Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Gdańsk chce współpracować z Chińczykami w dziedzinie turystyki

Delegacja chińskiego miasta Qingdao gościła w Gdańsku. W Sali Wielkiej Wety Ratusza Głównomiejskiego miało miejsce wspólne gospodarcze rozmowy, podczas których podpisano umowę o współpracy.


więcej...

Warszawski budżet partycypacyjny w liczbach

W Warszawie w przyszłym roku w ramach budżetu partycypacyjnego zostanie zrealizowanych 850 projektów na łączną kwotę ponad 62 milionów złotych.

więcej...

Delegacja z chińskiej Prowincji Szantung odwiedziła Mazowsze

Marszałek Adam Struzik spotkał się z delegacją z chińskiej prowincji Szantung, w skład której weszli przedstawiciele Politycznej Konferencji Konsultatywnej Chińskiej Republiki Ludowej (CPPCC) oraz szef biura przedstawicielskiego ds. gospodarki i wymiany handlowej z Europą i wiceprezes Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Chińskiej.


więcej...

Komputer i robot w szpitalnej aptece

Zautomatyzowana apteka w nowym kompleksie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu ma zrewolucjonizować system ordynowania i podawanie leków pacjentom placówki. Ten bardzo nowoczesny system apteczny jest szeroko stosowany między innymi w USA i Japonii. Teraz powoli wkracza także do polskich szpitali.

więcej...

Kraków kontra mszyce

Tegoroczna bardzo sucha i ciepła wiosna sprawiły, że drzewa w Krakowie są wyjątkowo osłabione i podatne na żerowanie owadów. W związku z tym Zarząd Zieleni Miejskiej zdecydował, że przeciwdziałanie, przede wszystkim mszycom, zostanie przeprowadzone jeszcze w lipcu tego roku. Zabieg odbędzie się jednorazowo w zależności od warunków atmosferycznych między 12-18 lipca do godz. 10 rano.


więcej...

Gdańsk wyda w tym roku 18 milionów złotych na modernizację chodników

Prace prowadzone będą w ramach programu chodnikowego. Na tegoroczną edycję programu przeznaczono blisko 18 mln złotych. Od 2014 roku wyremontowano już ponad 63 km chodników.

więcej...

W trasę po regionie łódzkim wyruszył Happy Bus
Happy Bus, czyli autobus, który pełni funkcję objazdowego placu zabaw, to cykliczna akcja, adresowana głównie do dzieci z terenów wiejskich. Projekt jest prowadzony przez Fundację Happy Kids we współpracy z łódzkim MPK.


więcej...

Warszawa sprowadza drzewa z europejskich szkółek
Do Warszawy zjeżdżają duże drzewa do przyulicznych nasadzeń. Pojawią się one niemal w całej stolicy. W ciągu najbliższych dni miasto wzbogaci się o ponad 200 nowych drzew, a na jesień o kolejne sześć tysięcy sztuk.
więcej...

Władze Gdyni mają pomysł na wykorzystanie deszczówki

Gdynia zachęca do tworzenia na terenie miasta ogrodów deszczowych. Każdy kto chce to uczynić może dostać dofinansowanie, nawet do 10 tys. zł. Jest to sposób na efektywne wykorzystanie deszczówki.


więcej...

Na mapach może pojawić się pięć nowych miast

MSWiA przekazało do uzgodnień projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustalenia granic niektórych gmin i miast oraz nadania niektórym miejscowościom statusu miasta. Zmiany w podziale terytorialnym państwa nastąpią 1 stycznia 2019 r. 

więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Nagroda im. Grzegorza Palki – XXI edycja
Liga Krajowa uchwałą Zgromadzenia w dniu 18 maja 1997 r. ustanowiła Nagrodę im. Grzegorza Palki, za wybitne zasługi dla samorządu terytorialnego.


więcej...

Będzie bezpieczniej na Zalewie Wiślanym

W siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie marszałek Gustaw Marek Brzezin podpisał umowę z Komendantem Wojewódzkim Policji w Olsztynie insp. Tomaszem Klimkiem. Dotyczyła ona przekazania środków na zakup nowego sprzętu dla policji.


więcej...

