Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Gdynia z roku na rok zwiększa środki na sterylizację kotów

100 tysięcy złotych przeznaczy w tym roku Gdynia na sterylizację zwierząt wolno żyjących. Właśnie wyłoniono trzy podmioty do realizacji tego zadania.

Rocznie do gdyńskiego schroniska trafia ponad 600 kotów. Połowa z nich to kocięta, które urodziły się na wolności lub w domu, a następnie jako niechciane mioty zostały wyrzucone na ulicę lub zostawione pod bramą schroniska. Darmowa sterylizacja to najskuteczniejsza metoda zapobiegania takim sytuacjom.

W wyniku konkursu ogłoszonego w czerwcu przez miasto wyłoniono właśnie trzy organizacje pozarządowe działające na rzecz zwierząt, które zrealizują to zadanie.

– W 2018 roku po raz pierwszy akcja będzie obejmować koty właścicielskie, na razie w ograniczonym zakresie - do 10 % wszystkich kotów poddanych zabiegom. Głównym zadaniem programu jest jednak ograniczenie populacji kotów wolno żyjących, choć wiadomo, że koty właścicielskie zasilają ich populację. Będziemy obserwować, jak wpłynie to na liczbę kotów w mieście i czy mieszkańcy będą zainteresowani darmową sterylizacją i kastracją – tłumaczy Barbara Strzelczyńska z Wydziału Środowiska Urzędu Miasta Gdyni.

Gdynia od 2010 roku prowadzi akcje sterylizacji i kastracji kotów wolno żyjących. Środki przeznaczane na ten cel sukcesywnie były zwiększane od 30 tys. do 100 tys. zł rocznie. W 2017 roku zabiegom sterylizacji podano 600 kotek i wykastrowano 50 kocurów. Odrobaczono i odpchlono zwierzęta oraz wyleczono te, które tego wymagały. Uczestniczące w programie organizacje pozarządowe również dołożyły swoje pieniądze do akcji.

Źródło: www.gdynia.pl

2018-08-07 08:43:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»