Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


II Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa już we wrześniu

Jedna z pięciu najważniejszych konferencji o cyberbezpieczeństwie w Europie po raz kolejny odbędzie się w Krakowie.


W dn. 26-27 września br. w Krakowie odbędzie się II Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC, coroczna konferencja poświęcona strategicznym wyzwaniom cyberprzestrzeni. Główne tematy dyskusji ekspertów skoncentrują się na budowaniu regionalnego systemu cyberbezpieczeństwa Europy Środkowo-Wschodniej, cyberobronie państw NATO, cyberedukacji i cyberinnowacjach oraz współpracy publiczno-prywatnej.

Rosnąca ilość cyberataków to dziś „ciemna strona” czwartej rewolucji przemysłowej. To problem realnie zagrażający państwom i milionom obywateli. Na duże ryzyko narażony jest również sektor prywatny, który coraz częściej staje się bezpośrednim lub pośrednim celem ataków, w konsekwencji ponosząc olbrzymie straty finansowe. Dynamika wrogich aktów w cyberprzestrzeni będzie w najbliższych latach wzrastać, dlatego ważne jest, aby już teraz prowadzić dialog uwzględniający wielopodmiotowe i kompleksowe podejście do problemu. Podczas II Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa, wypracowane zostaną strategiczne decyzje w tym obszarze.

Jak co roku, do Krakowa zjadą najważniejsi eksperci ds. cyberbezpieczeństwa z Europy oraz z krajów, które są liderami cyberrozwiązań – Stanów Zjednoczonych, Izraela, Kanady. Jak podkreśla Instytut Kościuszki, organizator konferencji, tegoroczna edycja CYBERSEC zgromadzi ponad 600 gości, w tym kluczowych decydentów politycznych, przedstawicieli organizacji międzynarodowych, środowisk eksperckich, wiodących mediów i światowych liderów sektora prywatnego. Dyskusje będą toczyły się w ramach czterech znanych ścieżek tematycznych: Państwo, Wojsko, Przyszłość i Biznes. Jak zapewniają organizatorzy, nie zabraknie też nowych, ciekawych formatów.

Ścieżka Państwo poświęcona będzie budowaniu wielopodmiotowej współpracy pomiędzy państwami Europy Środkowo-Wschodniej, w celu wypracowania regionalnego systemu cyberbezpieczeństwa. Eksperci porozmawiają także o implementacji przyjętej niedawno unijnej Dyrektywy ds. Bezpieczeństwa Sieci i Informacji (NIS) oraz o tym, w jaki sposób skoordynować wysiłki państw członkowskich UE w zakresie cyberbezpieczeństwa. Ścieżka Wojsko skupi się na kwestiach związanych z cyberobroną państw NATO. Dyskusje opierać się będą na konkluzjach lipcowego szczytu Sojuszu w Warszawie, podczas którego pojawiła się deklaracja o strategicznej współpracy NATO - UE w obszarze cyberbezpieczeństwa i zagrożeń hybrydowych, a cyberprzestrzeń uznana została za operacyjną domenę działań wojennych. Dodatkowo, eksperci omówią walkę z terroryzmem za pomocą cybernarzędzi oraz metody wykorzystane przez terrorystów do komunikowania się i zdobywania informacji.

Podczas Ścieżki Przyszłość analizowane będą wyzwania płynące z coraz większego deficytu podaży cyberspecjalistów. Uczestnicy sesji porozmawiają także o promowaniu i rozwoju innowacyjnych produktów oraz usług dla cyberbezpieczeństwa. To one są kluczowe w wyścigu o przewagę w cyberprzestrzeni z hakerami. W Ścieżce Biznes, eksperci skupią się na tworzeniu mechanizmów efektywnej współpracy publiczno-prywatnej i cyberbezpieczeństwie systemów sterowania przemysłowego.

Efektem II Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa - CYBERSEC będzie publikacja rekomendacji dla wzmocnienia cyberbezpieczeństwa Unii Europejskiej i NATO. Dokument zostanie przekazany kluczowym interesariuszom cyberprzestrzeni, a następnie Instytut Kościuszki będzie monitorował proces ich implementacji. Wydarzenie zostało wyróżnione w prestiżowym rankingu Concise Courses jako jedna z pięciu najważniejszych konferencji cyberbezpieczeństwa w Europie.

Patronat honorowy nad konferencją CYBERSEC 2016 sprawują: Ministerstwo Cyfryzacji, Minister Spraw Zagranicznych RP, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Rozwoju, Minister Infrastruktury i Budownictwa, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji RP, Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Prokuratura Krajowa, Urząd Dozoru Technicznego, Rektor Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki, Ministerstwo Finansów. Partner strategiczny: PGZ Polska Grupa Zbrojeniowa SA. Partnerzy główni: PGNiG, EXATEL. Partnerzy merytoryczni: ICANN, United Nations Global Compact. Partner programowy: Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń.

Organizatorem konferencji jest Instytut Kościuszki.

2016-07-18 07:00:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

3 kwietnia, webinarium Bezpłatne wsparcie dla miast od Komisji Europejskiej, https://www.miasta.pl/

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»