Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


KLIMAT i ŚRODOWISKO 
Pomorze Zachodnie stawia na moc z OZE

Na terenie Pomorza Zachodniego wyprodukowano największą ilość energii elektrycznej z OZE w kraju. Województwo zachodniopomorskie praktycznie produkuje tyle energii odnawialnej, ile zużywa. Wynik 98,2% to najlepszy rezultat wśród regionów.

więcej...

TURYSTYKA 
Kraków i Sopot postulują o zmiany w sprawie turystycznego najmu 

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i p.o. prezydenta Sopotu Magdalena Czarzyńska-Jachim zwrócili się z prośbą do ministra sportu i turystyki Sławomira Nitrasa o powołanie zespołu, który zająłby się pilnym przygotowaniem zmian ustawowych w zakresie turystycznego najmu krótkoterminowego.
więcej...

WYDARZENIA LOKALNE 
Białystok Miastem Praw Człowieka

Prezydent Tadeusz Truskolaski podpisał deklarację aspiracji Białegostoku o rangę "Miasta Praw Człowieka". Podpisanie tej deklaracji podkreśla zobowiązanie do przestrzegania i promowania praw człowieka na wszystkich poziomach lokalnego życia społecznego.

więcej...

CYFRYZACJA 
Cyfrowa Polska z perspektywy samorządu

Minister Krzysztof Gawkowski oraz wiceministrowie spotkali się z organizacjami zrzeszającymi jednostki samorządu terytorialnego. Tematem spotkania było m.in. wypracowanie zasad współpracy między samorządami a administracja rządową. Wicepremier Gawkowski zapowiedział, że drzwi Ministerstwa będą zawsze otwarte dla samorządów.

więcej...

POLITYKA i SPOŁECZEŃSTWO 
Pieniądze, bezpieczeństwo i przyszłość pod lupą NIK w 2024 roku

Dziewięćdziesiąt cztery – tyle planowych kontroli przewiduje plan pracy Najwyższej Izby Kontroli na 2024 rok. Badając aktualny stan państwa, Izba niezmiennie kieruje wzrok zarówno w przeszłość, jak i w przyszłość – sprawdza, jak wykonywane były zadania nałożone na różne podmioty publiczne i w jaki sposób jesteśmy przygotowani na rozmaite wyzwania, które może przynieść jutro.
więcej...

OCHRONA ŚRODOWISKA 
Sejmik nie zmieni terminu wejścia w życie zakazu używania tzw. kopciuchów

Radni województwa wielkopolskiego przyjęli stanowisko będące odpowiedzią na apele kilkudziesięciu rad wielkopolskich gmin, które chciały przesunięcia terminu wejścia w życie zakazu używania najgorszej jakości kotłów do ogrzewania (tzw. kopciuchów), wynikającego z podjętych przez sejmik uchwał antysmogowych.

więcej...

WYDARZENIE 
Porozmawiajmy o rewitalizacji

Finansowanie działań rewitalizacyjnych oraz dobre praktyki miast z prowadzenia procesów rewitalizacji będą tematem kolejnego seminarium Forum Rozwoju Lokalnego, które odbędzie się 9 stycznia w siedzibie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.
więcej...

WSPÓŁPRACA 
Polskie Miasta Ukrainie – Tajwański Fundusz Grantowy

Tajwański rząd zdecydował o przekazaniu miliona dolarów w celu utworzenia Tajwańskiego Funduszu z przeznaczeniem na projekt grantowy na rzecz Ukraińców, którzy po rosyjskiej inwazji, zamieszkali w Polsce.

więcej...
   więcej...

PERSONALIA 
Zbigniew Kołodziej nowym wicemarszałkiem lubuskiego
Podczas ostatniego Sejmiku Województwa Lubuskiego radny Zbigniew Kołodziej został wybrany na stanowisko wicemarszałka województwa. Jego kandydaturę poparło 21 radnych. więcej...

BEZPIECZEŃSTWO
Apel o naprawę infrastruktury krytycznej w zakresie dostawy wody

W związku z rozpoczęciem nowej kadencji Parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej organizacje samorządowe zwracają się z apelem o podjęcie pilnych działań naprawczych dotyczących sektora wodociągowokanalizacyjnego. Rozwiązania przyjęte w 2017 roku spowodowały zapaść finansową branży wodociągowokanalizacyjnej i obecnie realnie zagrażają infrastrukturze krytycznej całego państwa w zakresie dostaw wody niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania życia codziennego obywateli, przemysłu, instytucji państwowych i samorządowych.
więcej...

