Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Radom Stolicą Kultury Mazowsza

Radom otrzymał tytuł Stolicy Kultury Mazowsza. Przyznał go miastu Samorząd Województwa Mazowieckiego. Radom otrzyma na organizację wydarzeń kulturalnych wsparcie w wysokości 100 tys. zł.


Inspiracją Stolicy Kultury Mazowsza była Europejska Stolica Kultury. Samorząd Województwa Mazowieckiego co roku rozpatruje wnioski mazowieckich starostw z rocznymi programami imprez kulturalnych organizowanych w mieście powiatowym oraz w sąsiadujących gminach. Tradycją jest przekazywanie kolejnym laureatom przez swoich poprzedników symbolicznego klucza „Stolicy Kultury Mazowsza”. Tegoroczna uroczystość odbędzie się 19 stycznia podczas koncertu Radomskiej Orkiestry Kameralnej.

Ubiegając się o status kulturalnej stolicy Mazowsza władze Radomia wskazały plany organizacji dużych cyklicznych imprez, takich jak obchody Czerwca 76, Nagroda Literacka Witolda Gombrowicza i festiwal „Opętani Literaturą”, Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Pendereckiego „Arboretum”, Nagroda Literacka Miasta Radomia i Targów Wydawnictw Regionalnych, Uliczka Tradycji, Radom Fashion Show, czy Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję.

- To dla nas bardzo duże wyróżnienie i dowód na to, że kultura w naszym mieście stoi na wysokim poziomie. Cieszę się, że Samorząd Województwa Mazowieckiego docenił organizowane w Radomiu różnorodne wydarzenia, które cieszą się dużą popularnością wśród odbiorców. Teraz mają one szansę stać się jeszcze bardziej znanymi zarówno w województwie, jak i na terenie całego kraju. Przyznane nam finansowe wsparcie pozwoli jeszcze lepiej zorganizować zaplanowane imprezy. W ten sposób będą one mocniej promowały Radom - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Źródło: http://www.radom.pl

2019-01-08 08:33:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»