Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Miejskie iluminacje błyszczą w mediach
Warszawa, Gdańsk i Kraków – to właśnie zimowe iluminacje tych trzech miast robią największą furorę w mediach zarówno tradycyjnych, jak i społecznościowych – wynika z raportu „Iluminacje Świąteczne” przygotowanego przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów.
więcej...

W Kujawsko-Pomorskim przybyło miejsc służących aktywności fizycznej
Nowe boiska, siłownie zewnętrzne i strefy aktywności – w regionie wybudowano lub doposażono 36 ogólnodostępnych, bliskich mieszkańcom obiektów i miejsc sportowo-rekreacyjnych.


więcej...

Ponad dwa razy tyle za odbiór śmieci. Branża odpadowa chce zmian
Wiele samorządów podnosi opłaty za odbiór odpadów komunalnych. Powinny zrobić to praktycznie wszystkie gminy. Gospodarka odpadami kosztuje bowiem coraz więcej. Tymczasem Forum Gospodarki Odpadami (FGO) wskazuje na konieczność zmian, które prowadziłyby do obniżenia kosztów aż o 1/3.
więcej...

Apel Zarządu Związku Miast Polskich do liderów politycznych i mediów
Jesteśmy wstrząśnięci atakiem na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W niedzielny wieczór, podczas finału WOŚP w Gdańsku, została przekroczona ostateczna granica. Szaleniec wykrzykujący zwichrowany manifest polityczny, pozbawił życia prezydenta polskiego miasta, osobę publiczną, rozpoznawalną, ale pozbawioną ochrony przysługującej najwyższym funkcjonariuszom państwowym.
więcej...

Paweł Adamowicz nie żyje


więcej...

Samorządowcy z całej Polski solidaryzują się i życzą zdrowia Pawłowi Adamowiczowi
Po wczorajszym haniebnym ataku na prezydenta Gdańska, w mediach społecznościowych wyrazy solidarności z rodziną ciężko rannego Pawła Adamowicza wyraziło wielu samorzadowców, m.in. prezydenci Warszawy, Krakowa oraz Gdyni.
więcej...

PILNE
Prezydent Gdańska zaatakowany podczas finału WOŚP
Pawła Adamowicza zaatakował mężczyzna, który wbiegł na scenę tuż przed światełkiem do nieba. Doszło do szarpaniny, w trakcie której prezydent został ugodzony nożem. W stanie ciężkim został przewieziony do szpitala i poddany zabiegowi operacyjnemu.
więcej...

Olgierd Geblewicz pozostaje prezesem Związku Województw RP

Zakończyło się pierwsze po wyborach samorządowych Zgromadzenie Ogólne Związku Województw RP, w którym uczestniczył komplet delegatów. Podczas spotkania wybrano nowe władze związku.


więcej...

Bez dobrej jakości transportu publicznego rosną nierówności

ForumIdei Fundacji Batorego zorganizowało debatę „Polska sprawiedliwa komunikacyjnie”, podczas której zaproszeni eksperci szukali odpowiedzi na pytanie jak uczynić transport w Polsce narzędziem wyrównywania szans i integracji społecznej.


więcej...

MAPA dobrych praktyk Celów Zrównoważonego Rozwoju
Forum Odpowiedzialnego Biznesu przygotowało przegląd dobrych praktyk dotyczących Celów Zrównoważonego Rozwoju. Infografika zawiera przykłady działań z zakresu społecznej odpowiedzialności 49 firm, pochodzących z publikowanego corocznie Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Do 15 stycznia trwa nabór do kolejnej edycji raportu.


więcej...

Ostatni rok szkolny „po staremu”
Trwający rok szkolny będzie czasem próby i wyzwań dla szkół, samorządów, rodziców i uczniów. A to dlatego, że w 2019 do następnego etapu edukacyjnego będą aplikować uczniowie klas trzecich gimnazjów i klas ósmych szkół podstawowych.więcej...

