Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Zmiany w zakresie funkcjonowania straży miejskich i gminnych

W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyło się spotkanie Międzyresortowego Zespołu ds. współpracy ze Strażami Miejskimi. Posiedzeniu przewodniczył Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w MSWiA.

więcej...

Mysłowice nagrodzone za odważną kampanię

Mysłowicki magistrat otrzymał w prestiżowym konkursie w branży public relations tytuł Złotego Spinacza w kategorii kampania społeczna oraz Srebrnego Spinacza w kategorii NGO i sektor publiczny.

więcej...

Bezpłatna konferencja - IT SECURITY TRENDS, już 23 stycznia 2019 w Warszawie
Wydarzenie IT Security Trends to wyjątkowa okazja do pogłębienia swojej wiedzy i spostrzeżeń w zakresie najnowszych trendów bezpieczeństwa oraz ich funkcjonowania w organizacji. Rozwój nowoczesnych technologii jest obecnie globalny i niezwykle szybki. Wywiera duży wpływ na bezpieczeństwo firm oraz instytucji.


więcej...

Leasing samochodu i rozliczanie kosztów firmowych samochodów w 2019
Wchodząca w życie od 1 stycznia 2019 ustawa z dnia 23 października 2018 o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, fizycznych i niektórych innych ustaw dotknie wszystkich przedsiębiorców, choć nie każdego w tej samej mierze.


więcej...

Nowa wizytówka Dziwnowa została właśnie oddana do użytku

Promenada Zachodnia w Dziwnowie, czyli prawie 600-metrowy odcinek do nadmorskich spacerów jest już oficjalnie otwarta. Będzie ona nową atrakcją turystyczną. Inwestycja możliwa była dzięki wsparciu Regionalnego Programu Operacyjnego.


więcej...

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o żegludze śródlądowej

Ustawę o żegludze śródlądowej dostosowano do dyrektywy europejskiej 2016/1629, która ustanawia wymagania techniczne niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa statkom pływającym po śródlądowych drogach wodnych w Polsce i państwach europejskich oraz klasyfikację śródlądowych dróg wodnych.

więcej...

Zimową Małopolskę będzie promować wyjątkowa osoba
Andrzej Bargiel, 30-letni skialpinista z Łętowni w gminie Jordanów został ambasadorem zimowej Małopolski. Kilka miesięcy temu dotarł na K2, aby jako pierwszy człowiek na świecie zjechać z najwyższego szczytu Karakorum na nartach. Małopolanin na swoim koncie ma również trzykrotne mistrzostwo Polski w skialpiniźmie oraz trzecie miejsce w Pucharze Świata w tej dyscyplinie.

  
więcej...

Ruszył nabór wniosków do kolejnej edycji programu „Razem bezpieczniej”

Można już składać wnioski do kolejnej edycji „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”. W 2019 roku na realizację programu zarezerwowano kwotę 6 milionów złotych.


więcej...

Husqvarna opracowała autonomiczne i ekologiczne rozwiązanie dla miast

Wizja zielonego zrównoważonego miasta przyszłości powoli staje się rzeczywistością. Husqvarna stworzyła pionierski koncept ZERO. Jego podstawowymi cechami są autonomiczność i zastosowanie nowoczesnych rozwiązań ekologicznych. Idea zrodziła się z myślą o osobach zarządzających miejskimi terenami zieleni.


więcej...

Wyniki ogólnopolskiej akcji badawczej „Obserwujemy wybory”
Jak sprawdziły się w praktyce znowelizowane w styczniu 2018 przepisy Kodeksu wyborczego? Ponad 600 obserwatorów zebrało dane z 233 losowo wybranych lokali wyborczych w całej Polsce. Fałszerstw nie stwierdzono, jednak odnotowano wiele przypadków nieprawidłowości.


więcej...

