Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Ruszyła rekrutacja na bezpłatne studia podyplomowe dla liderów oświaty

Szansa dla dyrektorów szkół i przedszkoli oraz nauczycieli i kierowników świetlic na rozwój zawodowy. Ruszyły bezpłatne studia podyplomowe dla liderów oświaty województw mazowieckiego i świętokrzyskiego.

Centrum Edukacji Obywatelskiej zaprasza do udziału w bezpłatnych studiach podyplomowych dla dyrektorów oraz wicedyrektorów szkół i przedszkoli, nauczycieli zespołów przedmiotowych oraz kierowników świetlic z województw mazowieckiego i świętokrzyskiego. To szansa na przeprowadzenie w placówkach edukacyjnych zmian służących poprawie jakości nauczania.

W procesie zmian oświatowych nadal najważniejszym zadaniem szkoły jest – uczyć. Jak nauczać, aby uczniowie skutecznie odnajdywali się na rynku pracy? Jak motywować nauczycieli do doskonalenia swojego warsztatu pracy?

- Akademia Liderów Oświaty SUS to odpowiedź na wyzwanie, jakim jest zapewnienie wysokiej jakości nauczaniaw szkołach, spoczywające na współczesnych liderach edukacyjnych. – mówi Jacek Strzemieczny, prezes Centrum Edukacji Obywatelskiej. – Studia, realizowane w partnerstwie z  uczelniami specjalizującymi się we wspieraniu dyrektorów i nauczycieli: Collegium Civitas oraz Akademią Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej, ukierunkowane są na indywidualne i konkretne potrzeby słuchaczy.

Uczestnicy pracują w kameralnych grupach szkoleniowych, tworzonych według funkcji sprawowanej w szkole, tj. dyrektorzy wymieniają doświadczenia z innymi dyrektorami, a nauczyciele z kolegami i koleżankami uczącymi podobnych przedmiotów. Wykwalifikowana kadra akademicka i trenerska prowadzi zajęcia angażującymi i interaktywnymi metodami warsztatowymi, odwołując się do codziennej praktyki uczestników.

Słuchacze Akademii Liderów Oświaty, oprócz szkoleń korzystają z indywidualnej opieki mentorów i doradców, sieci współpracy, bezpłatnych materiałów warsztatowych oraz kursu internetowego. Studia zorganizowane są w taki sposób, aby ułatwić słuchaczom pogodzenie nauki z pracą zawodową. Program maksymalnie wykorzystuje wiedzę i umiejętności uczestników oraz pomaga w rozwiązywaniu praktycznych problemów występujących w pracy każdej szkoły.

Studia podyplomowe podnosząc kompetencje z zakresu przywództwa edukacyjnego wpisują się w zapowiadany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej kierunek zmian w systemie doskonalenia nauczycieli. Przygotowują do przeprowadzenia obowiązkowego procesu wspomagania i wprowadzenia jakościowych zmiany w pracy szkoły lub przedszkola, które podniosą skuteczność procesu kształcenia.

Program studiów bazuje na jedenastoletnim doświadczeniu CEO i Collegium Civitas w organizacji Studiów Podyplomowych Liderów OświatySzkoła Ucząca Się, realizowanych w partnerstwie z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności i Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Kadry Kierowniczej Oświaty. Wykształciły one 400 kompetentnych i zdecydowanych przywódców edukacyjnych.

Rekrutacja na bezpłatne studia podyplomowe trwa do 15 lutego 2018 r.

Zgłoszenia przez stronę: https://alo.ceo.org.pl/zglos-sie

Więcej informacji o projekcie: https://alo.ceo.org.pl/o-programie

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu POWER. Studia podyplomowe Akademia Liderów Oświaty Szkoły Uczącej Się prowadzi Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej w partnerstwie z:

- Collegium Civitas

- Akademią Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej

- Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach

- Samorządowym Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach

- Międzypowiatowym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu.


Kontakt:
Mateusz Meyer, +48 (22) 875 85 40
mateusz.meyer@ceo.org.pl

Aleksandra Tomaszewska, +48 (22) 875 85 40
aleksandra.tomaszewska@ceo.org.pl

Źródło: Fundacja „Centrum Edukacji Obywatelskiej”

2018-01-23 08:05:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

2018-03-15 08:58 efgege

Ralph Lauren sklep www sprawdzi się w przypadku każdego, komu zależy na eleganckim, ale jednocześnie przykuwającym uwagę stroju. Warto sprawdzić to podczas zakupów. http://elegan.pl/pl/c/Ralph-Lauren/32

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

23 stycznia, Warszawa, Konferencja  IT Security Trends, http://itsecuritytrends.pl

24 stycznia, Warszawa, „Bezpieczeństwo obiektów i obszarów – monitoring wizyjny, kontrola dostępu, mechaniczne systemy zabezpieczeń”, http://successpoint.pl

24 stycznia, Warszawa, "Forum Transportu Publicznego - nowe technologie i bezpieczeństwo" http://pirbinstytut.pl

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»