Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Lublin zwycięzcą 6 edycji CEE Shared Services Awards
Gówna nagroda w kategorii „Emerging City of the Year – Poland” czyli „Wschodzące miasto roku” trafiła do Lublina. Doroczne wyróżnienia - CEE Shared Services Awards za wkład w rozwój sektora usług biznesowych przyznało miastom środowisko branży BSS w Europie Środkowo-Wschodniej.


więcej...

Specjalny komitet doradzi prezydentowi w sprawie rewitalizacji

Będą analizować, oceniać, sprawdzać, ale także wyznaczać kierunki działań i doradzać prezydentowi. Specjalny 25-osobowy zespół został właśnie oficjalnie powołany po to, by przez najbliższe trzy lata wspierać procesy gdyńskiej odnowy. To Komitet Rewitalizacji.

więcej...

Czy nowe przepisy zwiększą udział obywateli w sprawowaniu władzy?

Akt prawny z 11 stycznia 2018 roku stał się przedmiotem zainteresowania opinii publicznej i ekspertów ze względu na zmiany w przepisach regulujących wybory. Jednak ustawa wprowadza również szereg zmian, które w zamyśle inicjatorów służyć mają poszerzeniu i wzmocnieniu mechanizmów partycypacji i kontroli obywatelskiej. Czy to rzeczywista szansa na przełamanie deficytu demokratycznego w polskim samorządzie? - analizuje Dawid Sześciło, ekspert Fundacji im. Stefana Batorego.

więcej...

Patronat medialny „Forum Samorządowe”
„Zarządzanie kryzysowe – komunikacja i kooperacja służb”
Współdziałanie w kryzysie - komunikacja i kooperacja to jedno z podstawowych wyzwań, przed którym stoją służby mundurowe i administracja publiczna. Ważne jest opracowanie planów reagowania kryzysowego, które opisują kto, co i kiedy będzie robił, za pomocą jakich sił i środków i na jakiej podstawie prawnej.


więcej...

Tadeusz Wrona: Jak ochronić ludzi przed ludźmi i człowieka przed samym sobą?
Jest wiele spraw dotychczas nie rozwiązanych przez samorządy, albo rozwiązanych w sposób niewystarczający. Należy do nich mocno dolegliwy problem  osób, które poprzez odór jaki wydają zakłócają przejazd ludzi w środkach komunikacją publicznej.

więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Ostatnie chwile na zgłoszenie udziału w konferencji Data Center

Zapraszamy do udziału w bezpłatnej konferencji poświęconej technologiom, środowiskom i narzędziom gwarantującym niezawodny i bezpieczny dostęp do baz danych. Zakres tematyczny konferencji obejmuje szereg rozwiązań stosowanych współcześnie w projektowaniu i budowie centrum danych.

więcej...

W kwietniu Kraków stanie się samorządowym centrum Europy

„Samorząd strategią dla przyszłości” – pod takim hasłem trwać będzie 26 i 27 kwietnia w Krakowie IV Europejski Kongres Samorządów. W konferencji weźmie udział ok. 2000 osób – liderów samorządowych oraz elit regionalnych, przedstawicieli administracji państwowej, świata biznesu, kultury, NGO, mediów z krajów Europy Środkowej i Wschodniej.

więcej...

Nowy budynek starostwa powiatowego w Garwolinie

Mieszkańcy powiatu garwolińskiego sprawy leżące w kompetencjach starostwa załatwią wreszcie w jednym miejscu. Starostwo Powiatowe ma bowiem nową siedzibę przy ul. Mazowieckiej 26 w Garwolinie.

więcej...

Minister Joachim Brudziński przeprosił samorządowców
W dzisiejszym, pierwszym w 2018 roku, posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego wziął udział minister Joachim Brudziński, który rozpoczął obrady od przeprosin strony samorządowej. Przeprosin za spóźnienie się.więcej...

Śląskie nawiązuje współpracę z atrakcyjnym partnerem z dalekich Indii

Województwo Śląskie będzie współpracować z Bengalem Zachodnim w zakresie gospodarki, nauki i techniki oraz promocji. Będą realizowane wspólne przedsięwzięcia w sektorach przemysłu energetycznego, motoryzacyjnego, maszynowego, górniczego, technologii informacyjnych, przetwórstwa spożywczego oraz innowacyjnych technologii.

więcej...