Synergia świata sztuki i biznesu

Najważniejszym targom budowlanym w tej części Europy – Międzynarodowym Targom Budownictwa i Architektury BUDMA (12-15 lutego 2019 r.) towarzyszyć będzie szereg merytorycznych spotkań z autorytetami branży budowlanej i architektonicznej, jak również konferencji dotyczących aktualnych trendów i wyzwań stojących przed tymi sektorami przemysłu.więcej...

Co NIK skontroluje w 2019 roku?

W nowym roku Najwyższa Izba Kontroli podejmie szereg ważnych społecznie tematów. Wśród głównych obszarów kontroli znajdą się: opieka zdrowotna, funkcjonowanie administracji publicznej oraz ochrona środowiska.


więcej...

Radom Stolicą Kultury Mazowsza

Radom otrzymał tytuł Stolicy Kultury Mazowsza. Przyznał go miastu Samorząd Województwa Mazowieckiego. Radom otrzyma na organizację wydarzeń kulturalnych wsparcie w wysokości 100 tys. zł.


więcej...

Ludwik Węgrzyn: Nowa ustawa o dochodach JST jednym z wyzwań na 2019 rok
Zapraszamy do lektury wywiadu z Ludwikiem Węgrzynem, prezesem Zarządu Związku Powiatów Polskich, w którym podsumowuje ubiegły rok i mówi o wyzwaniach w 2019 roku. Między innymi o kwestii dróg samorządowych w kontekście nowego funduszu.

więcej...

PiS gra na przedterminowe wybory?
Ustawa budżetowa powinna pojawić się na biurku prezydenta maksymalnie do 27 stycznia. Jeśli tak się nie stanie, Andrzej Duda może zdecydować o losie Jarosława Kaczyńskiego, Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego. Będzie mógł po prostu skrócić kadencję Sejmu i ogłosić przedterminowe wybory parlamentarne - już na wiosnę tego roku.
więcej...

Pięć wskazówek dotyczących bezpiecznej jazdy zimą
W miesiącach zimowych, gdzie śnieg utrudnia widoczność na drodze, nie trudno o kolizję, stłuczkę czy wypadek. Prowadzenie samochodu przy śliskiej nawierzchni wymaga od kierowcy wzmożonej uwagi i skupienia. Poznaj kilka wskazówek o których warto pamiętać podczas jazdy zimą.


więcej...

Tadeusz Wrona komentuje: Escape rooms – pokoje ucieczki od zdrowego rozsądku
Dramat w Koszalinie, który przyniósł śmierć pięciu dziewcząt, otworzył oczy na działalność tzw. escape rooms, czyli pokojów ucieczki lub pokojów zagadek. Ten nowy rodzaj usług rekreacyjnych na polskim rynku, pojawił się dopiero w 2014 r. Dzisiaj jest ich ok. 1000.

więcej...

Projekt realizowany przez Łódź wzorem dla innych miast z UE

Komitet Monitorujący Programu URBACT III wyłonił do dalszego finansowania 23 przedsięwzięcia partnerskie miast z obszaru Unii Europejskiej. Łódź jako lider jednego z takich partnerstw przystępuje do realizacji II fazy projektu „URBAN - REGENERATION – MIX”. URBACT to inicjatywa, która jest finansowana z Europejskiego Funduszu Regionalnego.

więcej...

WSA: Gmina ma prawo wprowadzać strefę ograniczonego ruchu

Orzeczenie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z 28 grudnia 2018 r. potwierdza, że władze Krakowa miały prawo skorzystać z uprawnienia do ograniczenia ruchu samochodowego na Kazimierzu. Sąd uznał skargę na decyzje wojewody, likwidujące strefę ograniczonego ruchu na Kazimierzu.


więcej...

< 1 2 4 5 6 7 8   ...   163 >
 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

12-15 lutego, Poznań, Budma Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury, https://www.budma.pl

13-15 lutego, Nadarzyn, Remadays Międzynarodowe Targi Reklamy i Druku, http://www.remadays.com

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»