Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


BEZPIECZEŃSTWO 
Śląskie inwestuje w bezpieczeństwo


53 gminy wojewóztwa śląskiego otrzymają wsparcie w ramach marszałkowskiego konkursu dotyczącego zwiększenia potencjału ratowniczego Ochotniczych Straży Pożarnych.

W tym roku na ten cel zostanie przeznaczonych 235 tys. zł. Środki trafią do 53 gmin z przeznaczeniem na zakup sprzętu strażackiego oraz środków ochrony indywidualnej. Symboliczne czeki wręczyli przedstawicielom gmin marszałek Jakub Chełstowski, radne Sejmiku Województwa Śląskiego Maria Materla i Marta Salwierak, członek Zarządu Województwa Śląskiego Grzegorz Boski i były starosta kłobucki Henryk Kiepura.

– Wsparcie dla Ochotniczych Straży Pożarnych to inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców. Tylko w latach 2019-2023 udzieliliśmy wsparcia przy zakupie 114 samochodów pożarniczych dla jednostek OSP z naszego regionu o łącznej wartości blisko 17 mln zł. Dziś inaugurujemy konkurs, którego celem jest pomoc dla tych jednostek w codziennym funkcjonowaniu, na zakup sprzętu strażackiego i środków ochrony indywidualnej. Tych potrzeb jest wiele, ale wierzę, że sukcesywnie będziemy zwiększać kwoty wsparcia i pomagać ochotniczym strażom w realizowaniu ich wyjątkowej misji – tłumaczył marszałek Jakub Chełstowski.

Samorząd Województwa Śląskiego w tej kadencji zwiększył wsparcie dla Ochotniczych Straży Pożarnych. W 2019 roku udzielił wsparcia w wysokości 3,1 mln zł na zakup 23 samochodów pożarniczych. W 2020 i 2021 roku kwota ta wyniosła po 3 mln zł i przeznaczono ją na zakup 27 pojazdów (2020 rok) i 23 pojazdów (2021 rok). W 2022 roku środki zwiększono do 4 mln zł na zakup 29 samochodów pożarniczych. W obecnym roku jest to kwota 3,76 mln zł z przeznaczeniem na zakup 13 samochodów pożarniczych.

Źródło: https://www.slaskie.pl/

2023-11-07 10:16:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

6-7 grudnia, Warszawa, Krajowe Forum Miejskie, https://www.gov.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»