WYDARZENIE
Innowacyjna Gmina 2025
Podczas konferencji zostaną poruszone takie tematy jak praktyczne rozwiązania dla dekarbonizacji ciepłownictwa, sposoby pozyskiwanie ciepła ze ścieków a także innowacyjne rozwiązania wspierające system kaucyjnego, który ruszył w Polsce 1 października. Głównym jednak tematem konferencji będzie woda a właściwie jej brak lub nadmiar.
Poziomy rzek w Polsce odnotowują najniższe stany od lat. I nie dotyczy to tylko Wisły. Już za chwilę będziemy się mierzyć nie tylko z powodziami ale brakiem wody dla przemysłu i ludzi. Organizatorzy wydarzenia postarają się pokazać skalę problemu ale przede wszystkim rozwiązania i możliwości finansowania inwestycji w gospodarkę wodno-ściekową, ochronę wód.
Zielone finansowanie to temat, który budzi ostatnio wiele emocji dlatego część dyskusji zostanie poświęcona właśnie temu tematowi. Większość zielonych inwestycji wiąże się nierozerwalnie z nakładami, dlatego zostaną zaprezentowane aktualne programy unijne i krajowe, które mogą pomóc samorządom w realizacji celów. Projekty, które powstają są coraz bardziej skomplikowane i wymagają nie tylko zaawansowanej technologii, innowacyjnych rozwiązań ale wielu partnerów od samorządów, naukowców po nowoczesne instrumenty finansowe.
Konferencja jest skierowana do przedstawicieli samorządów z całej Polski. Formuła stacjonarna. Konferencja odbędzie się w siedzibie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Warszawie.
Źródło: https://greenwarsawconferences.org.pl/
2025-10-17 07:58:00
powrót
Dołącz do dyskusji na stronie
»