Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»

NOWY NUMER: Najlepsze studia w Polsce

Po raz kolejny ogłaszamy wyniki rankingu studiów podyplomowych dla pracowników JST. Centrum Studiów Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego UW utrzymało pierwsze miejsce sprzed roku.

\"\"
Kolejny raz "Forum Samorządowe przygotowało ranking studiów podyplomowych w zakresie administracji samorządowej.
Centrum Studiów Samorządu Terytorialnego Uniwersytetu Warszawskiego
już po raz drugi zajęło najwyższą lokatę w rankingu. Jednostka zawdzięcza swoją utrzymującą się najwyższą pozycję specjalizacji, wieloletniej tradycji i otwartości na ciągłe aktualizowanie treści. Nie bez znaczenia pozostaje również kadra profesorska wieloletnich badaczy samorządu terytorialnego oraz prestiż uczelni macierzystej – Uniwersytetu Warszawskiego.

Drugie miejsce sprzed roku utrzymała warszawska Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego.

Na trzecie awansowała Administracja Rządowa i Samorządowa Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW.

W rankingu uwzględniliśmy 21 ofert studiów uczelni państwowych i prywatnych. Pod uwagę brane były studia o ogólnej specjalności administracja samorządowa. Oceniliśmy zróżnicowanie programu, ofertę zajęć dodatkowych dla studentów i dążenie uczelni do aktualizacji nauczanych treści. Punktowaliśmy nowości programowe, które świadczą o rozwoju jednostki oraz o podążaniu za potrzebami słuchaczy. Dodatkowe punkty można było otrzymać za inne kierunki dostępne na danej uczelni, które skierowane są do pracowników samorządowych. Większą liczbę punktów zdobyły też szkoły, które zatrudniają wykładowców zarówno pochodzących ze środowiska naukowego, jak i praktyków mających doświadczenie we współpracy z administracją samorządową i jednostkami nadzorującymi JST.


\"\"Chcesz otrzymać wyniki rankingu studiów podyplomowych? Polub Forum Samorządowe na Facebooku i wyślij do redakcji mail z hasłem „Facebook”


W tym numerze przedstawiamy relację ze Zgromadzenia Ogólnego Związku Gmin Wiejskich. Wójtowie zwrócili uwagę na systematyczne i coraz bardziej dokuczliwe pogłębianie się dysproporcji pomiędzy klasycznymi obszarami wiejskimi, małymi miasteczkami, a największymi ośrodkami miejskimi. Według nich dotyczy to praktycznie wszystkich usług publicznych, czego efektem jest zmniejszanie się liczby ludności zamieszkującej obszary wiejskie oraz liczby inwestycji zewnętrznych.

Temat numeru to transport. Zatłoczenia w mieście nie da się pokonać nowymi drogami, trzeba zmieniać nawyki – przekonuje profesor Wiesław Starowicz, kierownik Zakładu Organizacji i Ekonomii Transportu, Politechniki Krakowskiej, doradca Prezydenta Miasta Krakowa ds. gospodarki miejskiej, z którym rozmawiamy o najważniejszych problemach transportu miejskiego.

Miesiąc w samorządzie komentuje Henryk Litka, burmistrz Dolska

2012-06-15 14:09:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

22 maja, Warszawa, Konferencja CyberGov Bezpieczeństwo IT w Sektorze Publicznym, https://www.cybergov.pl

27-28 maja, Warszawa, Konferencja Wyzwania nowej kadencji, https://www.miasta.pl

28 maja, Warszawa,
Konferencja Innowacyjny Samorząd 2024, https://www.samorzad.pl
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»