Wreszcie powstanie dom dla powstańców warszawskich

Miasto podpisało umowę ze Stowarzyszeniem Monopol Warszawski na utworzenie tymczasowego domu dziennego wsparcia dla powstańców warszawskich w miejskim lokalu przy ul. Nowolipie 22. 

więcej...

Łódzki samorząd finansuje zakup oczyszczaczy powietrza

Zarząd Województwa Łódzkiego przekazał 1,6 mln zł na zakup specjalistycznych oczyszczaczy powietrza dla przedszkoli, punktów przedszkolnych oraz oddziałów przedszkolnych.


więcej...

Bolesławiec uruchomił bezpłatną komunikację publiczną

Miejski Zakład Komunikacji w Bolesławcu wzbogacił się o 13 nowoczesnych autobusów marki Solaris Urbino 10. Autobusy wyposażone są w silniki Euro 6, spełniające najwyższe normy emisji spalin. Ponadto władze miasta podjęły decyzję o tym, że komunikacja publiczna w Bolesławcu będzie całkowicie bezpłatna.


więcej...

Miernik gęstości – najskuteczniejszy wykrywacz nielegalnych przedmiotów na granicy?
Kreatywność przemytników nie zna granic. W ręce Straży Granicznej wpadły już całe rzesze pomysłowych przedmiotów. Z rękodzieł – sukienka podszyta paczkami papierosów bez akcyzy lub drzwi wzmocnione takowymi. Z wyrobów spożywczych – narkotyki schowane w butelce z sokiem wieloowocowym albo w torcie czekoladowo-mandarynkowym. Jakkolwiek brzmi to absurdalnie, to spora część tego typu pomysłów przechodzi – dosłownie i w przenośni – a to tylko wierzchołek góry, która zostaje wykryta.


więcej...

Tadeusz Wrona komentuje: Systemy systemowo niekompatybilne
Niestrudzone Stowarzyszenie Miasta w Internecie prawie od czasu odrodzenia samorządu buduje kulturę informatyczną i poprzez coroczne konferencje daje możliwość wymiany poglądów i koncepcji między najlepszymi w kraju ekspertami w czasie omawiania aktualnie najważniejszych problemów w zakresie cyfryzacji. Szczególnie ważny jest w tej dziedzinie, zresztą jak w każdej, styk administracji rządowej i samorządowej. więcej...

Mazowiecki urząd marszałkowski uhonorowany Wawrzynem Jakości

W Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie podczas uroczystej gali Sekretarz Województwa – Dyrektor Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Waldemar Kuliński przyjął certyfikat „Przyjazny Urząd” oraz dwa inne szczególne wyróżnienia – „Wawrzyn Jakości” i „Srebrny Laur”.


więcej...

Pomorscy seniorzy zostaną zaszczepieni przeciw pneumokokom

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego podpisano porozumienia o współfinansowanie programu szczepień ochronnych. To pilotaż na Pomorzu i pierwszy program realizowany z powiatami. W sumie z bezpłatnych szczepionek skorzysta trzy tysiące osób powyżej 65 roku życia.

więcej...

Na pomorskich plażach czekają na turystów specjalne biblioteki

Na ośmiu gdańskich kąpieliskach 1 lipca 2018 roku staną specjalne biblioteczne regały. Będzie można bezpłatnie wypożyczyć książkę do czytania. Znaleźć będzie można między innymi literaturę piękną, thrillery, kryminały, książki dla dzieci, młodzieży i propozycje w języku angielskim, niemieckim oraz rosyjskim. Nie zabraknie też nowości.


więcej...

  2 3 4 5 6   ...   149 >
 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

17 lipca, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego,http://kwrist.mswia.gov.pl

20 lipca, Warszawa, Szkolenie "Radzenie sobie z klientem używającym gróźb (agresja słowna, szantaż, napastliwość) w stosunku do urzędnika", http://frdl.mazowsze.pl

26 lipca, Warszawa, Kongres Pożarnictwa FIRE SECURITY EXPO 2018, http://fire-expo.pl/

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»