Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


KONKURSY i NAGRODY 
Wręczono nagrody w konkursie Innowacyjny Samorząd 2026


Wrocław, Rybnik, Janikowo, Igołomia-Wawrzeńczyce, powiat ostrowiecki oraz województwo łódzkie - to zwycięzcy VII edycji konkursu „Innowacyjny Samorząd”.

Podczas uroczystej gali w Warszawie nagrodzono najbardziej kreatywne jednostki samorządu terytorialnego, które wdrożyły rozwiązania usprawniające usługi publiczne i podnoszące jakość życia mieszkańców.

W tegorocznej odsłonie konkursu, organizowanego przez Serwis Samorządowy PAP, o zwycięstwo rywalizowało 147 projektów w sześciu kategoriach.

W kategorii województw pierwszej miejsce zajął projekt „Kolejowa Komunikacja Autobusowa Województwa Łódzkiego (KKA) - partnerski model integracji transportu publicznego w województwie łódzkim”.

Wśród powiatów pierwsze miejsce otrzymał powiat ostrowiecki za projekt „Zautomatyzowana aktualizacja ewidencji gruntów i budynków z wykorzystaniem sztucznej inteligencji”.

Najlepszym projektem wśród gmin wiejskich okazał się „Gminny model prewencji podtopień na terenach rolniczych – racjonalizacja zarządzania wodą w JST jako element lokalnej odporności klimatycznej gminy” w gminie Igołomia-Wawrzeńczyce.

W kategorii gmin miejsko-wiejskich zwyciężył projekt „Cyfrowy Audytor Prawa Miejscowego -systemowy przegląd aktów prawa miejscowego Gminy Janikowo z wykorzystaniem zaawansowanej sztucznej inteligencji”.

Wśród gmin miejskich pierwsze miejsce zajął Rybnik za projekt „Mobilny Asystent Społeczności Lokalnej”.

W kategorii miast dużych kapituła nagrodziła projekt „Miejska Farma Wrocław”.

Źródło: https://samorzad.pap.pl/

fot. PAP/Stach Leszczyński

2026-06-02 08:12:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

10-11 czerwca, Puławy, Międzynarodowa Konferencja Gospodarcza Polska–Ukraina na temat: „Realizacja Wspólnych Projektów Inwestycyjnych z Funduszy Unijnych”, https://radio.lublin.pl/

15 czerwca, Warszawa oraz online, II edycja Forum Samorządowych Centrów Usług Wspólnych, https://www.wolterskluwer.com/

17-18 czerwca, Jachranka, 40. Zgromadzenie Ogólne Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej, https://www.zgwrp.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»