Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Polska w europejskim ogonie wykorzystania energii słonecznej

W 2016 roku łączna moc zainstalowana paneli słonecznych w Unii Europejskiej przekroczyła 100 GW. Polska kolejny rok z rzędu znalazła się na szarym końcu wykorzystania tej technologii, ale to się zmienia.


więcej...

Mazowsze pozostaje liderem innowacyjności

Po raz kolejny województwo mazowieckie zdobyło najwięcej punktów i zostało zwycięzcą „Indeks Millenium – Potencjał Innowacyjności Regionów 2017”.

więcej...

Tadeusz Wrona komentuje: Kolejowe uszczuplanie dochodów gmin
Problem uszczuplania dochodów gmin przez wprowadzanie nowych zapisów ustawowych bez stosownej rekompensaty, wynikającej konstytucyjnej zasady adekwatności środków finansowych do zadań, jest tak dawny jak historia odrodzonego w 1990 r. samorządu terytorialnego.

więcej...

Husqvarna uruchamia pilotażowo usługę pay-per-use
Usługa ruszyła maju w Sztokholmie. Właściciele ogrodów zyskali dostęp do usługi pay-per-use, która pozwala im na płacenie jedynie za czas wypożyczenia akumulatorowych maszyn ogrodowych Husqvarna. To rozwiązanie eliminuje konieczność posiadania, przechowywania i serwisowania maszyn, których nie używamy zbyt często takich jak nożyce do żywopłotu czypilarka. To pilotażowy projekt i realizacja zobowiązania firmy Husqvarna do odkrywania innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań w kwestii pielęgnacji ogrodów i terenów zieleni.
więcej...

25 mln zł na prowadzenie zachodniopomorskich zawodówek

Samorządy zachodniopomorskie będą mogły pozyskać dofinansowanie na prowadzone przez siebie szkoły zawodowe. Zarząd województwa ogłosił konkurs w ramach działania 9.8, w którym wnioski będzie można składać od końca maja do końca lipca.

więcej...

Rowerowa społeczność Nextbike liczy już milion osób

Dzięki otwarciom systemów samoobsługowych wypożyczalni rowerów w kolejnych miastach każdego dnia liczba ich użytkowników rośnie o kilka tysięcy.  Od 2011 roku użytkownicy rowerów miejskich Nextbike Polska nakręcili już 37 mln km.


więcej...

Radom zwiększa pulę pieniędzy przeznaczonych na wymianę pieców

Ponad pół tysiąca wniosków o przyznanie dotacji na likwidację pieców węglowych wpłynęło do radomskiego magistratu. Ze względu na duże zainteresowanie mieszkańców, prezydent Radomia zdecydował o zwiększeniu o 1 mln zł puli pieniędzy przeznaczanych przez miasto na ten cel.

więcej...

Jak skutecznie walczyć ze smogiem w miastach?

W tym sezonie grzewczym niemal codziennie ogłaszano ostrzeżenia o smogu w bardzo wielu miastach, miasteczkach i gminach. Po raz pierwszy opinia publiczna tak szeroko zainteresowała się problemem jakości powietrza. Polacy oczekują szybkiej reakcji władz na zaistniałąsytuację. Samorządy odgrywają tu kluczową rolę. Najnowsza publikacja Instytutu Badań nad Bezpieczeństwem, Energetyką i Klimatem (ISECS) przedstawia kompleksową propozycję walki ze smogiem.


więcej...

Instytucje publiczne będą wdrażać e-fakturę
Wdrażanie obowiązkowego odbioru faktur elektronicznych przez jednostki sfery finansów publicznych będzie głównym tematem tegorocznej edycji konferencji e-ADMINISTRACJA DLA BIZNESU 2017, która odbędzie się 24 maja w Warszawie.


więcej...

Startuje III edycja konkursu dla samorządów przyjaznych energii

90 tysięcy złotych oraz tytuły „Samorządu przyjaznego energii” czekają na gminy, które zrealizowały ciekawe projekty z zakresu energetyki. Firmy energetyczne wyróżnią 6 samorządów. Rusza przyjmowanie zgłoszeń.


więcej...

Kujawsko-Pomorskie instytucje ze specjalną ofertą dla niepełnosprawnych

Osoby niepełnosprawne mogą skorzystać z bezpłatnej oferty instytucji kultury z całego regionu w ramach projektu „Majówka z kulturą i sztuką”. Akcja potrwa do początku czerwca.

więcej...

