Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Samorząd województwa lubelskiego inwestuje w ekologię

Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych zrealizuje projekt, dzięki któremu przeprowadzone zostaną działania związane z modernizacją i wyposażeniem Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Sobieszynie w gminie Ułęż i dostosowaniem go do potrzeb osób niepełnosprawnych.

  

Umowę opiewającą na blisko 1,4 mln zł podpisał Grzegorz Kapusta, wicemarszałek województwa lubelskiego oraz Justyna Jędruch, Dyrektor Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych.

Zarząd Województwa Lubelskiego podjął decyzję o dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 projektu pn. „Opracowanie planów ochrony parków krajobrazowych: Kazimierskiego, Nadwieprzańskiego i Szczebrzeszyńskiego oraz modernizację i wyposażenie Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Sobieszynie”. – Celem projektu jest wzmocnienie mechanizmów ochronnych cennych obszarów parków krajobrazowych, które nie powinny być narażone na nadmierną działalność człowieka oraz tworzenie efektywnych warunków kształtowania postaw proekologicznych – mówił podczas podpisania umowy Grzegorz Kapusta wicemarszałek Województwa Lubelskiego.

Poza efektem ochronnym, działania w ramach powyższego projektu będą miały również wymiar edukacyjny. Uczniowie i młodzież oraz wszyscy korzystający z Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Sobieszynie i ścieżki edukacyjnej będą mieli okazję obserwować ptaki gniazdujące w zawieszonych skrzynkach.

– Jednym z elementów projektu jest modernizacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Sobieszynie. Przedmiotowa inwestycja realizowana będzie w zabytkowym budynku Zespołu Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie. Potrzeba modernizacji Ośrodka wynika ze wrastającej świadomości społeczeństwa w zakresie ekorozwoju – wyjaśniał wczoraj Marcin Czyżak, dyrektor Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego.

Przedmiotowy projekt planowany jest do realizacji w latach 2017-2021, a planowany termin zakończenia realizacji projektu to koniec lutego 2021 r.

Źródło: http://www.lubelskie.pl

2018-04-08 20:29:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»