Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Specjalne maty grzejne zapobiegają oblodzeniom

Zmienność i nieprzewidywalność warunków pogodowych może zagrozić bezpieczeństwu ludzi, budynków oraz pojazdów. Wystarczy nawet kilka śnieżnych lub mroźnych dni, odwilż i znowu lekki przymrozek, a chodniki i podjazdy przy domach zamieniają się w niebezpieczne powierzchnie, na których można się przewrócić lub w coś uderzyć.

 

Mróz to także niebezpieczne sople lodu spadające z dachu, to oblodzone rynny, rury spustowe i nieodprowadzona z dachu woda, która niszczy elewację lub zalewa poddasze. Systemy przeciwoblodzeniowe DEVI zapobiegają takim problemom. Instalując je można zabezpieczyć chodniki i schody, podjazdy i rampy, rynny i rury spustowe oraz połacie dachowe.

Każdy rodzaj chodnika, drogi dojazdowej, rampy czy schodów może być „odśnieżany” za pomocą kabli i mat grzejnych. Bez względu na kształt, wielkość powierzchni oraz rodzaj pokrycia - kostka, płyta chodnikowa lub kamienna, beton, terakota  – system przeciwoblodzeniowy jest łatwy w doborze i prosty w montażu. Istnieje również możliwość zabezpieczenia powierzchni asfaltowych. Do takich powierzchni używa się kabli i mat grzejnych DEVIasphalt™, które oprócz podwyższonej odporności na promieniowanie UV (tak jak DEVIsnow™) mają zwiększoną wytrzymałość temperaturową.

Instalacje można także wykorzystać w przypadku oblodzonych rynn i rur spustowych. Rynny i rury spustowe (wykonane z tworzyw sztucznych oraz metalowe: ocynkowane lub żeliwne) mogą być wyposażone w kable grzejne DEVIsafe™ 20T lub DEVIsnow™ 30T, które są odporne na promieniowanie UV oraz zmienne warunki atmosferyczne. Typowa przeciwoblodzeniowa instalacja rynnowa ma moc 40-60W/mb i składa się z jednostronnie zasilanego kabla grzejnego układanego w podwójnym przebiegu w rynnach i rurach spustowych (2 mb kabla na 1 mb rynny lub rury spustowej) oraz z regulatora. Aby poprawnie dobrać przeciwoblodzeniowy system rynnowy należy zmierzyć długość rynny oraz wszystkich rur spustowych odchodzących od tej rynny. Jeśli rury spustowe wchodzą w odwodnienie liniowe, należy dodać do ich długości 50cm. Następnie należy zsumować te długości i pomnożyć przez 2. Jako wynik otrzymujemy minimalną długość potrzebnego kabla grzejnego.

Kable i maty grzejne DEVIsafe™/DEVIsnow™ po podłączeniu do napięcia pobierają stałą ilość prądu (stałomocowe). W celu ograniczenia zużycia energii elektrycznej można zastosować regulator, który w odpowiednich warunkach będzie załączał i wyłączał elementy grzewcze.

Dzięki powyższym rozwiązaniom można w trakcie zimy, a szczególnie obfitych opadów śniegu i mrozów zadbać o bezpieczeństwo ludzi, a także budynków i pojazdów.

Źródło: www.danfoss.pl

2017-01-30 07:38:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

25-26 kwietnia, Lublin, Konferencja "Samorząd a państwo - formy uspołecznienia demokracji", https://umcs.pl
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»