Zapraszamy na mistrzostwa samorządowców w piłce nożnej
W dniach 23-24 września 2017 r. w Zakopanem rozegrane zostaną IX Mistrzostwa Polski Samorządowców w piłce nożnej. Jest to cykliczna impreza sportowa, skierowana do pracowników samorządów i jednostek podległych – urzędów miast, gmin, starostw, urzędów marszałkowskich, szkół, spółek gminnych, samorządowych jednostek budżetowych.


więcej...

55 mln zł na przebudowę ul. Buforowej we Wrocławiu

Zarząd województwa dolnośląskiego zdecydował o przyznaniu 55,3 mln zł na generalną przebudowę ulicy Buforowej. Kwota ta stanowi ponad 70 proc. całkowitej wartości projektu. Przebudowa ulicy Buforowej we Wrocławiu to inwestycja, na którą czekają zarówno mieszkańcy wrocławskiego Jagodna, jak i kierowcy dojeżdżający do miasta od strony autostrady A4.


więcej...

Czesław Tomalik komentuje: Radosny marsz ku wolności
Właśnie wróciłem z Warszawy i przekazuję Wam świeże wrażenia z Marszu Wolności. W sobotę 6 maja po przyjeździe pociągiem z Opola znaleźliśmy się po 13:00 na pl. Bankowym wśród wielkiej i różnobarwnej zbiorowości Polaków nastawionych opozycyjnie wobec rządów Prawa i Sprawiedliwości.

więcej...

Regiony zmniejszają wydatki na promocję

Robert Stępowski, ekspert ds. marketingu terytorialnego i twórca platformy MarketingMiejsca.com.pl przygotował raport „Wydatki i działania promocyjne polskich miast i regionów”. Dowiesz się z niego m.in. ile pieniędzy poszczególne polskie samorządy planują wydać na promocję w 2017 roku.


więcej...

Adamowicz twarzą Samorządowego Komitetu Protestacyjnego

W Warszawie odbyło się posiedzenie Samorządowego Komitetu Protestacyjnego, powołanego 16 marca bieżącego roku podczas Forum Samorządowego.

więcej...

Dmuchawa Husqvarna 436LiB nagrodzona złotym medalem

Husqvarna zdobyła złoty medal redakcji Raportu Rolnego w kategorii Firmowy Hit Roku 2017. Kapituła konkursowa przyznała złoty medal dmuchawie akumulatorowej Husqvarna 436LiB. 


więcej...

Tadeusz Wrona komentuje: Po co było jeść tę żabę?
Od początku roku pojawiały się różne nieskoordynowane pomysły ulepszania sfery samorządowej, zarówno po stronie rządzącej, jak i opozycyjnej. Informacje medialne, wywiady, projekty poselskie bez rządowej pieczęci, szczególnie w zakresie kadencji samorządów, metropolii warszawskiej i in. rozgrzewają opinię publiczną i pokazują brak spójności rozwiązań w tym ważnym obszarze ustrojowym. więcej...

Parlament Rady Europy docenił Lublin

Lublin otrzymał Nagrodę Rady Europy 2017. To najwyższe z czterech wyróżnień przyznawanych przez Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy dla miast za prowadzoną działalność na rzecz budowania solidarności europejskiej, współpracę zagraniczną, wymiany międzynarodowe oraz aktywność w organizacjach międzynarodowych.


więcej...

Norweska firma ABAX wkracza do Gdyni

Kolejna skandynawska firma wkroczyła na polski rynek, na swoją siedzibę wybierając Gdynię. Norweska firma ABAX to europejski lider usług telematycznych, który oficjalnie zainaugurował swoją działalność w Polsce 25 kwietnia.

więcej...

< 1 3 4 5 6 7   ...   117 >
 
PARTNER STRATEGICZNY

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

29 maja, Warszawa, Cloud Computing, www.gigacon.org

1 czerwca, Gdańsk, Warsztaty ePUAP w praktyce, www.sukcescr.pl

2-4 czerwca, Chorzów, 
Atrakcje Regionów Targi Turystyki Weekendowej, www.atrakcje-regionow.pl

Więcej wydarzeń...
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»