Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Warszawa przed Berlinem w renomowanym rankingu Financial Times

W najnowszym rankingu fDi, stolica Polski otwiera druga dziesiątkę europejskich miast przyszłości 2018/19. Warszawa zajęła między innymi trzecie miejsce w Europie wśród miast najbardziej przyjaznych dla biznesu.

więcej...

Czesław Tomalik komentuje: Gminy listy piszą, zwykłe, polecone 
Skaldowie w znanej piosence śpiewali: „Ludzie zejdźcie z drogi, bo listonosz jedzie […]”, a nasz Związek przygotowuje się do utworzenia Grupy zakupowej Pocztowej ZGŚO dla przeprowadzenia w pierwszej połowie 2018 roku grupowego postępowania o udzielenie zamówienia na świadczenie usług pocztowych w roku 2019.

więcej...

W Krakowie stanęła unikalna na skalę światową instalacja antysmogowa

W ramach Smog Free Project została zaprezentowana wieża – czasowa ekspozycja plenerowa – przyczyniająca się do oczyszczenia powietrza, autorstwa holenderskiego projektanta Daana Roosegaarde’a. Budowę Smog Free Tower zainicjował ING Bank Śląski.

więcej...

Jak rozwiązać w gminach i miastach problem bezdomności zwierząt?

W Krakowie odbyła się kolejna konferencja NIK poświęcona problemowi bezdomnych zwierząt. W organizację spotkania dla lokalnych samorządowców, policjantów i innych służb zaangażował się Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Małopolski, Wojewódzki Inspektorat Weterynarii, a przedsięwzięcie objęło patronatem Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

więcej...

Tadeusz Wrona komentuje: Czy niektóre gminy znikną?
Najnowszy raport demograficzny za lata 2016-2017 r. przygotowany przez Rządową Radę Ludnościową i przedstawiony kilka dni temu w czasie posiedzenia Komitetu Społecznego Rady Ministrów zawiera wiele niepokojących analiz zwłaszcza dla gmin wyludniających się, co może doprowadzić do ich niewydolności finansowej.

więcej...

Wspólne działania w celu promocji i efektywnego wykorzystania rzeki Odry

We Wrocławiu zainaugurowano uroczyście  Samorządowy Rok Rzeki Odry 2018. Podczas spotkania przedstawiciele województw nadodrzańskich podpisali list intencyjny w sprawie współdziałania w ramach Roku.

więcej...

Zachodniopomorskie pogotowie unowocześnia swój tabor

Osiem nowych ambulansów pospieszy z pomocą ratującą ludzkie życie w siedmiu zachodniopomorskich powiatach. Uroczyste oddanie pojazdów do użytku nastąpiło w Szczecinie. Udział w nim wziął marszałek Olgierd Geblewicz, członek Zarządu Województwa Anna Mieczkowska oraz dyrektor WSPR Roman Pałka.

więcej...

Znaczny wzrost interwencji strażaków w województwie kujawsko-pomorskim

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

więcej...

Rusza kolejna edycja konkursu na wójta roku - pobierz formularz zgłoszeniowy

Redakcja Audycji Rolnych Telewizji Polskiej już po raz siedemnasty organizuje konkurs na najlepszego gospodarza gminy. Do 2 marca można zgłaszać kandydatów.

więcej...

Kraków najbardziej zakorkowanym miastem w Polsce

Amerykańska firma INRIX przeprowadziła badania natężenia ruchu w 2017 roku, w których udział wzięło ponad tysiąc miast. Na podstawie uzyskanych danych stworzyła listę najbardziej zakorkowanych miast na świecie.

więcej...

Małopolska przeciw zagrożeniom w internecie

Województwo Małopolskie już od 2012 roku realizuje projekt „Zagrożenia w sieci - profilaktyka, reagowanie”, którego partnerami są Komenda Wojewódzka Policji oraz Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa.

więcej...

Młodzi w akcji – praktyczna lekcja obywatelskości

Już ponad 180 szkół z całej Polski i blisko 2000 młodych ludzi wprowadziło zmianę w swoim otoczeniu dzięki udziałowi w programie Młodzi w Akcji. Młodzież zastanawia się nad przyszłością swojej miejscowości, organizuje kampanie crowdfundingowe, odkrywa fascynujące ślady przeszłości w swoim sąsiedztwie.

więcej...

Będą ułatwienia przy zgłaszaniu alarmów na numer 112

Dzięki współpracy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwa Cyfryzacji w 2018 roku ruszy pilotaż aplikacji mobilnej służącej do wysyłania zgłoszeń alarmowych na numer 112. Jest to rozwiązanie wyczekiwane przez osoby niedosłyszące i głuche.

więcej...

Pracownicy pomorskiego urzędu marszałkowskiego uczą się ratować życie
Ponad 130 pracowników z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego zostanie przeszkolonych z pierwszej pomocy przedmedycznej. Będzie to przede wszystkim szkolenie praktyczne.


więcej...

Jeżeli inwestować w badania i rozwój, to najlepiej w województwie mazowieckim

Największe nakłady na działalność badawczą i rozwojową poniosły w 2016 roku podmioty zlokalizowane w województwie mazowieckim – wynika z raportu opublikowanego przez Główny Urząd Statystyczny.

więcej...

Czy wiesz już wszystko na temat finansów w JST?

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie zaprasza na nowe studia podyplomowe poświęcone problematyce finansów samorządowych.

więcej...


Patronat medialny „Forum Samorządowe”
Bezpieczeństwo narodowe i gospodarcze wobec cyber zagrożeń”

Europejskie Centrum Biznesu ma zaszczyt i przyjemność zaprosić do udziału w III edycji Economic Security Forum ECONSEC 2018, który odbędzie się w Warszawie, w Hotelu Marriott w dniu 15 marca 2018 r. Temat przewodni Forum brzmi: Bezpieczeństwo narodowe i gospodarcze wobec cyber zagrożeń”.

więcej...

Fundacja Batorego rusza z akcją „Obserwujemy wybory”

W związku z wejściem w życie ustawy zmieniającej Kodeks wyborczy, Fundacja im. Stefana Batorego uruchamia akcję „Obserwujemy wybory”. Celem inicjatywy jest monitoring wprowadzania zmian w prawie wyborczym oraz skutków ich funkcjonowania.

więcej...

Białystok - kolejne polskie miasto z autobusami hybrydowymi

Volvo Polska dostarczy miejskie autobusy hybrydowe do kolejnego miasta. Po dostarczeniu 35 tego typu pojazdów do Sosnowca w ubiegłym roku, wygraniu przetargów w Krakowie i Jeleniej Górze, teraz hybrydy Volvo trafią do Białegostoku.

więcej... [KOMENTARZE (1)]

Lublin zwycięzcą 6 edycji CEE Shared Services Awards
Gówna nagroda w kategorii „Emerging City of the Year – Poland” czyli „Wschodzące miasto roku” trafiła do Lublina. Doroczne wyróżnienia - CEE Shared Services Awards za wkład w rozwój sektora usług biznesowych przyznało miastom środowisko branży BSS w Europie Środkowo-Wschodniej.


więcej...

  2 3 4 5 6   ...   138 >
 
PARTNER STRATEGICZNY

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

23-25 lutego, Łódź, INTERBUD 2018 - Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz, https://www.targi.com

28 lutego, Warszawa, Szkolenie „Zarządzanie kryzysowe – komunikacja kryzysowa, http://successpoint.pl

28 lutego – 1 marca, Kielce, ENEX–Nowa Energia 2018 - Targi Odnawialnych Źródeł Energii, http://www.targikielce.pl

Więcej wydarzeń...
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»