Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


ZMP przeciw niekontrolowanej wycince drzew

Związek Miast Polskich w podjętym stanowisku apeluje do rządu i parlamentarzystów o podjęcie w trybie pilnym działań zmierzających do zmiany przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody oraz ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach, w części dotyczącej wycinki drzew.


Zdaniem samorządowców z miast, nowelizacja tych ustaw wprowadzona 16 grudnia 2016 roku, w błyskawicznym tempie i bez konsultacji społecznych, skutkuje nadmierną wycinką drzew, jaka ma miejsce od momentu funkcjonowania nowych przepisów. Taka sytuacja będzie mieć katastrofalne skutki dla stanu zieleni w polskich miastach. Zieleni, która stanowi dobro wspólne wszystkich mieszkańców. Samorządowcy przekonują ponadto, że nowe przepisy, obowiązujące od 1 stycznia, znacznie zmniejszają ustawową ochronę drzew, a do tego nie dają JST skutecznych narzędzi, by same mogły lepiej chronić zieleń miejską.

W opinii zarządu ZMP konieczne jest podjęcie jak najszybszych kroków zmierzających do zmiany aktualnie obowiązujących przepisów dotyczących wycinki drzew oraz danie samorządom możliwości większej ochrony zieleni w ich granicach administracyjnych. Samorządy powinny zostać wyposażone w narzędzia prawne do regulacji zasad wycinki z poszanowaniem zarówno praw właścicieli, jak i społeczności lokalnej.

Źródło: ZMP

2017-03-10 08:08:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
PARTNER STRATEGICZNY

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

26-27 kwietnia, Warszawa, Konferencja „Kreator Bezpieczeństwa - potrzeby i możliwości”, www.successpoint.pl

26-28 kwietnia, Gdańsk, 
Międzynarodowe Targi Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa EUROPOLTECH, www.europoltech.amberexpo.pl

8-9 maja, Warszawa, 
Szkolenie „Zarządzanie zmianą – jak skutecznie pokierować zmianami organizacyjnymi”, www.effectgroup.pl

Więcej wydarzeń...
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»