Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Centralizacja WFOŚ

Parlamentarny Zespół ds. Obrony Polskiej Samorządności analizował poselski projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo ochrony środowiska. Projekt doprowadzi do centralnego zarządzania Wojewódzkimi Funduszami Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, które do tej pory podlegały samorządom województw.

więcej...

Zróżnicowany program III Europejskiego Kongresu Samorządów w Krakowie
III Europejski Kongres Samorządów (Kraków, 27-28 marca 2017) jest jedną z największych konferencji międzynarodowych w Europie, poświęconych zagadnieniom polityki regionalnej, współpracy samorządów z władzą centralną i przedstawicielami nauki oraz biznesem. Program Kongresu obejmuje ponad 80 wydarzeń (bloki programowe, raporty, panele, rozmowy warsztaty, wykłady, prezentacje oraz uroczysta gala) i będzie realizowany w ścieżkach: Finanse, Gospodarka, Środowisko, Społeczeństwo, Innowacje, Biznes i Miasto.
więcej...

Nowoczesny sprzęt dla strażaków ochotników

Uroczyste podpisanie umowy o dofinansowaniu zakupu sześciu średnich wozów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej odbyło się w kujawsko-pomorskim urzędzie marszałkowskim. Na wyposażenie strażaków ochotników z regionu trafi w tym roku w sumie 13 nowoczesnych pojazdów.


więcej...

Sukces V Smart City Forum
8-9 marca 2017 roku w Hotelu Westin w Warszawie odbyła się V edycja Smart City Forum, platformy dialogu i współpracy biznesu z administracją  centralną i lokalną, która pozwala na świadomą dyskusję oraz efektywną wymianę opinii i doświadczeń w zakresie inteligentnych miast. Forum daje również możliwość spotkania z decydentami szczebla krajowego, administracji rządowej oraz znanymi ekspertami.

więcej... [KOMENTARZE (1)]

Cz. Tomalik: Co niesłusznie zabrane - trzeba zwrócić 
Po ponownym wyborze Donalda Tuska na Przewodniczącego Rady Europejskiej jest mi łatwiej pisać o rozwiązywaniu trudnych problemów, bo powiało wiosną. A odzyskanie utraconych terenów przez podopolskie gminy niewątpliwie jest trudne, ale nie niewykonalne.

więcej...

ZMP przeciw niekontrolowanej wycince drzew

Związek Miast Polskich w podjętym stanowisku apeluje do rządu i parlamentarzystów o podjęcie w trybie pilnym działań zmierzających do zmiany przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody oraz ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach, w części dotyczącej wycinki drzew.


więcej...

W obronie podopolskich gmin

Związek Gmin Śląska Opolskiego przyjął trzy stanowiska wyrażające poparcie dla uchwał Rad Gmin Dobrzeń Wielki, Dąbrowa i Komprachcice dotyczących przywrócenia granic wymienionych gmin do stanu sprzed 1 stycznia 2017 r.

więcej...

ZPP: potrzebny jest nowy system dochodów JST

Dywersyfikacja źródeł dochodów jednostek samorządu terytorialnego, zwiększenie roli dochodów własnych, przyznanie powiatom władztwa podatkowego – to niektóre z postulatów Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich zawartych w stanowisku z 6 marca br.

więcej...

Gmina przydzieli repatriantowi osobę wspierającą

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o repatriacji oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra – członka Rady Ministrów, przewodniczącego Komitetu Rady Ministrów.

więcej...

Dobry stan techniczny opon zwiększa bezpieczeństwo
Jak podaje policja, aż 21 proc. wśród wszystkich wypadków, których przyczyną jest niesprawność techniczna aut, spowodowanych jest awariami układu kierowniczego oraz złym stanem opon. Ze względu na fakt, że opony są jedynym elementem łączącym auto z nawierzchnią, sprawne ogumienie jest warunkiem koniecznym dla dopuszczenia pojazdów, w tym ciężarówek, do ruchu. 


więcej...