Niemal 600 milionów złotych na modernizację dróg w Polsce

Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) udzielił Bankowi Gospodarstwa Krajowego kredytu w wysokości 580 mln euro. Będzie on przeznaczony na współfinansowanie budowy 157,5-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 między Lublinem a Rzeszowem.

więcej...

Ukraińcy, Polacy i Norwegowie wspólnie o efektywności energetycznej

Blisko 170 uczestników z Ukrainy, Polski i Norwegii wzięło udział w konferencji, podsumowującej projekt „Polsko-norweska pomoc dla podniesienia efektywności energetycznej na Ukrainie”, która odbyła się w Kijowie.

więcej...

To Kraków jest stolicą... Sportową stolicą naszego kraju

Popularny portal internetowy Łączy nas pasja przygotował subiektywną sportową klasyfikacje polskich miast. Pierwsze miejsce zajął Kraków.

więcej...

Czesław Tomalik komentuje: Grupą, mości panowie!
Nasz Związek ma pozytywne doświadczenia z grupowymi negocjacjami oświetleniowymi począwszy od 1993 r. Z kolei w ostatnich ośmiu latach też grupowo dobrze sobie radzimy z nową rzeczywistością w branży, czyli w warunkach istnienia koncernów energetycznych. A to trudni partnerzy.

więcej...

Nowoczesne defibrylatory będą ratować życie w Bartoszycach

W Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Bartoszycach odbyło się uroczyste przekazanie defibrylatorów AED jednostkom ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu bartoszyckiego.

więcej...

Już ponad milion złotych zebrano w ramach Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego

W CKK Jordanki w Toruniu już po raz ósmy odbył się Marszałkowski Bal Dobroczynny. Dochód z imprezy trafi do Domu Dobrego Pasterza dla Samotnych Matek w Żołędowie, Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Grabiu, a także polskich misjonarzy niosących pomoc potrzebującym w Zambii i Indonezji.

więcej...

Na ulice Krakowa już niebawem wyjedzie 12 autobusów hybrydowych

Volvo Polska dostarczy przegubowe autobusy hybrydowe Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu w Krakowie. To kolejne miasto w Polsce zamawiające tego typu pojazdy.więcej...

Obudź smartfonowe zombie w Poznaniu

Testowo uruchomiono dodatkowe oświetlenie przy przejściach dla pieszych przez ul. Estkowskiego i ul. Garbary w Poznaniu. Ledowe listwy świecą w tych samych kolorach, co światła dla pieszych.

więcej...

Ruszyła rekrutacja na bezpłatne studia podyplomowe dla liderów oświaty

Szansa dla dyrektorów szkół i przedszkoli oraz nauczycieli i kierowników świetlic na rozwój zawodowy. Ruszyły bezpłatne studia podyplomowe dla liderów oświaty województw mazowieckiego i świętokrzyskiego.

więcej...

Fundacja Batorego rekomenduje obywatelski monitoring reformy systemu wyborczego
Eksperci Fundacji Batorego przyjęłi stanowisko nt. ustawy zmieniającej Kodeks wyborczy. W stanowisku zostały ujęte najważniejsze problemy jakie mogą zaistnieć po wejściu w życie ustawy. Eksperci Fundacji formułują również rekomendacje, jak obywatelski monitoring reformy systemu wyborczego, czy analizę kandydatur oraz obsady personalnej nowych stanowisk w administracji wyborczej (w tym nowego szefa KBW).
więcej...

< 1 3 4 5 6 7   ...   138 >
 
PARTNER STRATEGICZNY

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

23-25 lutego, Łódź, INTERBUD 2018 - Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz, https://www.targi.com

28 lutego, Warszawa, Szkolenie „Zarządzanie kryzysowe – komunikacja kryzysowa, http://successpoint.pl

28 lutego – 1 marca, Kielce, ENEX–Nowa Energia 2018 - Targi Odnawialnych Źródeł Energii, http://www.targikielce.pl

Więcej wydarzeń...
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»