Veturilo w Warszawie bije kolejne rekordy
Veturilo to największy system rowerowy w Europie Środkowo-Wschodniej. Już ubiegły rok był rekordowy – rowery wypożyczono wtedy ponad 5,2 milionów razy. W tym sezonie zeszłoroczny rekord został pobity już we wrześniu, a sezon zakończył się bilansem ponad 6,4 miliona wypożyczeń.


więcej...

Patronat medialny „Forum Samorządowe”
Weź udział w konferencji „Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego”
Zarządzanie kryzysowe to działalność organów administracji publicznej, która polega na zapobieganiu sytuacjom kryzysowym. Czy da się im zapobiec? Oczywiście nie jest to możliwe. Można jedynie do nich dobrze się przygotować.

 
więcej...

W Rypinie oddano do użytku zmodernizowany most

Zakończyła się przebudowa mostu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 534 w Rypinie. Obiekt został wzmocniony, zmodernizowano chodniki, a na jezdni ułożono nową nawierzchnię. Wkrótce rozpoczną się kolejne inwestycje.


więcej...

Marek Fiłonowicz nowym komendantem świdnickiej Straży Miejskiej

Prezydent Beata Moskal – Słaniewska powołała na stanowisko Komendanta Straży Miejskiej w Świdnicy Marka Fiłonowicza, dotychczasowego dyrektora Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

więcej...

Patronat medialny "Forum Samorządowe"
Głusk, Biłgoraj i Puchaczów na czele rankingu Gmin Lubelszczyzny 2018

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Regionalny Ośrodek w Lublinie oraz Urząd Statystyczny w Lublinie przygotowały Ranking Gmin Lubelszczyzny 2018, który został ogłoszony podczas Forum Sekretarzy Województwa Lubelskiego.


więcej...

Gdynia została nagrodzona prestiżową statuetką

Gdynia zajęła trzecie miejsce w konkursie Access City Award, organizowanym przez Komisję Europejską. Miasto doceniono za działania na rzecz dostępności dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.


więcej...

W Europie znacznie spadła liczba zabitych w atakach terrorystycznych
Niezależny think tank Institute for Economics & Peace opublikował raport “2018 Global Terrorism Index”, z którego wynika, że trzeci rok z rzędu liczba zabitych w atakach terrorystycznych spada. Jednocześnie rośnie liczba ataków terrorystycznych o podłożu skrajnie prawicowym.
więcej...

Lokalizator GPS do samochodu - czy warto? Poznaj 6 zalet monitoringu GPS
Według szacunków firmy analitycznej Berg Insight (2018), na rynku europejskim liczba użytkowników korzystających z systemów do zarządzania flotą ma wzrosnąć do 15,6 milionów w 2022 roku. Biorąc pod uwagę rosnące zainteresowanie systemem do zarządzania pojazdami i monitorowania floty, tym razem przyjrzymy się jakie są główne zalety systemu monitoringu GPS.


więcej...

Rumuńska firma Conectys otwiera przedstawicielstwo w Poznaniu
Conectys jest dostarczycielem usług zewnętrznych. Oferuje swoim klientom outsourcing, multijęzyczną obsługę i wsparcie techniczne przez całą dobę. Firma ma swoje siedziby w 8 miejscach na całym świecie: w Rumunii, Belgii, na Tajwanie, Filipinach i w USA. Poznańskie biuro jest pierwszym w Polsce - do końca roku firma chce w nim zatrudnić ok. 100 osób.
więcej...Znamy nazwiska wszystkich marszałków
Za nami inauguracyjne sesje sejmików województw, podczas których wybrano marszałków, wicemarszałków oraz członków zarządów, którzy będą rządzić w regionach przez następne 5 lat.
więcej...

< 1 2 3 4 6 7 8 9 10   ...   163 >
 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

12-15 lutego, Poznań, Budma Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury, https://www.budma.pl

13-15 lutego, Nadarzyn, Remadays Międzynarodowe Targi Reklamy i Druku, http://www.remadays.com

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»