Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Wójcik: Narodowy Program Zdrowia nie może obciążyć budżetów samorządów

Samorządowcy doceniają zmiany wprowadzane przez Ministerstwo Zdrowia, jednocześnie domagają się wyraźnego zapisu, że przyjęcie Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020 nie obciąży budżetów JST.
 

Projekt resortu zdrowia zakłada, że głównym celem Narodowego Programu Zdrowia będzie w najbliższych latach przeciwdziałanie czterem przewlekłym chorobom niezakaźnym, takim jak: choroby układu sercowo-naczyniowego, nowotwory, cukrzyca oraz choroby układu oddechowego.

Marek Wójcik, ekspert Związku Powiatów Polskich docenia działania resortu zdrowia, który uwzględnił przy przygotowywaniu dokumentu część uwag strony samorządowej. Np. uwagę dotyczącą możliwości korzystania przez JST z środków Narodowego Funduszu Zdrowia nie tylko na programy związane z otyłością.


– Doceniamy inicjatywę Ministerstwa Zdrowia, ale będziemy z uporem zwracać się do resortu, aby przynajmniej w uzasadnieniu wyraźnie podkreślono, że przyjęcie Narodowego Programu Zdrowia nie będzie się wiązało z dodatkowymi obligatoryjnymi zadaniami dla JST – mówi Marek Wójcik.

Takie miękkie zapewnienie w projekcie się pojawia, jednak samorządowcy chcieliby w tej sprawie mieć pewność, że nie będzie oczekiwania, by jednostki samorządowe realizowały jakieś nowe przedsięwzięcia wynikające z Narodowego Programu Zdrowia. (rp)

2016-04-12 08:10:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

7-9 maja, Katowice, XVI Europejski Kongres Gospodarczy, https://www.eecpoland.eu/

9 maja, II Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Samorząd Terytorialny wobec współczesnych wyzwań, https://uwr.edu.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»