Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»

PKW: Całościowe wyniki głosowania kwestią godzin

Przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński oraz wiceszef PKW Sylwester Marciniak przekazali informacje o cząstkowych, nieoficjalnych wynikach głosowania, ustalonych na wtorek, na godz. 14:00.


Szef PKW poinformował, że na podstawie otrzymanych drogą elektroniczną informacji, są zatwierdzone przez terytorialne komisje wyborcze protokoły głosowania z 117 182 komisji obwodowych na ogólną liczbę oczekiwanych 117 810 protokołów.

Ponadto podczas konferencji poinformowano, że na 2477 gmin ustalono wyniki wyborów wójtów, burmistrzów, prezydentów w 2452 gminach i miastach; ustalono także wyniki wyborów do 2443 rad gmin (na 2477 gmin) i 278 rad powiatów (na 314 powiatów).

Ustalono także wyniki wyborów do 3 z 16 sejmików województwa oraz do 11 z 18 rad dzielnic Warszawy.

Wojciech Hermeliński nie chciał zadeklarować ani dnia, ani godziny podania końcowych wyników. Przyznał jednak, że jest to raczej kwestia godzin. Przewodniczący PKW przypominał, kiedy ogłoszono wyniki wyborów samorządowych w poprzednich latach. Najszybciej wyniki ogłoszono w 2010 r., bo we wtorek przed północą.

Źródło: PKW

2018-10-23 15:51:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»