Pomoc finansowa dla lubelskich samorządów

Minister Mariusz Błaszczak odwiedził woj. lubelskie, aby wręczyć samorządowcom promesy wsparcia na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Na prośbę straży pożarnej podczas spotkania dokonano też symbolicznego przekazania pojazdów i sprzętu, których zakup był dofinansowany z budżetu państwa w 2016 r.

więcej... [KOMENTARZE (4)]

Polityka spójności spoiwem Unii Europejskiej

Zwiększenie inwestycji w celu wyrównywania poziomów rozwoju i zachęcania regionów oraz miast do stwarzania obywatelom lepszych warunków do działania i poprawy jakości życia, powinno stanowić kluczową odpowiedź na wyzwania, przed którymi stoi obecnie Unia Europejska, także w kontekście wyjścia Zjednoczonego Królestwa.

więcej...

III Europejski Kongres Samorządów - największe spotkanie elit regionalnych
Na cztery tygodnie przed rozpoczęciem III Europejskiego Kongresu Samorządów w Krakowie (27-28 marca) na konferencję zgłosiło się blisko tysiąca przedstawicieli samorządów terytorialnych, administracji publicznej, rządów, parlamentów, organizacji pozarządowych i mediów z całej Europy.
więcej...

Tadeusz Wrona komentuje: Śmierdzący temat
Do ważnych osiągnięć samorządów gminnych należy z pewnością konsekwentne inwestowanie w rozwój sieci wodno-kanalizacyjnych. Inwestycje te zmieniły znacząco poziom życia oraz wpłynęły na zwiększenie ochrony środowiska naturalnego, zwłaszcza w zupełnie zaniedbanych pod tym względem przed rokiem 1990 gminach wiejskich i miejsko-wiejskich.

więcej... [KOMENTARZE (1)]

Rząd decyduje o ochronie zabytków

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Generalny Konserwator Zabytków będzie miał decydujący wpływ na obsadę stanowisk wojewódzkich konserwatorów zabytków oraz kierowników delegatur wojewódzkich urzędów ochrony zabytków.


więcej...

Agata Dąmbska komentuje: Likwidacja II tury wyborów
Partia rządząca zdecydowała się wypuścić kolejny balon próbny, testujący wytrzymałość samorządów: od dwóch dni opinię publiczną elektryzuje przeciek o planowanej likwidacji drugiej tury wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast oraz wykluczenie z rejestrowania list wyborczych na poziomie powiatów innych komitetów niż partyjne.

więcej... [KOMENTARZE (2)]

1,5 mln zł na rozwój rybackich grup działania

Pięć zachodniopomorskich Rybackich Lokalnych Grup Działania otrzyma ponad 1,5 mln zł wsparcia w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze na lata 2014-2020”. Środki te pomogą w funkcjonowaniu, zwiększeniu zatrudnienia czy podnoszeniu kwalifikacji członków grup.

więcej...

Solec Kujawski zabezpieczony przed powodzią

Zakończyła się modernizacja wału przeciwpowodziowego Łęgnowo-Otorowo. Był to drugi etap umocnienia obwałowania, chroniącego przed zalaniem przez Wisłę tereny położone w gminie Solec Kujawski. Wartość inwestycji to ponad 640 tysięcy złotych.

więcej...

Nowe wyzwania w administracji publicznej
Instytucje administracji publicznej muszą mierzyć się ze stałym rozwojem technologii. Coraz więcej obywali korzysta z możliwości jakie daje Internet. E-administracja to dla wielu osób ogromne udogodnienie - bez wychodzenia z domu, mogę załatwić wiele spraw. Dlatego widoczny jest ciągły wzrost urzędów, które inwestują w nowe rozwiązania i systemy, podnosząc komfort w usługach publicznych wychodząc naprzeciw potrzebom obywateli, jednocześnie obniżając koszty obsługi.
więcej...

Bart Somers najlepszym burmistrzem na świecie

Bart Somers, burmistrz Mechelen i przewodniczący Grupy Porozumienia Liberałów i Demokratów na rzecz Europy (ALDE) w Europejskim Komitecie Regionów, został laureatem konkursu Burmistrz Świata za 2016 r.

więcej...

< 1   ...   105 106 107 108 109 111 112 113 114 115   ...   220 >
 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

3 kwietnia, webinarium Bezpłatne wsparcie dla miast od Komisji Europejskiej, https://www.miasta.pl/

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»