Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»

Najlepsze inspiracje z polskich samorządów terytorialnych
więcej...

Gdynia rozwija współpracę z chińskim miastem Zhuhai

Gdynię odwiedziła oficjalna delegacja z miasta Zhuhai w Chinach. Samorządowcy spotkali się z gdyńskimi władzami i przedstawicielami Referatu Rozwoju i Obsługi Inwestora. To kolejny krok w zacieśnianiu współpracy miasta z chińskim partnerem.

więcej...

Sejmik woj. mazowieckiego bez siedziby

Po osiemnastu latach użytkowania przez Sejmik Województwa Mazowieckiego pomieszczeń w budynku przy pl. Bankowym 3/5, Wojewoda Mazowiecki wypowiada Samorządowi Województwa Mazowieckiego umowę. Termin wypowiedzenia upływa 31 października 2017 r.

więcej...

Tomalik komentuje: Rządowa reforma edukacji odbędzie się, ale będzie kosztowna
Ostatnie dwa tygodnie przyniosły wielkie zmiany w Polsce. Masowe protesty obywateli w całym kraju przeciwko gwałtownie przepychanej w Parlamencie i sprzecznej z Konstytucją reformie sądownictwa przyniosły dwa weta Prezydenta.

więcej...

Hutchinson otwiera koło Dębicy zakład za 160 mln zł

W Zawadzie koło Dębicy firma Hutchinson otworzyła swoją fabrykę. Będzie w niej produkować uszczelki i elementy gumowe do samochodów. Docelowo pracę w nowym przedsiębiorstwie może znaleźć ok. tysiąc osób.

więcej...

Dolny Śląsk liderem energii odnawialnej

Domaniów, Kondratowice, Przeworno, Strzelin i Wiązów powołały Klaster Energii Odnawialnej Wzgórz Strzelińskich. Do 44,5 tys. osób popłynie tańsza energia, a gminy z czasem staną się „wyspami energetycznymi”. To kolejna tego typu inicjatywa – wcześniej klastry stworzyło 15 dolnośląskich samorządów.

więcej...

Włoska Bolonia zacieśnia współpracę z Poznaniem

Potrzeba już tylko uchwały rady miasta, by grono miast partnerskich Poznania powiększyło się  o włoską Bolonię. Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania i Virginio Merola, prezydent Miasta Metropolitalnego Bolonia, podpisali list intencyjny o nawiązaniu współpracy między stolicą Wielkopolski a stolicą włoskiego regionu Emilia Romania.

więcej...

JST dofinansuje budowę strażnicy dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej

Nowoczesna siedziba JRG 4 zlokalizowana zostanie przy ulicy Lotniczej tj. w bezpośrednim sąsiedztwie Portu Lotniczego Ławica. Takie umiejscowienie pozwoli zabezpieczyć zachodnią część Poznania, a także gminy ościenne należące do powiatu poznańskiego.

więcej...

We wrześniu konferencja „Nowe wyzwania w administracji publicznej”
Polski Instytut Rozwoju Biznesu zaprasza na konferencję "Nowe wyzwania w administracji publicznej", która odbędzie się 28 września w Warszawie.
więcej...

Agata Dąmbska komentuje: Znów wszystko w rękach Prezydenta

Ledwo zdołaliśmy się nacieszyć sprzeciwem Andrzeja Dudy wobec centralizującej JST nowelizacji ustawy o Regionalnych Izbach Obrachunkowych (decyzja z 13 lipca br.), a już czekamy na kolejne weto głowy państwa. Tym razem jednak nie w sprawach JST.

więcej...

Rząd przyjmując nowe Prawo wodne zignorował głos samorządów

Podczas ostatniego posiedzenia Sejmu, parlamentarzyści przyjęli nowelizację ustawy Prawo wodne. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Wojciecha Saługę, marszałka województwa śląskiego, który apelował o nie przyjmowanie nowelizacji.

więcej...

Kolejne autobusy elektryczne wyjadą na ulice Warszawy

W Warszawie podpisano umowę na dostawę kolejnych autobusów elektrycznych dla miasta. W przyszłym roku będzie ich już 30, a w 2020 r. – 160.

więcej...

"Systemy i technologie wspierające organizację akcji ratunkowych"
Polski Instytut Rozwoju Biznesu zaprasza do dyskusji z ekspertami podczas konferencji: "Systemy i technologie wspierające organizację akcji ratunkowych", która odbędzie się 31 sierpnia w Warszawie.


więcej...

W Leszkowicach powstanie Huta Szkła Płaskiego

Inwestor zapowiada również uruchomienie kopalni piachu, zakładu produkującego elementy fotowoltaiczne i ośrodka badawczo-rozwojowego. Inwestycja to zatrudnienie dla kilkuset osób.

więcej...

Małopolska przygotowana na ewentualne negatywne zjawiska gospodarcze

Agencja ratingowa Fitch potwierdziła długoterminowe ratingi dla zadłużenia w walucie zagranicznej oraz krajowej dla Małopolski na poziomie „A-”. Rating odzwierciedla mocne wyniki operacyjne oraz dobre zarządzanie w województwie.

więcej...

„Gmina Fair Play” 2017 – weryfikacja rzetelności gmin

Trwa XVI edycja konkursu „Gmina Fair Play”, realizowanego przez Fundację „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym”. W gminach, które zakwalifikowały się do II etapu konkursu wkrótce zostaną przeprowadzone audyty certyfikacyjne, sprawdzające wiarygodność informacji zawartych w ankietach konkursowych, uzupełnionych przez gminy podczas I etapu konkursu.

więcej...

W szpitalu w Świeciu trwa rozbudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego 

Oddział ratunkowy w Świeciu, rocznie przyjmuje ponad 13,7 tys. pacjentów. Obecny SOR na parterze głównego budynku szpitala trudno było dostosować zarówno do oczekiwań pacjentów, jak i obowiązujących obecnie przepisów. Stąd decyzja zarządu o dobudowaniu nowych pomieszczeń i powiększeniu całego oddziału.

więcej...

Obiekty hydrotechniczne w Kujawsko-Pomorskim do przebudowy

Firmy wykonawcze przystępują do realizacji trzech ważnych dla bezpieczeństwa przeciwpowodziowego w regionie inwestycji – przebudowy dwóch odcinków wałów wiślanych i budowy nowego jazu piętrzącego na lewostronnym dopływie Noteci w rejonie Mogilna.

więcej...

Lubuski urząd marszałkowski z certyfikatem ISO

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze odnowił certyfikat dla systemu zarządzania jakością (ISO). Jest to narzędzie umożliwiające każdej organizacji podnoszenie jakości wytwarzanych wyrobów/świadczonych usług, poprzez ciągłe doskonalenie metod i sposobów działania.

więcej...

Mabuchi wybuduje w Bochni pierwszą europejską fabrykę

Największy na świecie producent małych silników sterujących dla motoryzacji, Mabuchi Motor, rozpoczyna budowę pierwszej fabryki w Europie. Na realizację inwestycji japoński gigant finalnie wybrał Bochnię. Projekt był prowadzony przez PAIH oraz Krakowski Park Technologiczny (KPT) od 2015 roku.

więcej...

  2 3 4 5 6   ...   122 >
 
PARTNER STRATEGICZNY

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

26-27 lipca, Warszawa, Summit EOIF GigaCon - Elektroniczny Obieg Informacji w Firmie, www.gigacon.org

27 lipca, Warszawa, 14 edycja Kongresu Pożarnictwa, 
www.fire-expo.pl

Więcej wydarzeń...
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»