TURYSTYKA 
Produkty sieciowe


Kraina Lessowych Wąwozów to jeden z najciekawszych regionów turystycznych Polski, który został uhonorowany tytułem Polskiej Marki Turystycznej. Obszar położony w zachodniej części województwa lubelskiego oferuje turystom wyjątkowe perełki wśród miejscowości turystycznych, takie jak: Kazimierz Dolny, Nałęczów oraz Puławy. Wyjątkowy krajobraz z największą siecią wąwozów lessowych w Europie, cenne walory przyrodnicze, a także bogactwa kulturowe i historyczne stwarzają idealne warunki do odpoczynku i poznania nowych miejsc.

więcej...

FINANSE
Łódzkie wspiera finansowo renowację zbiorników wodnych

Zbiornik wodny w każdej miejscowości to skarb. Pełni rolę retencyjną, często rekreacyjną, wzbogaca środowisko naturalne. Przede wszystkim jednak chroni przed skutkami suszy, a w razie ulew – przed podtopieniami. Mając to wszystko na uwadze samorząd województwa łódzkiego zaplanował 4,8 mln zł na renowację stawów. Nabór wniosków już ruszył.

więcej...

OCHRONA ŚRODOWISKA 
Pięć polskich miast wyznaczyło ambitne cele w kierunku neutralności klimatycznej


Pięć polskich miast, które przystąpiły do Misji UE neutralnych dla klimatu i inteligentnych miast do 2030 roku i realizują ambitne cele transformacji w kierunku neutralności klimatycznej, przedstawiły swoje postulaty podczas spotkania na Krajowym Forum Miejskim, które odbyło się 6 grudnia 2023 roku w siedzibie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.

więcej...

WSPÓŁPRACA 
Opracowanie Wskaźnika Aktywności Rozwojowej Samorządu (WARS)

Związek Powiatów Polskich, wspólnie z innymi korporacjami samorządowymi funkcjonującymi w ramach KWRiST, włączył się we wsparcie realizacji II edycji badania, którego efektem będzie opracowanie Wskaźnika Aktywności Rozwojowej Samorządu (WARS).
więcej...

WSPÓŁPRACA 
Nabór do Partnerskiej Inicjatywy Miast już otwarty

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej (MFiPR) uruchamia kolejną, trzecią edycję projektu Partnerska Inicjatywa Miast (PIM3) na lata 2024-2026.

więcej...

WYDARZENIE
Webinar pt. "Cyberbezpieczeństwo i Big Data w życiu samorządu"

Webinar skierowany jest przede wszystkim do zarządzających jednostkami samorządowymi, IT, strategii i analiz, transportu i turystyki oraz przedstawicieli mediów. Zapraszamy do udziału.

więcej...

TURYSTYKA 
XI Forum Idei Miast Turystycznych. Debata o ochronie środowiska

Wsparcie rozwoju miast i gmin oraz potencjał bioróżnorodności – m.in. na takie tematy dyskutowano podczas forum w Supraślu. W tym roku tematem przewodnim były działania samorządu województwa na rzecz ochrony środowiska w latach 2021-2027.

więcej...

CYFRYZACJA 
Kolejne jednostki publiczne obniżają koszty funkcjonowania dzięki bezpłatnej platformie PUBLIC web360


W obecnych czasach instytucje publiczne borykają się z rosnącymi wydatkami. Tymczasem w ich obniżeniu może pomóc odpowiednio przeprowadzona cyfryzacja. Dlatego firma OPTeam SA udostępniła do bezpłatnej instalacji i użytkowania ulepszoną profesjonalną Platformę Multiportalową PUBLIC web360.

więcej...

WYDARZENIE 
Nowe wyzwania, nowe strategie: Samorządy i Banki na rzecz wspólnego rozwoju

Kolejna edycja Forum Bankowo-Samorządowego organizowana jest pod hasłem: "Nowe Wyzwania, Nowe Strategie: Samorządy i Banki na Rzecz Wspólnego Rozwoju". To wyjątkowe wydarzenie, które skupi się na omawianiu najistotniejszych tematów dotyczących współpracy między sektorem samorządowym a bankami w dynamicznym kontekście zmieniających się wyzwań.

więcej...

< 1 2 3 4 6 7 8 9 10   ...   222 >
 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

18 czerwca, Warszawa, XLVII Zgromadzenie Ogólne Związku Miast Polskich, https://www.miasta.pl/

24-25 czerwca, Warszawa,
XXXVIII Zgromadzenie Ogólne Związku Gmin Wiejskich RP, https://www.zgwrp.pl/

25-26 czerwca, Warszawa,
XVII Ogólnopolska Konferencja BGK dla JST, https://xvii-ogolnopolska-konferencja-bgk-dla-jst.konfeo.com/pl
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»