Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Minister Joachim Brudziński przeprosił samorządowców

W dzisiejszym, pierwszym w 2018 roku, posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego wziął udział minister Joachim Brudziński, który rozpoczął obrady od przeprosin strony samorządowej. Przeprosin za spóźnienie się.Obrady KWRiST miały rozpocząć się wyjątkowo nie o godzinie 10:00, ale 12:00, tak by mógł w nich wziąć udział nowy minister spraw wewnętrznych i administracji. Rozpoczęły się one jednak z kilkuminutowym opóźnieniem, za które Joachim Brudziński przeprosił samorządowców. Jednocześnie zapewnił o swojej otwartości na rozwiązywanie problemów w funkcjonowaniu samorządów.

Minister poinformował także o powołaniu Pełnomocnika Rządu do spraw Współpracy z Samorządem Terytorialnym, którym został Paweł Szefernaker, sekretarz stanu w MSWiA. Do zadań Pawła Szefrenakera należeć będzie zapewnienie koordynacji działań strony rządowej w ramach prac Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, w zakresie jej zadań, określonych w art. 3 ustawy z dnia 6 maja 2005 r. o Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego oraz o przedstawicielach Rzeczypospolitej Polskiej w Komitecie Regionów Unii Europejskiej.

Paweł Szefernaker podkreślił, że będzie stawiać na dialog ze stroną samorządową i zapewnił o swojej dyspozycyjności w tej kwestii. Jednym z pierwszych systemowych wyzwań jakie sobie postawił jest nie dopuszczenie w przyszłości do takiej sytuacji, jak w przypadku gminy Ostrowice, która zadłużyła się w parabankach na ponad 35 mln zł. W związku z zadłużeniem nad gminą zawisło widmo zniesienia i włączenia jej do obszaru gminy Drawsko Pomorskie.

Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, Warszawa, 31 stycznia 2018

Fot. https://twitter.com/MSWiA_GOV_PL

2018-01-31 16:19:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
PARTNER STRATEGICZNY

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

23-25 lutego, Łódź, INTERBUD 2018 - Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz, https://www.targi.com

28 lutego, Warszawa, Szkolenie „Zarządzanie kryzysowe – komunikacja kryzysowa, http://successpoint.pl

28 lutego – 1 marca, Kielce, ENEX–Nowa Energia 2018 - Targi Odnawialnych Źródeł Energii, http://www.targikielce.pl

Więcej wydarzeń...
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»