki w Toruniu. Pieniądze zebrane podczas imprezy trafią do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego sióstr serafitek w Toruniu i prowadzonego przez szarytki Domu Pomocy Społecznej w Świeciu, zasilą też konta dwóch misji niosących pomoc potrzebującym w Zambii i Syrii.


więcej...

RODO dla administracji – odpowiedzi na 27 pytań
Dzisiaj w Ministerstwie Cyfryzacji odbyła się konferencja prasowa, na której zaprezentowany został przewodnik po RODO dla administracji. Wzięli w niej udział minister cyfryzacji, Marek Zagórski i wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, Paweł Szefernaker.


więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Bezpłatna konferencja – WORKFLOW TRENDS już 27 Lutego 2019
Efektywnie funkcjonujące przedsiębiorstwo, to konsekwencja wyboru odpowiednich rozwiązań. Systemy zarządzania obiegiem dokumentów oraz procesami biznesowymi, z pewnością można uznać za niezbędne narzędzia, prowadzące do synonimu sprawnie funkcjonującej organizacji.


więcej...

Przy gdyńskich szkołach będzie bezpieczniej
Specjalna komisja, która wypracowuje dobre standardy ruchu przy gdyńskich szkołach rozpoczyna kolejny rok działania i zamierza intensywnie pracować nad nowymi pomysłami. Przewodniczyć jej będzie Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.


więcej...

Tadeusz Wrona: Jednomyślność przeszła bez echa
Wobec dramatycznych wydarzeń, które na początku roku zdominowały opinię publiczną nie zwrócono uwagi, że 1 stycznia weszła w życie istotna z punktu widzenia jednostek samorządu terytorialnego zmiana ustawy o finansach publicznych oraz niektórych innych ustaw (w tym o: samorządzie gminnym, samorządzie powiatowym, samorządzie województwa, regionalnych izbach obrachunkowych i zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych) – Dz. U. poz. 2500. 14 grudnia 2018 r. Sejm uchwalił ustawę jednomyślnie, co właściwie się nie zdarza, 421 głosami – bez głosów przeciwnych i wstrzymujących.
więcej...

Inowrocław pierwszym miastem w Polsce z taborem całkowicie ekologicznym

Volvo Polska dostarczyło osiem miejskich, całkowicie elektrycznych autobusów do Inowrocławia. Wcześniej – pod koniec ubiegłego roku – Volvo dostarczyło do miasta pierwsze w Polsce autobusy o napędzie elektryczno-hybrydowym (typu plug-in), a jeszcze wcześniej – klasyczne hybrydy. W sumie w inowrocławskiej flocie są już 24 zelektryfikowane autobusy.


więcej...

Miasta i regiony UE określają priorytety na 2019 rok

Władze lokalne i regionalne zamierzają naciskać na państwa członkowskie, by do końca roku zwiększyły ambicje w zakresie klimatu, ustanowiły cele zmniejszania ubóstwa energetycznego i objęły miasta i regiony krajowymi planami w zakresie klimatu i energii.
więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Data Center już za dwa tygodnie
Wydarzenie jest poświęcone technologiom, środowiskom i narzędziom gwarantującym niezawodny i bezpieczny dostęp do baz danych. Zakres tematyczny konferencji obejmuje szereg rozwiązań stosowanych współcześnie w projektowaniu i budowie centrum danych.


więcej...

Tomalik: Trzeba cofnąć upartyjnianie państwa. Władza dla samorządów!
Drodzy Czytelnicy Forum Samorządowego, wydarzenia ostatnich dni, które obejmują zabójstwo Prezydenta Miasta Gdańska i jego skutki oraz afery ujawniające prawdziwe oblicze rządzącej partii PiS, stawiają wielkie wyzwania przed nami, samorządowcami.

więcej...

Spotkania starachowickich strażaków z mieszkańcami gminy Mirzec

Starachowiccy strażacy wraz z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji oraz Powiatowej Inspekcji Sanitarnej uczestniczyli w spotkaniach w ramach akcji edukacyjnej dotyczącej zdrowia i bezpieczeństwa mieszkańców gminy Mirzec.


więcej...

  2 3 4 5 6   ...   163 >
 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

12-15 lutego, Poznań, Budma Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury, https://www.budma.pl

13-15 lutego, Nadarzyn, Remadays Międzynarodowe Targi Reklamy i Druku, http://www.remadays.com

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»