Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Sosnowski: Zlikwidować przetargi na odbieranie i zagospodarowanie odpadów

Na posiedzeniu sejmowych komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa rozpatrywany był m.in. projekt ustawy o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
 

Projekt został zgłoszony przez posłów Polskiego Stronnictwa Ludowego i zakłada likwidację przetargów na odbieranie i zagospodarowanie odpadów.

Uzasadnienie projektu przedstawił poseł Zbigniew Sosnowski, były członek zarządu województwa kujawsko-pomorskiego. W jego opinii nowelizacja ustawy ma usprawnić i przyspieszyć zadania dotyczące utrzymania czystości i porządku w gminach.

Zwracał także uwagę, że zanim zostały wprowadzone obecne zasady większość działań związanych z odbiorem śmieci w gminach było prowadzonych przez gminne zakłady gospodarki komunalnej i nie stanowiło to problemu zarówno dla samorządów, jak i mieszkańców.

Nowelizacja zakłada, że zagospodarowanie odpadów musiałoby być obligatoryjnie powierzane przez gminy własnym spółkom, natomiast w zakresie odbierania odpadów gmina miałaby całkowitą swobodę decydowania o tym, czy powierzyć bezprzetargowo tą usługę spółce z przeważającymi udziałami gminy, czy też zorganizować przetarg. (rp)

2016-04-15 07:38:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
PARTNER STRATEGICZNY

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

26-27 kwietnia, Warszawa, Konferencja „Kreator Bezpieczeństwa - potrzeby i możliwości”, www.successpoint.pl

26-28 kwietnia, Gdańsk, 
Międzynarodowe Targi Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa EUROPOLTECH, www.europoltech.amberexpo.pl

8-9 maja, Warszawa, 
Szkolenie „Zarządzanie zmianą – jak skutecznie pokierować zmianami organizacyjnymi”, www.effectgroup.pl

Więcej wydarzeń...
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»