Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Władysławowo z bezpiecznym wjazdem do miasta

Wspólna inwestycja Gminy Władysławowo i Powiatu Puckiego gotowa. Ulica Żwirowa we Władysławowie została oficjalnie oddana do użytku. Zaniedbana od lat droga, będąca nie lada wyzwaniem dla kierowców i zawieszenia samochodów, w ciągu kilku miesięcy gruntownego remontu, zamieniła się w wygodny i co najważniejsze bezpieczny wjazd do miasta od zachodu. Inwestycja pochłonęła blisko 5 mln złotych.


W ramach remontu wybudowano nową nawierzchnię bitumiczną o długości ponad 850 metrów, z dwoma wyniesionymi skrzyżowaniami. Uzupełniona została ona o ciąg pieszo-rowerowy, 20 równoległych miejsc postojowych, 12 przebudowanych zjazdów oraz ekologiczne oświetlenie LED-owe. Na całej długości ulicy wykonano odwodnienie, a także nowy odcinek magistrali wodociągowej.

– Inwestycja możliwa była dzięki współpracy Gminy Władysławowo i Powiatu Puckiego, a także środkom rządowym, pozyskanym z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Nowa droga służy zarówno naszym mieszkańcom, jak też turystom. A co najważniejsze - dzięki budowie chodników, ścieżki rowerowej oraz wyniesionych skrzyżowań - wzrosło bezpieczeństwo pieszych – mówi Roman Kużel, burmistrz Władysławowa.

Ulica Żwirowa prowadzi z Drogi Chłapowskiej w stronę centrum Władysławowa od strony zachodniej części gminy i jest alternatywnym dojazdem do miasta od strony Pucka, czy Trójmiasta. Jej przebudowa była drugim etapem inwestycji w tym rejonie. Wiosną 2017 roku, kosztem ponad 2,8 mln złotych, skrzyżowanie ul. Żwirowej i Drogi Chłapowskiej, zastąpione rondem. Trwa także budowa kanalizacji deszczowej i przebudowa ulicy Hryniewieckiego w leżącej bezpośrednio przy plaży dzielnicy Hallerowo. Koszt, mającej zakończyć się jeszcze przed tegorocznym sezonem, inwestycji wynosi 6,5 mln złotych.


2018-04-16 11:20:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»