Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Morskie farmy wiatrowe to znaczne wpływy do gospodarki i miejsca pracy

W Warszawie odbyła się 24. edycja Konferencji Energetycznej EuroPOWER, wydarzenia poświęconego najnowszym trendom obowiązującym na rynku oraz aktualnym problemom i wyzwaniom, z którymi boryka się sektor energetyczny.

Co pół roku wszyscy kluczowi przedstawiciele branży gromadzą się, aby wspólnie przedyskutować najważniejsze aspekty branży. Organizowana przez MM Conferences SA Konferencja to efektywna i neutralna platforma dialogu, która na stałe wpisała się w kalendarz najważniejszych imprez gospodarczych w naszym kraju.

Tematyka pierwszego dnia Konferencji skupiona była wokół diagnozy stanu polskiej gospodarki, polityki przemysłowej oraz priorytetów i uwarunkowań jej rozwoju, a także energetyki w procesie unowocześniania. Podjęto również dyskusję na temat strategii rozwoju polskiej gospodarki oraz rynku energii elektrycznej. Ważnym punktem wydarzenia była debata o strukturze wytwarzania energii elektrycznej, podczas której podjęto próbę odpowiedzi na pytanie, jaki miks energetyczny zdeterminuje polityka energetyczna.

 

Maciej Stryjecki, prezes Fundacja na Rzecz Energetyki Zrównoważonej opowiedział szczegółowo o roli OZE w polskim miksie energetycznym. Jego zdaniem, ostatnie zmiany prawa w tym zakresie spowodowały, iż sektor wiatraków lądowych nie będzie miał znaczącego wkładu w dywersyfikację źródeł energii. Ekspert nie wiązał też zbyt dużych nadziej z biogazowniami. Przyznał jednak, że bardzo ważnym elementem są niedoceniane dziś rozproszone indywidualne źródła energii. - Myślę, że niedługo każdy, kto będzie budował dom, będzie zakładał tam panele fotowoltaiczne. Ale to wciąż nie zapełnia luki - powiedział Stryjecki. Jako rozwiązanie tego problemu, ekspert zaproponował morskie farmy wiatrowe. - Ta technologia nie powoduje konfliktów społecznych i środowiskowych, daje natomiast potężny impuls do rozwoju gospodarki. W Polsce, ze stoczniami, rozwój tej technologii może nam zagwarantować wpływ 60 mld złotych do gospodarki i powstanie 70 000 miejsc pracy. Czy można rozwijać jednocześnie energetykę wiatrową i jądrową? Można. Robią to Brytyjczycy i Francuzi. To jest świetny przykład kompleksowego podejścia do gospodarki - powiedział Stryjecki.

Drugi dzień Konferencji otworzyła dyskusja na temat bezpieczeństwa dostaw gazu do Polski, unijnego pakietu zimowego oraz przyszłości rynku gazu i paliw. Podjęto również debatę o polskim pomyśle na nowoczesną energetykę, której głównym zagadnieniem była problematyka elektromobilności. Dyskusja kończąca drugi dzień skupiła się wokół rynku energii elektrycznej i rynku gazu oraz nowych zjawisk i tendencji rynkowych w ocenie klientów i dostawców.

W Konferencji uczestniczyło ponad 370 gości, a wśród nich prezesi i członkowie zarządów kluczowych firm energetycznych, przedstawiciele administracji rządowej, w tym także regulatora, przedstawiciele świata nauki oraz członkowie izb gospodarczych.

Źródło: www.mmcpolska.pl

2016-11-15 07:47:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

24 kwietnia, Warszawa, Konferencja "Kapitał obywatelski społeczności lokalnych", https://frdl.org.pl/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»