Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Dialog potrzebny do poprawy bezpieczeństwa na stadionach

W Warszawie odbyła się konferencja „Kibice Razem – program współpracy z kibicami piłki nożnej w Polsce”. Uroczystego otwarcia dokonał Jan Widera, podsekretarz ttanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki oraz Marek Doliński, dyrektor Departamentu Organizacji Imprez, Bezpieczeństwa i Infrastruktury PZPN.

W konferencji udział wzięło ponad 100 gości z całej Polski, w tym przedstawiciele klubów piłki nożnej, Ekstraklasy S.A., polskich związków sportowych, urzędów miast, wojewodów i marszałków województw.

– Poprawę sytuacji na stadionach wypracować możemy jedynie poprzez dialog i współpracę ze wszystkimi zaangażowanymi podmiotami, w tym przede wszystkim, kibicami. Ministerstwo od lat realizuje inicjatywy na rzecz rozwoju tych stowarzyszeń kibiców, które zainteresowane są aktywnym i kulturalnym dopingiem swojej drużyny, a Program KIBICE RAZEM ma dla nas znaczenie priorytetowe. Dzięki tej inicjatywie wspierać możemy tych fanów futbolu, którzy są odpowiedzialni, godni zaufania i gotowi do współpracy – powiedział wiceminister Jan Widera.

Konferencja „Kibice Razem” jest jednym z najważniejszych przedsięwzięć realizowanych w ramach „Programu Ministra Sportu i Turystyki Kibice Razem dotyczącego poprawy organizacji i bezpieczeństwa imprez sportowych w Polsce poprzez budowę struktur dialogu i współpracy ze środowiskiem kibiców na lata 2016 – 2018”. Impreza ta stanowi jedno z niewielu wydarzeń o tej skali w Polsce, służące integracji środowiska piłkarskiego, w tym kibicowskiego i podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo meczów piłki nożnej.

Program Ministerstwa Sportu i Turystyki stanowi kontynuację projektu „Kibice Razem”, którego celem strategicznym jest poprawa organizacji i poziomu bezpieczeństwa imprez sportowych poprzez dialog i współpracę z kibicami. Cel osiągnięty zostanie przez systematyczne udzielanie wsparcia dla pozytywnych inicjatyw kibiców, rozwoju i profesjonalizacji stowarzyszeń kibiców, budowy i wsparcia elit środowiskowych oraz przez redukcję postaw przemocy i agresji w środowisku kibiców. Program ma charakter otwarty – nie wyklucza żadnej z grup kibicowskich, proponując jednocześnie pozytywną alternatywę dla kultury przemocy. Podstawowym podmiotem organizacyjnym Programu jest lokalny ośrodek dla kibiców.

Program ma charakter wieloletni i zakłada ścisłe partnerstwo organów władzy centralnej i samorządowej, organizacji pozarządowych i środowiska kibiców. W ramach Programu planowane jest otwarcie corocznie trzech nowych ośrodków. Długofalowa kontynuacja polegać będzie na stworzeniu ogólnopolskiej sieci ośrodków lokalnych, w celu zwiększenia ich oddziaływania na środowisko kibiców.

Źródło: www.msport.gov.pl

2016-10-21 08:03:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

25-26 kwietnia, Lublin, Konferencja "Samorząd a państwo - formy uspołecznienia demokracji", https://umcs.pl
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»