Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Nowy tabor w Gdyni za 170 mln zł

Gdynia szykuje się do zakupu nowoczesnego taboru transportu publicznego. W ramach unijnego projektu na ulice wyjedzie w sumie 85 nowych pojazdów. Całkowity koszt realizacji to blisko 170 milionów złotych.

więcej...

T. Wrona komentuje: Owoce dialogu
Prowadzony dialog między Prezydentem i samorządowcami przyniósł bardzo ważny efekt. Prezydent uznał zapisy znowelizowanej przez Parlament ustawy o Regionalnych Izbach Obrachunkowych za niekonstytucyjne i złożył wobec niej swoje veto.

więcej...

Dodatkowe patrole policji na Pomorzu
Trwa kolejna tura praktyk słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego. Policjanci, którzy wkrótce zakończą szkolenie, pełnili już swoje pierwsze służby w terenie pod okiem starszych kolegów. Adeptów policyjnego rzemiosła spotkać można między innymi w Koszalinie i Słupsku.


więcej...

Finansowe wsparcie dla ratowników z OSP oraz ich psów

Województwo Małopolskie przekazało w sumie 200 tys. zł na zakup sprzętu i szkolenia dla psów i ich przewodników z trzech małopolskich grup poszukiwawczo-ratowniczych z Nowego Sącza, Kęt i Goszczy.

więcej...

NIK pozytywnie o pomorskich boiskach przyszkolnych

Boiska przy pomorskich szkołach objętych kontrolą Najwyższej Izby Kontroli wykorzystywano zgodnie z potrzebami uczniów i okolicznych mieszkańców zarówno w czasie roku szkolnego, jak i w okresie wakacji.

więcej...

Prezydent wysłuchał samorządowców i zawetował ustawę o RIO
To pierwsza ustawa zawetowana przez prezydenta, która została przygotowana za rządów Prawa i Sprawiedliwości. Szereg uwag do nowelizacji zgłaszały środowiska samorządowe, które apelowały do prezydenta by jej nie podpisywał.
więcej...

Tarnowskie Góry wpisane na światową listę dziedzictwa UNESCO

Komitet Światowego Dziedzictwa zdecydował o wpisie tarnogórskich obiektów na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Kopalnie rud ołowiu, srebra i cynku wraz z systemem gospodarowania wodami podziemnymi w Tarnowskich Górach będą pierwszym w województwie śląskim i piętnastym w Polsce miejscem na liście UNESCO.

więcej...

Lubella z drugim zezwoleniem na działalność w Podsterfie Lublin

Polskie Zakłady Zbożowe Lubella, lider na rynku makaronów w Polsce oraz znany producent wyrobów zbożowych, otrzymał drugie pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w Podstrefie Lublin będącej częścią Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC.

więcej...

"Forum Transportu Publicznego –  nowe technologie i bezpieczeństwo"
Celem ogólnym dla systemu komunikacji zbiorowej jest optymalna realizacja potrzeb przewozowych pasażerów poprzez wykorzystanie dostępnych technologii. Zaproszeni eksperci w zwięzłej formie przekażą pełen zakres praktycznych informacji dotyczący tej tematyki, szczególnie istotnej po rozpoczęciu kolejnego okresu budżetowego Unii Europejskiej.
więcej... [KOMENTARZE (7)]

O milion spadła liczba młodych rolników w Unii Europejskiej
UE musi szybko poprawić sposób wspierania młodych rolników – wynika z raportu Europejskiego Trybunału Obrachunkowego przedstawionego w Najwyższej Izbie Kontroli.
więcej...

Samorządowcy znaleźli w Irlandii pomysł na poprawę jakości powietrza
Wicemarszałek woj. mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska i Dyrektor Departamentu Gospodarki Odpadami oraz Pozwoleń Zintegrowanych i Wodnoprawnych Marcin Podgórski uczestniczyli w wizycie studyjnej w Republice Irlandii poświęconej ochronie powietrza.


więcej...

BGK dofinansuje budowę ponad 1600 lokali komunalnych i socjalnych

Bank Gospodarstwa Krajowego zakończył przyjmowanie wniosków o udzielenie finansowego wsparcia budownictwa socjalnego i komunalnego.

więcej...

Dzięki kolejnym inwestycjom ponad 500 osób znajdzie prace w Olsztynku

Tymbark NWS oraz Sklejka - Pisz zainwestują w Olsztynku w Warmińsko-Mazurskiej SSE. Nakłady inwestycyjne obu firm wyniosą ok. 180 mln zł.

więcej...

W Kujawsko-Pomorskim odtworzono szósty posterunek policji

1 stycznia 2011 r. Posterunek Policji w Złejwsi Wielkiej został zlikwidowany, a funkcjonariusze zostali włączeni w strukturę Komisariatu Policji w Chełmży.

więcej...

27 lipca 2017 Dzień z Bezpieczeństwem Pożarowym na PGE Narodowym. Zarezerwuj swój czas!

27 lipca 2017 Kongres Pożarnictwa FIRE 2017 na PGE NARODOWYM w Warszawie gościć będzie specjalistów ochrony przeciwpożarowej i branży security.

więcej...

Zielonka, Tłuszcz oraz Jastrzębie stawiają na OZE

Dzięki unijnemu wsparciu w podwarszawskiej Zielonce oraz w gminach Tłuszcz i Jastrzębia tradycyjne technologie produkcji energii zastąpione będą systemami OZE, opartymi na energii słonecznej i biomasie.

więcej...

Ruszają lekcje na temat cyberataków

Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie wspólnie z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz we współpracy z Rządowym Centrum Bezpieczeństwa, Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych S.A. i Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi S.A., organizuje i Letnią Szkołę Cyberbezpieczeństwa pod hasłem „Cyber Odyseja - wyzwania XXI wieku”.

więcej...

Miasta łączą siły na rzecz imigrantów

Samorządowcy z Pomorza i przedstawiciele 11 miast zrzeszonych w Unii Metropolii Polskich podpisali dwie deklaracje dotyczące integracji miast na rzecz współpracy w kwestii pomocy dla imigrantów.

więcej...

Piąta edycja Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości
Motywem przewodnim tegorocznej edycji Kongresu jest Państwo XXI wieku: Gospodarka oparta na wiedzy. Przygotowywane przez Radę Programową Kongresu zagadnienia obejmą najbardziej istotne kwestie związane z rozwojem ekonomicznym i społecznym, m.in. synergią nauki z biznesem, rynkiem pracy w Polsce, energetyką, samorządami, innowacjami i przedsiębiorczością, bankowością, technologiami w IT, ekologią, odnawialnymi źródłami energii, transportem czy medycyną.
więcej...

Czesław Tomalik komentuje: Samorządy gotowe na przyjęcie ofiar wojny w Syrii
Stanowisko głowy Kościoła Katolickiego w sprawie uchodźców jest powszechnie znane. W swoim najnowszym przesłaniu, ogłoszonym w dniu 4 lipca 2017 r. za pośrednictwem agencji Ansa, papież Franciszek zapewnił o swej bliskości ze wszystkimi, którzy niosą pomoc ludziom uciekającym przed wojną, terroryzmem, głodem.

więcej...

< 1 3 4 5 6 7   ...   122 >
 
PARTNER STRATEGICZNY

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

26-27 lipca, Warszawa, Summit EOIF GigaCon - Elektroniczny Obieg Informacji w Firmie, www.gigacon.org

27 lipca, Warszawa, 14 edycja Kongresu Pożarnictwa, 
www.fire-expo.pl

Więcej wydarzeń...
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»