Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Na Śląsku powstanie centrum technologii medycznych

Do 2020 roku w Zabrzu powstanie Śląskie Centrum Inżynierskiego Wspomagania Medycyny i Sportu – wspólny projekt Politechniki Śląskiej i firmy Philips. Wartość inwestycji sięga 90 mln zł.

Centrum powstanie w oparciu o projekt Assist Med Sport Sielsia, który znalazł się na liście kluczowych projektów Województwa Śląskiego. Wkład własny do projektu w wysokości 20 procent zapewnia firma Philips Polska. W ramach jego działalności prowadzone będą prace naukowo-badawcze ukierunkowane na opracowanie nowych technologii i wyrobów medycznych. Strony będą współpracować nad innowacjami w zakresie e-zdrowia, m.in. rozwoju systemów ułatwiających komunikację między lekarzami i zdalne diagnozowanie pacjentów.

Jak zapewniają przedstawiciele uczelni i firmy Philips, na współpracy skorzystają pacjenci – ze względu na starzejące się społeczeństwo, ograniczoną liczbę miejsc w szpitalach, a także ograniczoną liczbę lekarzy specjalistów, konieczne jest wprowadzenie nowych rozwiązań, które usprawnią proces leczenia od diagnostyki, poprzez hospitalizację, na opiece nad pacjentem w domu kończąc.

– Medycyna i technologie medyczne są wizytówką województwa śląskiego. To jedna z inteligentnych specjalizacji naszego województwa. Postępujące zmiany technologiczne, mnogość wynalazków i innowacji w tej dziedzinie wymuszają ciągły rozwój, a co za tym idzie kolejne inwestycje – to warunek konieczny, by utrzymać się w czołówce Europy. Potencjał naukowy naszych uczelni, który wzmacniamy poprzez powstanie Śląskiego Centrum Inżynierskiego Wspomagania Medycyny i Sportu, przekłada się na konkretne rozwiązania dla medycyny a więc pacjentów – podkreśla Kazimierz Karolczak, członek Zarządu Województwa Śląskiego.

Źródło: www.slaskie.pl

2017-03-20 08:32:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

19-20 czerwca, Poznań, XXXII Zgromadzenie Ogólne Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej, http://www.zgwrp.pl

25-26 czerwca, Gdynia, Forum Gospodarcze Wizja Rozwoju, http://wizjarozwoju.pl

25-27 czerwca, Gdańsk, RESCUE EXPO 2018 - Międzynarodowa Konferencja oraz Wystawa Ratownictwa Medycznego, http://rescueexpo.amberexpo.pl

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»