KONKURSY i NAGRODY
Wręczono nagrody w konkursie Innowacyjny Samorząd 2026
Wrocław, Rybnik, Janikowo, Igołomia-Wawrzeńczyce, powiat ostrowiecki oraz województwo łódzkie - to zwycięzcy VII edycji konkursu „Innowacyjny Samorząd”.
Podczas uroczystej gali w Warszawie nagrodzono najbardziej kreatywne jednostki samorządu terytorialnego, które wdrożyły rozwiązania usprawniające usługi publiczne i podnoszące jakość życia mieszkańców.W tegorocznej odsłonie konkursu, organizowanego przez Serwis Samorządowy PAP, o zwycięstwo rywalizowało 147 projektów w sześciu kategoriach.W kategorii województw pierwszej miejsce zajął projekt „Kolejowa Komunikacja Autobusowa Województwa Łódzkiego (KKA) - partnerski model integracji transportu publicznego w województwie łódzkim”.Wśród powiatów pierwsze miejsce otrzymał powiat ostrowiecki za projekt „Zautomatyzowana aktualizacja ewidencji gruntów i budynków z wykorzystaniem sztucznej inteligencji”.Najlepszym projektem wśród gmin wiejskich okazał się „Gminny model prewencji podtopień na terenach rolniczych – racjonalizacja zarządzania wodą w JST jako element lokalnej odporności klimatycznej gminy” w gminie Igołomia-Wawrzeńczyce.W kategorii gmin miejsko-wiejskich zwyciężył projekt „Cyfrowy Audytor Prawa Miejscowego -systemowy przegląd aktów prawa miejscowego Gminy Janikowo z wykorzystaniem zaawansowanej sztucznej inteligencji”.Wśród gmin miejskich pierwsze miejsce zajął Rybnik za projekt „Mobilny Asystent Społeczności Lokalnej”.W kategorii miast dużych kapituła nagrodziła projekt „Miejska Farma Wrocław”.
Źródło: https://samorzad.pap.pl/
fot. PAP/Stach Leszczyński
2026-06-02 08:12:00
powrót
Dołącz do dyskusji na stronie
»