Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Zarządzanie flotą maszyn do pielęgnacji zieleni może być prostsze

Husqvarna dbając o ideę zrównoważonego rozwoju, wprowadziła do systemu Husqvarna Fleet Services kalkulator śladu węglowego. Za pomocą tego narzędzia można dostosować pracę maszyn do warunków ekologicznych znajdujących się w otoczeniu.


Husqvarna od lat śledzi globalne trendy w zakresie działań podejmowanych na rzecz zrównoważonego rozwoju. Mając na uwadze zachodzące zmiany klimatyczne, wprowadziła nowe narzędzie do systemu Husqvarna Fleet Services – kalkulator śladu węgla. To innowacyjne rozwiązanie pozwoli osobom zarządzającym flotą maszyn do pielęgnacji zieleni na zaplanowanie pracy maszyn, dostosowując je do warunków ekologicznych danego otoczenia.

Za pomocą czujników i wbudowanemu systemowi łączności, kalkulator śladu węglowego oblicza poziom emisji dwutlenku węgla do atmosfery wytwarzanego przez flotę maszyn. Następnie wysyła użytkownikowi wszystkie dane do analizy, o określonym czasie, dotyczące wyznaczonego obszaru pracy. Ślad węglowy dzieli się na obszar zastosowania, kategorię produktu, typ i lokalizację silnika.

- Nowe oprogramowanie w systemie Husqvarna Fleet Services zostało stworzone z myślą o wszystkich osobach zarządzających terenami zieleni. Głównym zadaniem kalkulatora śladu węglowego jest obniżanie poziomu stężenia dwutlenku węgla w atmosferze, a przez to zdrowe i czyste powietrze – mówi Jonas Willaredt, Sustainability Director, Husqvarna.

Dzięki Husqvarna Fleet Services osoby zarządzające terenami zieleni mają stały dostęp do informacji o zasobach floty zarówno w terenie, ale także w siedzibie firmy. Dzięki systemowi Husqvarna Fleet Services Klienci mają dostęp do następujących informacji:

- Jakie maszyny znajdują się w Twoim wyposażeniu – przegląd wszystkich maszyn w podziale na kategorie i podkategorie oraz model. Powszechny dostęp do informacji w zasięgu Twojego Zespołu.

- Ostatniej lokalizacji maszyn – proste zlokalizowanie maszyny. Za każdym razem, gdy maszyna z czujnikiem znajduje się w pobliżu smartfonu lub tabletu z aplikacją, jej lokalizacja jest rejestrowana. Łatwy dostęp do informacji, który sprzęt nie został jeszcze oddany.

- Poziom eksploatacji maszyny – informacje na temat sezonowego, tygodniowego i dziennego użytkowania maszyny. Dużym ułatwieniem jest podział tych danych na obszary zastosowania maszyn np. przycinanie, czyszczenie, koszenie.

- Czy nadszedł czas na serwisowanie maszyny lub jej wymianę – na podstawie zebranych danych dotyczących maszyny: jej wieku, poziomu eksploatacji decydujemy o jej wymianie, albo naprawie- łącznie z wyliczeniem kosztów.

- Historia serwisowania – przeglądając system, można zawsze określić rzeczywisty wiek i historię serwisową każdej maszyny, a także całkowity koszty inwestycji i napraw. Ułatwia to ustalenie, kiedy nadszedł czas, aby daną maszynę wymienić. Ponadto otrzymywanie powiadomień, kiedy zbliża się termin serwisowania maszyny, co pozwala na jej konserwację na czas, zamiast czekać, aż będzie trzeba ją naprawić i ryzykować nieplanowane przestoje.

- Zarządzanie automatycznymi kosiarkami – za pomocą inteligentnego systemu zarządzającemu możemy monitorować, sterować maszynami oraz analizować poziom ich eksploatacji za pomocą aplikacji.

Źródło: www.husqvarna.pl

fot. Husqvarna AB

2018-11-07 10:58:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

3 kwietnia, webinarium Bezpłatne wsparcie dla miast od Komisji Europejskiej, https://www.miasta.pl/

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»