Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Lubelskie razem z kołami łowieckimi przeciw ASF

W siedzibie Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Białej Podlaskiej  wicemarszałek Grzegorz Kapusta podpisał w imieniu Województwa Lubelskiego porozumienia z 39 kołami łowieckimi dzierżawiącymi obwody łowieckie na terenach zagrożonych afrykańskim pomorem świń (ASF).

Celem umowy z łowczymi jest przyśpieszone ograniczenie populacji dzików, które są jednym z głównych przyczyń rozprzestrzeniania się wirusa, poprzez premiowanie myśliwych kwotą 200 zł za każdą odstrzeloną samicę dzika ważącą powyżej 30 kg.

W akcji będą mogli brać udział myśliwi z terenu wytyczonego przez zaktualizowany załącznik do Decyzji Wykonawczej 2014/709/UE w sprawie środków kontroli w zakresie zdrowia zwierząt w odniesieniu do afrykańskiego pomoru świń w niektórych państwach członkowskich.

Jedynym warunkiem, jaki musi być spełniony przez koła łowieckie w celu otrzymania premii, jest zrealizowanie w 100 proc. odstrzału sanitarnego założonego dla danego obwodu łowieckiego. Odstrzał premiowany ma być realizowany w ramach zatwierdzonego rocznego planu łowieckiego.

Współpraca z myśliwymi to kolejny etap zainicjowanych przez marszałka województwa działań, które finalnie mają pomóc hodowcom trzody chlewnej, zagrożonym całkowitą likwidacją hodowli. Wcześniejszym było ogłoszenie akcji wypłaty nagród (200 zł) za zgłoszenie znalezienia martwego dzika. W sumie na walkę z ASF-em Samorząd Województwa Lubelskiego przeznaczył 450 tys. zł (180 tys. na wypłaty nagród za zgłoszenia martwych dzików i 270 tys. za odstrzały dla myśliwych).

Źródło: www.lubelskie.pl

2017-09-06 07:03:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

19-20 czerwca, Poznań, XXXII Zgromadzenie Ogólne Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej, http://www.zgwrp.pl

25-26 czerwca, Gdynia, Forum Gospodarcze Wizja Rozwoju, http://wizjarozwoju.pl

25-27 czerwca, Gdańsk, RESCUE EXPO 2018 - Międzynarodowa Konferencja oraz Wystawa Ratownictwa Medycznego, http://rescueexpo.amberexpo.pl

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»