Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


INWESTYCJE - SZPROTAWA 
W Szprotawie oddano do użytku wyjątkową strażnicę


Spółka generalnego wykonawstwa Moris Polska oddała do użytku nowoczesny budynek strażnicy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Szprotawie w powiecie żagańskim w Województwie Lubuskim. Inwestorem była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żaganiu. Obiekt stanął na działce o powierzchni 9020 mkw.

Hala garażowa strażnicy pokryta jest płytami warstwowymi o bardzo wysokich współczynnikach izolacyjności, jakie obowiązują już od stycznia bieżącego roku. „Hala ta jest niezwykle energooszczędna i Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza wyniesie z tego duże korzyści” – relacjonuje Piotr Królikiewicz, dyrektor ds. inwestycji Moris Polska. I dodaje – „W kategorii obiektów użyteczności publicznej unikatowa jest w tej strażnicy skala rozwiązań z zakresu teletechniki i teleinformatyki. Olbrzymią ilością rozwiązań funkcjonalnych steruje się tutaj zdalnie. Obiekt ten z powodzeniem można nazywać czymś z pogranicza tzw. budynków inteligentnych. De facto zarządza nim jednostka nadrzędna PSP w Żaganiu i to ona na przykład może zdalnie otwierać i zamykać bramę wjazdową na działkę, otwierać i zamykać drzwi hali garażowej dla poszczególnych wozów bojowych itp.”.

Powierzchnia zabudowy wyniosła 1594 mkw. Strażnica składa się z dwóch budynków: dwukondygnacyjnego biurowo-socjalno-magazynowego oraz z jednokondygnacyjnej hali garażowej na 12 wozów bojowych. Hala ma stanowiska przelotowe, w tym jedno jest z kanałem naprawczym i myjnią. Część dwukondygnacyjną w kształcie litery „L” zaprojektowano według zasady „forma podąża za funkcją”. Jest ona połączona jest z halą garażową. Zastosowano prostą formę przestrzenno-funkcjonalną i równie prosty układ konstrukcyjny. Zapewnia to racjonalne rozplanowanie funkcjonalne budynku zgodne z potrzebami Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.

Źródło: Komunikat prasowy Moris Polska

2021-04-29 08:17:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

17 lipca, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, https://www.gov.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»