Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


BEZPIECZEŃSTWO
Z JST o tym jak poprawić ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej


Z inicjatywy podsekretarza stanu w MSWiA, odbyło się spotkanie z przedstawicielami samorządów poświęcone projektowi ustawy o ochronie ludności i obronie cywilnej.

Dyskusja dotyczyła uwag zgłoszonych przez stronę samorządową do projektu ustawy. Najważniejsza jej część była poświęcona omówieniu przepisów określających prawa i obowiązki jednostek samorządu terytorialnego w zakresie ochrony ludności i obrony cywilnej oraz źródeł finansowania tych zadań.

Zasadniczym celem ustawy o ochronie ludności i obronie cywilnej jest wypełnienie społecznego zapotrzebowania na bezpieczne i odporne środowisko cywilne w kontekście zagrożeń militarnych. Proponowane przepisy określają system ochrony ludności w Rzeczypospolitej Polskiej, który składa się z organów administracji publicznej realizujących zadania ochrony ludności, podmiotów wykonujących zadania ochrony ludności oraz sił i środków przeznaczonych do wypełniania tych zadań.

Konstrukcja systemu ochrony ludności została oparta o istniejące struktury, tak aby optymalnie wykorzystać istniejące zasoby. Obejmują one w szczególności potencjał Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczych Straży Pożarnych, struktur zarządzania kryzysowego, Systemu Powiadamiania Ratunkowego, Państwowego Ratownictwa Medycznego oraz organizacji pozarządowych.

Źródło: https://www.gov.pl/

2024-06-24 07:43:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

17 lipca, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, https://www.gov.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»