Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Czytaj więcej »

 
Aktualności

»


E. Polak: Inwestowanie w wysokospecjalistyczny sprzęt się opłaca

Z opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia map potrzeb zdrowotnych w zakresie szpitalnictwa wynika, że w województwie lubuskim jest najwięcej nowoczesnych urządzeń diagnostycznych w przeliczeniu na liczbę mieszkańców.

Dotychczas samorząd województwa w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na ochronę zdrowia przeznaczył ponad 217 mln zł.

Z analizy zasobów sprzętowych wynika, że w regionie lubuskim jest pod tym względem najlepsza sytuacja. Lubuskie zajmuje pierwsze miejsce jeśli chodzi o m.in. analizatory biochemiczne na 100 tys. mieszkańców (Lubuskie – 3,63, średnia w Polsce – 2,55) oraz aparaty RTG z torem wizyjnym (Lubuskie – 6,47, średnia w Polsce – 3,70).
– Obecnie rozwiązujemy kolejny problem, czyli deficyty kadry medycznej. W nowo utworzony kierunek lekarski zainwestowaliśmy miliony. Sama infrastruktura pochłonęła ponad 55 mln zł. A obecnie wywiązujemy się z umowy sprzed 4 lat, jaką zawarliśmy z rektorem Uniwersytetu Zielonogórskiego. Do samego kształcenia studentów na kierunku lekarskim samorząd dokłada aż 6 mln zł – mówi Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa lubuskiego.

Marszałek argumentuje ponadto, że inwestycje samorządu województwa w wysokospecjalistyczny sprzęt dla szpitali w regionie przekładają się na coraz wyższą jakość diagnozowania i leczenia.

Źródło: www.lubuskie.pl

2016-05-09 07:40:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

22-24 marca, Nadarzyn, Targi Publicznego Transportu Zbiorowego – Warsaw Bus 2017, www.warsawbusexpo.eu

22-24 marca, Warszawa, XXV Międzynarodowe Targi Sprzętu Oświetleniowego Światło 2017, www.lightfair.pl

24-26 marca,
Wrocław, Targi Branży Budowlanej i Kamieniarskiej TARBUD, www.tarbud.wroclaw.pl

Więcej wydarzeń...
Felietoniści

»

Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»


Newsletter

»

Zamów newsletter