Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»

Kwestionariusz wypełnił Adam Lewandowski

Największym marzeniem burmistrza Śremu jest 18 dołkowe pole golfowe w jego miejscowości. Gdyby nie był samorządowcem, byłby naukowcem zajmującym się zarządzaniem.

Adam Lewandowski, burmistrz Śrem (woj. wielkopolskie)


Pochodzę z: pięknego miasta Śrem, które leży w samym centrum Wielkopolski

Wiek:
51 lat

Wykształcenie: wyższe – Wydział matematyczno-przyrodniczy, Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Zielonej Górze, zarządzanie samorządami – Uniwersytet Warszawski, zarządzanie – Politechnika Poznańska, informatyka – Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu, absolwent studiów doktoranckich na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Moja rodzina to: żona Ewa – logopeda i studiująca córka Martyna

W ludziach cenię: kompetencje zawodowe, które pozwalają pozytywnie rozwiązywać wszelkie problemy oraz pasje, które rozwijają intelektualnie. Jednocześnie cenię uśmiech, potwierdzony poczuciem humoru.

Najbardziej nie lubię: malkontenctwa, które prowadzi donikąd; zawiści, która jest wrogiem pozytywnego myślenia; obłudy, która zaciemnia wizerunek.

Jakim jestem szefem: wymagającym, wyrozumiałym, lubiącym wyzwania, słuchającym, cierpliwym i otwartym, nie ulegam emocjom.

Moje miejsce na wypoczynek: basen – uwielbiam pływać, korzystać z dobroci sauny, siłowni; akweny wodne, które pozwalają korzystać z łodzi (zdany ostatnio egzamin na sternika motorowodnego); dom na wsi, który jest odskocznią od codzienności.

Mój życiowy sukces: całe życie człowiek poznaje otoczenie i własne ambicje; jeszcze przyszłość pokaże, jak ważne sprawy i rzeczy zdominują moją działalność.

Największe marzenie: 18 dołkowe pole golfowe w Śremie

Książka/film, do których zawsze wracam: książki – wszystko co napisał Leszek Kołakowski, film – mroczne kino Davida Lyncha, szczególnie „Dzikość serca”

Mój autorytet: ojciec, który obecnie ma ponad 90 lat, ale jest silną fizycznie i intelektualnie postacią. Całe życie ciężko pracował, by utrzymać 6 osobową rodzinę. Swoje młode lata spędził na przymusowych robotach w Niemczech, by wrócić do kraju w 1946 roku.

Motto życiowe: Pójść przez życie prostą drogą i z podniesioną głową.

Największy wynalazek ludzkości: teleinformatyka – dziedzina nauki, która zdominowała świat. Rewolucyjnie przeobraziła erę faxu, ksero, poczty w nieokiełznany świat teleinformacji. Telekonferencje oraz inne formy telekomunikowania się powodują, że globalizacja staje się rzeczywistością.

Dobry samorządowiec to: zmobilizowany, otwarty na współczesność, komunikatywny, posiadający solidną wiedzę i niesamowite zdrowie. To człowiek potrafiący skupić wokół siebie mądrzejszych, którzy mają wizję działania i jasno określone cele. Ważnym elementem jest również umiejętność monitorowania tego, co się dzieje w regionie, jak również wyciąganie z tego wniosków.

Gdybym nie był tym, kim jestem, byłbym: pedagogiem i naukowcem zajmującym się dziedziną zarządzania.

2009-10-30 16:01:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

27 marca, Warszawa, Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, https://www.gov.pl/web/

27-28 marca, Warszawa, Forum Finansowania Agrobiznesu, https://pisb.pl/


Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»