Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Warszawscy uczniowie dla Krasnogoriwki

Młodzież ze stołecznych szkół przyłączy się do pomocy organizowanej na rzecz ich rówieśników z ukraińskiego miasta położonego w strefie konfliktu. Jest to zbiórka funduszy, dzięki którym poprawią się warunki nauki w jedynej szkole w Krasnogoriwce.


„Warszawscy uczniowie dla Krasnogoriwki” to akcja prowadzona przez Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, wspierana przez Miasto Stołeczne Warszawa. Celem akcji jest zorganizowanie w szkołach od 9 do 20 kwietnia kwesty przeznaczonej na pomoc uczniom szkoły w Krasnogoriwce.
– Podobnie, jak pomagaliśmy gruzińskim szkołom, tak tą inicjatywą kontynuujemy edukacyjne programy pomocowe Warszawy dla uczniów w krajach dotkniętych wojną na całym świecie. Zachęcam wszystkie warszawskie szkoły do przyłączenia się do akcji – mówi Włodzimierz Paszyński, wiceprezydent stolicy.

Krasnogoriwka to niewielkie miasto położone w strefie wojny toczącej się na wschodzie Ukrainy, 20 km od okupowanego przez separatystów Doniecka. Przed wojną w mieście działało 5 publicznych szkół. Obecnie uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy wszystkich tych placówek zostali przeniesieni do jednego budynku - na dwie zmiany uczy się ponad 400 uczniów w wieku 6-17 lat. Ich rodzice z różnych względów nie zdecydowali się na opuszczenie miasta.
Wojna w Krasnogoriwce oznacza codzienne zagrożenie ostrzałem. Uczniowie często chronią się w piwnicach budynku. Warunki są skrajnie trudne. Brakuje wody, kanalizacji i ogrzewania. Sytuację, w niewielkim stopniu, ratują elektryczne grzejniki i woda w cysternach.

Warszawscy uczniowie pomogą natomiast bezpośrednio ukraińskim rówieśnikom, którzy niemal codziennie część lekcji odbywają w zimnych, nieogrzewanych pomieszczeniach i piwnicach. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na zakup najpotrzebniejszych rzeczy: ciepłych śpiworów, kocy termicznych, apteczek, latarek, termosów, materacy oraz pomocy dydaktycznych. Przekazane przez warszawskich uczniów pieniądze w całości przeznaczone będą dla uczniów z Krasonogriwki. Aby pomoc była jak najbardziej skuteczna, potrzebne rzeczy zakupione zostaną na Ukrainie i przekazane bezpośrednio potrzebującym.Pieniądze zbierane są do puszek w szkołach, jednak można również dokonać wpłaty na konto Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej.

Więcej informacji na stronie:

2018-04-09 12:25:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»